Nutri Baby IQ 6mc+ 30 kapsułek

cena
25,19 zł
Ilość:
Producent Verco
Pojemność 30 szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

składniki zawarte w kapsułce: olej rybi zawierający kwas dokozaheksaenowy DHA (olej rybi, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli), witamina D (cholekalcyferol), składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, aromat cytrynowy, barwniki: tlenek żelaza, dwutlenek tytanu.
 
100g produktu zawiera:
- wartość energetyczna 3700kJ/900kcal;
- tłuszcz 100g w tym: nasycone kwasy tłuszczowe 5g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 10g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 85g; węglowodany 0g w tym: cukry 0g; białko 0g; sól 0g; witamina D 186916 j.m. 4670mcg; DHA 47g (47000mg).
 
1 kapsułka zawiera:
- wartość energetyczna 8kJ/2kcal;
- tłuszcz <0,5g w tym: nasycone kwasy tłuszczowe <0,1g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone <0,1g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone <0,1g; węglowodany 0g w tym: cukry 0g; białko 0g; sól 0g; witamina D 400 j.m. 10mcg; DHA 0,1g (100mg).

Wskazania

do postępowania dietetycznego w niedoborach DHA oraz witaminy D, w celu wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka i jego mózgu.
 

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w niedoborach DHA oraz witaminy D dla niemowlę, dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nutri Baby IQ zawiera optymalną dzienną porcję DHA oraz witaminy D, zgodną z zaleceniami Ekspertów. DHA przyczynia się do właściwego rozwoju mózgu i wzroku, utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz widzenia; jest składnikiem budulcowym układu nerwowego i mózgu; jego niedobór może spowodować wolniejsze dojrzewanie mózgu, a także wolniejszy rozwój intelektualny i psychoruchowy dziecka. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci; jej niedobór w okresie niemowlęcym może przyczynić się do powstania wad postawy w przyszłości.
 

Dawkowanie

niemowlęta i dzieci: 1 kapsułka twist-off dziennie. Kobiety w ciąży i karmiące piersią: 2 kapsułki twist-off dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inne dawkowanie.
 końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać. Następnie wycisnąć jej zawartość bezpośrednio do ust dziecka, na łyżeczkę lub dodać do niewielkiej ilości spożywanego pokarmu.
 

Nutri Baby IQ 6mc+ 30 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.