Voltaren Express Forte 20 kapsułek

cena
18,48 zł
Ilość:
Producent NOVARTIS CONSUMER HEALTH SA
Pojemność 20 szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Jedna kapsułka, miękka produktu leczniczego Voltaren Express Forte zawiera 25 mg diklofenaku potasowego (Diclofenacum kalicum). Substancje pomocnicze: Makrogol 600, glicerol 85%, woda oczyszczona. Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol 85%, polisorb 85/70/00 ( D-sorbitol+ 1,4-sorbitan z mannitolem), żółcień chinolinowa 70% (E104).

Wskazania

Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle uogólnione, gorączka), ból gardła.

Działanie

Voltaren Express Forte zawiera diklofenak potasowy, substancję należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Jej podstawowy mechanizm działania związany jest z hamowaniem biosyntezy prostaglandyn. Prostaglandyny odgrywają zasadniczą rolę w patogenezie procesu zapalnego, bólu i gorączki. Voltaren Express Forte charakteryzuje się szybkim początkiem działania, co jest szczególnie istotne w leczeniu ostrego bólu oraz obniżeniu gorączki. Voltaren Express Forte wykazuje działanie przeciwbólowe szybko zmniejszając ból. Dane kliniczne z endoskopii żołądka i dwunastnicy wykazały, że produkt Voltaren Express Forte w postaci kapsułki miękkiej jest tak samo dobrze tolerowany jak produkt Voltaren Acti tabletka powlekana. Te same dane z badań endoskopowych wykazały, że Voltaren Express Forte kapsułka miękka wykazuje znacząco większą tolerancję żołądkowo – jelitową w porównaniu z tabletką zawierającą kwas acetylosalicylowy i kapsułką zawierającą płynny ibuprofen.
W badaniach in vitro diklofenak potasu nie hamuje biosyntezy proteoglikanów chrząstki, w zakresie stężeń odpowiadających wartościom stężeń osiąganych w organizmie człowieka.
 

Dawkowanie

Zalecane jest stosowanie najmniejszej skutecznej dawki, przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Początkowo jedna kapsułka co 4 do 6 godzin. Dawkę można powtórzyć.
Nie należy stosować dawki większej niż 75 mg (3 kapsułki) w ciągu doby. Produkt leczniczy Voltaren Express Forte jest przeznaczony do krótkotrwałej terapii: 5 dni w leczeniu bólu oraz do 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając wodą. W celu osiągnięcia największej skuteczności, produkt Voltaren Express Forte powinien być przyjęty przed jedzeniem. Dzieci i młodzież: Nie zaleca się stosowania produktu Voltaren Express Forte u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Voltaren Express Forte 20 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Voltaren Express Forte 20 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone