3.50
(2)
Formy dostawy:
Formy płatności:
NUROFEN EXPRESS FORTE TABS zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną. LIZYNA zwiększa rozpuszczalność ibuprofenu i przez to umożliwia jego SZYBSZE WCHŁANIANIE.
PORÓWNANIE CZASU WCHŁANIANIA RÓŻNYCH IBUPROFENÓW W FORMIE TABLETEK
IBUPROFEN LIZYNOWY
4 minuty
IBUPROFEN KWASOWY - najbardziej popularna forma na rynku
14 minut
SZYBSZE WCHŁANIANIE WPŁYWA NA SZYBSZE DZIAŁANIE LEKU
Faza ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez
Napięciowy ból głowy
Bóle w przebiegu przeziębienia i grypy
Ból zębów
Ból pleców, ból mięśni, ból stawów
Nerwobóle, bóle miesiączkowe
Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Stosowanie doustne | Tabletki powlekane należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu. Tabletek powlekanych nie należy żuć. |
Dawka początkowa | 1 tabletka powlekana |
Następnie co 4 godziny | 1 tabletka powlekana (w razie potrzeby) |
Maksymalna dawka dobowa | 3 tabletki powlekane (1200 mg) |
W przypadku pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmować produkt leczniczy Nurofen Express Forte Tabs podczas posiłku.
Nurofen Express Forte Tabs, 400 mg, tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) w postaci ibuprofenu z lizyną (Ibuprofenum lysinum) - 684,0 mg.
Wskazania do stosowania: Faza ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez. Napięciowy ból głowy. Stany bólowe (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle). Bóle w przebiegu przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); U pacjentów, u których po przyjęciu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występo- wały kiedykolwiek w wywiadzie reakcje nadwrażliwości w postaci obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki, nieżytu błony śluzowej nosa lub astmy oskrzelowej; Czynna lub występująca w wywiadzie nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); Perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego w wywiadzie, również te występujące po zastosowaniu NLPZ; Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA); Ostatni trymestr ciąży; Skaza krwotoczna.
Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
1Dotyczy dostępnych na rynku produktów leczniczych z różnymi formami ibuprofenu. Na podstawie badania Miles L.,Predicting rapid analegesic onset of ibuprofen salts compared with Ibuprofen acid: Tlag,Tlow,Tmed and a novel parameter Tcmax. CURRENT MEDICAL RESEARCH AND OPINION,16.04.2018
2Dotyczy porówania z produktami leczniczymi zawierającymi Ibuprofen kwasowy. Na podstawie badania Miles L. ,Predicting rapid analegesic onset od ibuprofen salts compared with Ibuprofen acid: Tlag,Tlow,Tmed and a novel parameter Tcmax. CURRENT MEDICAL RESEARCH AND OPINION,16.04.2018
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy na bazie ibuprofenu w maksymalnej dawce dostępnej bez recepty.
Stosowany w przypadkach bólu rozmaitego pochodzenia, tj.
- bóle głowy (w tym napięciowe i migreny);
- bóle zębów i kości;
- bóle towarzyszące infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienie, gorączka, bóle gardła);
- nerwobóle;
- bóle stawów i mięśni;
- bóle menstruacyjne.
1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej dawki do spożycia. Tabletki należy popić płynem. Nie stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. W przypadku niewydolności wątroby lub nerek, dawki należy ustalić indywidualnie.
Nurofen Forte to lek specjalnie stworzony do usuwania szczególnie dotkliwych bólów. Zawiera maksymalną dostępną bez recepty dawkę ibuprofenu – 400 mg. Nurofen Forte to maksymalna siła w walce z bólem.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, np. migrena; bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie). Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.
Leku Nurofen Forte nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością (uczuleniem) na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa), z czynnym lub występującym w przeszłości nawracającym wrzodem trawiennym/krwawieniem (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia), z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związanymi z wcześniejszym leczeniem NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, w ostatnim trymestrze ciąży, ze skazą krwotoczną.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Kategoria
Producent
Postać
Marka
Stosowanie
Działanie
Kluczowy składnik
Rejestracja
Sposób aplikacji
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.