Nurofen Ultima 200mg + 500mg 12 tabletek powlekanych

Producent Reckitt Benckiser
Pojemność 12szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu.

Wskazania

Doraźne leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, przeziębieniem oraz grypą, bólu gardła lub gorączki. Szczególnie polecany do leczenia bólu wymagającego silniejszych środków przeciwbólowych niż ibuprofen lub paracetamol stosowanych oddzielnie.

Działanie

Nurofen Ultima łączy w sobie siłę dwóch składników – ibuprofenu i paracetamolu. Dzięki temu zapewnia podwójną moc w walce z bólem i jest skuteczniejszy niż jego składniki stosowane samodzielnie.

Dawkowanie

Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem, do 3 razy na dobę. Należy zachować, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin. Lek należy przyjmować w trakcie posiłku.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen Ultima: jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe takie jak ibuprofen, kwas acetylosalicylowy w dużych dawkach (powyżej 75 mg na dobę) lub inne leki z grupy niesteroidalnych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w tym inhibitory cyklooksygenazy-2 (COX-2), jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nurofen Ultima, jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwbólowe z grupy NLPZ, jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie lub krwawienie w obrębie żołądka
lub dwunastnicy (jelito cienkie), jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, jeśli występuje niewydolność serca, wątroby lub nerek, w ostatnich 3 miesiącach ciąży, u osób poniżej 18 lat.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

nurofen, nurofen ultima, ból menstruacyjny, ból, silny ból, ból kobiecy, bol menstruacyjny, bol, silny bol, bol kobiecy, okres, ibuprofen, paracetamol , na ból, na bol

Nurofen Ultima 200mg + 500mg 12 tabletek powlekanych

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Nurofen Ultima 200mg + 500mg 12 tabletek powlekanych kupili także:

EnterosGel oczyszczanie organizmu 225 g

Enterosgel to wyrób medyczny na bazie enterosorbentu, którego zadaniem jest usunięcie szkodliwych substancji z organizmu. 

Wysoce biozgodny krzem organiczny zawarty w preparacie jest odpowiedzialny za usuwanie substancji toksycznych z organizmu, poprawę mikrobiocenozy, regenerację nabłonka błon śluzowych i innych tkanek w organizmie. 

Środek działa na zasadzie gąbki, która pochłania w swoje pory substancje, jednak w sposób wybiórczy: wychwytuje szkodliwe substancje (toksyny, bakterie i wirusy) nie absorbując korzystnych. Nie wchłania się do błon śluzowych jelita ani przewodu pokarmowego, nie przykleja się do śluzówki jelit ani nie wywołuje zwiotczenia przy długotrwałym stosowaniu. Jest nietoksycznym, nieszkodliwym, chemicznie obojętnym preparatem, a po zakończonym procesie absorpcji (ok. 7 godzin) jest wydalany z organizmu. 

Enterosgel doskonale radzi sobie w dolegliwościach typu:

- zaburzenia jelitowe; 
- zatrucia żywieniowe; 
- choroba poalkoholowa (kac); 
- leczenie ciężkich chorób drobnoustrojowych; 
- leczenie alergii; 
- leczenie innych chorób powodujących zatrucie organizmu. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.