Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Producent Avena
Adres


Pojemność 100 g
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Parafina ciekła Avena 100 g Skład

1 g płynu zawiera 1 g parafiny ciekłej.

Parafina ciekła Avena 100 g Wskazania

Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach wg wskazań lekarza. Zewnętrznie do nacierania skóry.

Parafina ciekła Avena 100 g Dawkowanie

Na skórę: u dorosłych i dzieci nacierać skórę niewielką ilością preparatu według potrzeb. Doustnie: jeśli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli – zwykle przed snem 

15-30 ml doustnie (co odpowiada 1-2 łyżek stołowych). 

Działanie przeczyszczające występuje zazwyczaj po 6–10 godzinach.

Parafina ciekła Avena 100 g Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na parafinę ciekłą. Ból brzucha o nieustalonej przyczynie oraz ostre stany zapalne przewodu pokarmowego, np. zapalenie wyrostka robaczkowego. Dzieciom i kobietom w ciąży nie należy podawać leku bez porozumienia z lekarzem.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: 

Na skórę: brak danych. Doustnie: lek stosowany jest jako doraźny środek przeczyszczający. W przypadku nasilenia się objawów lub nie wystąpienia działania przeczyszczającego w ciągu 1- 2 dni, należy porozumieć się z lekarze. Długotrwałe i niezgodne z zaleceniami stosowanie leku może prowadzić do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i wtórnego zaparcia. Należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym w obrębie brzucha, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przypadkowe przedostanie się parafiny do dróg oddechowych może być przyczyną bardzo ciężkiego zapalenia płuc. Zagrożenie dotyczy szczególnie osób w podeszłym wieku, niedołężnych, przyjmujących lek w pozycji leżącej (zachłyśnięcie). U osób w podeszłym wieku należy ograniczyć podawanie leku do sytuacji naprawdę koniecznych, z zastosowaniem minimalnych skutecznych dawek, możliwie krótko (2-3 tygodnie). Z uwagi na ryzyko działań niepożądanych, u osób w podeszłym wieku należy nadzorować czas i częstość stosowania leku.

Kategoria

Bez recepty

Producent

Postać

Stosowanie

Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach wg wskazań lekarza. Zewnętrznie do nacierania skóry.

Kluczowy składnik

parafina ciekła

Rejestracja

lek

Maja
Parafina ciekła ma wiele zastosowań. Używam jej do pielęgnacji skóry mojego maluszka. Doskonale nadaje się zamiast olejków oraz jako natłuszczający dodatek do kąpieli. Parafina do ucha sprawdza się również jako jedna z domowych metod czyszczenia. Bez zbędnej, uczulającej chemii i niska cena. Polecam, świetna apteka ;)

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.