Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 10 saszetek

cena
14,59 zł
Ilość:
Producent Novartis
Pojemność 10szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Preparat złożony w postaci proszku rozpuszczalnego w gorącej wodzie stosowany przy objawach przeziębienia i grypy. 1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg maleinianu feniraminy. 

Lek jest wskazany przy: 

- gorączce i  dreszczach; 
- bólach głowy; 
- bólach mięśni, kości i stawów; 
- katarze połączonym z kichaniem, nadmiernej wydzielinie śluzowej z nosa oraz przy obrzękach i przekrwieniu błony śluzowej nosa. 

Preparat jest bezpieczny, metabolizowany w wątrobie, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego nadmiar jest wydalany. Może być stosowany co 4-6 godzin, lecz nie podaje się więcej niż 3 saszetki na dobę. 

Jeśli mimo regularnego stosowania objawy nie ustępują po 5 dniach, należy skonsultować się z lekarzem. 

Skład

1 saszetka zawiera:
Substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg
Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Wskazania

Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienie (gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa). 

Działanie

1.Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

2.Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa

3.Maleinian feniraminy - substancja przeciwhistaminowa zmniejszająca produkcję wydzieliny w nosie. 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężkie choroby układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odźwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór G-6-PD, padaczka, nietolerancja fruktozy, zespół upośledzonego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, ciąża i okres karmienia piersią, dzieci do 12 roku życia. 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 10 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 10 saszetek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.