Stoperan 2 mg 8 kapsułek

cena
7,80 zł
Ilość:
Producent US PHARMACIA SP. Z O.O.
Pojemność 8 kap
Postać leku kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 kapsulka zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu

Wskazania

Leczenie objawowe przewlekłych lub ostrych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego

Działanie

Lek dzięki silnemu składnikowi czynnemu, jakim jest chlorowodorek loperamidu bezpośrednio hamuje wzmożoną perystaltykę i zwiększa wchłanianie wody z jelita. Przywraca normalną pracę jelit, zwalnia pasaż jelitowy i zmniejsza utratę wody i elektrolitów z organizmu. Działa szybko i skutecznie, biegunka może ustać już po jednej dawce leku

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: biegunka ostra - pierwsza dawka 2 kap, następnie 1 kap po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 16 mg, czyli 8 kap na dobę); biegunka przewlekła - początkowo 1 kap 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kap na dobę.
Dzieci 9-12 lat: biegunka ostra - 1 kap po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg, czyli 3 kap na dobę); biegunka przewlekła 1 kap po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg, czyli 3 kap na dobę).
Dzieci 6-8 lat: biegunka ostra - 1 kap po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg, czyli 3kap na dobę); biegunka przewlekła - 1 kap po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 4 mg, czyli 2kap na dobę).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Dodatkowe

Wielkość opakowania 8 kap

Stoperan 2 mg 8 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Stoperan 2 mg 8 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone