Apap 500mg 24 tabletki

cena
9,49 zł
Ilość:
Producent USP Zdrowie
Pojemność 24szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

APAP 500x100 
to znany i doceniany lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu o dodatkowym działaniu przeciwgorączkowym. 
Paracetamol blokuje wytwarzanie bodźca bólowego i hamuje substancje uwrażliwiające receptory bólowe, dzięki czemu dolegliwość nie jest tak znacząco odczuwana. Działanie przeciwgorączkowe polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych i wzroście przepływu krwi, co skutkuje poceniem i utratą ciepła. 

Apap 500 doskonale sprawdza się w; 
- bólach głowy (także bólach napięciowych); 
- bólach menstruacyjnych; 
- bólach zębów; 
- bólach mięśni; 
- bólach kostno-stawowych; 
- bólach gardła; 
- nerwobólach; 
- stanach podgorączkowych i gorączce podczas infekcji tj. przeziębienie lub grypa.
 
Lek może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż. 


Skład

1 tabletka zawiera Paracetamol 500 mg

Wskazania

Jako środek uśmierzający bóle różnego pochodzenia: ból głowy, mięśni, zębów; nerwobóle, bóle miesiączkowe, gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy

Działanie

Lek bóle różnego pochodzenia oraz skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając przy tym prawidłowej temperatury ciała. Działa już po 15-30 minutach od podania, a efekt terapeutyczny utrzymuje się 4-6 godzin.  Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem. Lek może być bezpiecznie stosowany u osób z nadciśnieniem, chorobą wrzodową żołądka, cukrzycą.

Dawkowanie

Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tab na 24h)

Dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, przyjmowanie inhibitorów MAO lub okres do 2 tygodni po ich odstawieniu

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Wielkość opakowania 24 tab

Działania niepożądane: Rzadko zaburzenia hematologiczne, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego

Opinie o Apap 500mg 24 tabletki

Hubret

Apap to obowiązkowy lek w mojej apteczce.,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Apap 500mg 24 tabletki kupili także:

Lipomal syrop 125 g

Lipomal syrop dla dzieci to naturalny lek dla dzieci stosowany w okresach infekcji jesienno-zimowych, doskonale dobrany do potrzeb najmłodszych. Skład syropu nie jest ani zbyt silny, ani zbyt słaby, można go stosować już od pierwszego roku życia. Środek działa pomocniczo w przeziębieniach, w stanach zapalnych gardła oraz w kaszlu. 

W okresie jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zwiększoną ilością wirusów, a aktywne pociechy często je łapią z uwagi na swoją ruchliwość i ciekawość świata. Gdy dopada je infekcja, niezbędny jest lek wystarczająco łagodny dla ich młodych organizmów, ale też dostatecznie skuteczny, by szybko złagodzić uciążliwe objawy. 
Idealnym rozwiązaniem jest syrop Lipomal, który dzięki suchemu ekstraktowi z lipy działa napotnie, dzięki czemu organizm pozbywa się drobnoustrojów, wirusów i bakterii. 

Lacalut Activ pasta do zębów 75 ml + nawilżająca pomadka do ust 4,8 g [ZESTAW]

LACALUT AKTIV – pasta polecana do codziennej higieny jamy ustnej i zębów, w szczególności dla osób mających problemy z dziąsłami oraz objawami chorób przyzębia, w tym paradontozy.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.