Panadol Extra 24 tabletki

Nowa cena
cena
10,79 zł
Ilość:
Producent GlaxoSmithKline
Pojemność 24 szt
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Jedna tabletka preparatu Panadol Extra zawiera: - substancje czynne: paracetamol - 500 mg, kofeina - 65 mg, - substancje pomocnicze: skrobia, sorbonian potasu.

Wskazania

Działa przeciwbólowo w: bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólach menstruacyjnych. Preparat może być stosowany w: przeziębieniach, stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: w zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.

Przeciwwskazania

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie. Mogą wystąpić reakcje: - skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, - zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, - sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza, - przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek. Ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Panadol Extra 24 tabletki

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Panadol Extra 24 tabletki kupili także:

Juvit baby d3 krople doustne 10 ml z pompką

Witamina D3 spełnia ważną rolę w regulacji wchłaniania wapnia i fosforu, wpływa na prawidłowy rozwój i mineralizację kości. Jej niedobór może powodować upośledzenie nowo tworzącej się tkanki kostnej, a w rezultacie zmiany krzywicze u niemowląt i małych dzieci. Szczególnie narażone na niedobory witaminy D3 są niemowlęta karmione mlekiem matki, ponieważ pokarm ten nie zawiera wystarczającej ilości witaminy D3. Dla niemowląt karmionych piersią, dawka profilaktyczna witaminy D3 wynosi 10 µg (400 j.m.) na dobę.

3. Nurofen Forte 400mg 24 tabletki powlekane

Niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy na bazie ibuprofenu w maksymalnej dawce dostępnej bez recepty. 

Stosowany w przypadkach bólu rozmaitego pochodzenia, tj. 

- bóle głowy (w tym napięciowe i migreny); 
- bóle zębów i kości; 
- bóle towarzyszące infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienie, gorączka, bóle gardła); 
- nerwobóle; 
- bóle stawów i mięśni; 
- bóle menstruacyjne. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.