Opokan 7,5mg 30 tabletek

cena
15,48 zł
Ilość:
Producent Aflofarm
Pojemność 30szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum). 

Celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, sodu cytrynian, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawowe zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów. Długotrwałe leczenie objawowe reumatoidalnego zapalenia stawów. Długotrwałe leczenie objawowe zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Działanie

Produkt leczniczy zawiera meloksykam, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na hamowaniu preferencyjnym cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1.

Dawkowanie

Dawkowanie należy ustalać indywidualnie zależnie od reakcji pacjenta. Przed pierwszym zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie: 1 tabletkę na dobę- bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Produkt leczniczy przyjmuje się doustnie razem z posiłkiem, popijając wodą lub innym płynem. Produkt leczniczy powinien być przyjmowany w dawce jednorazowej.

Zalecane dawkowanie: W chorobie zwyrodnieniowej stawów stosuje się 7,5 mg/dobę, w razie konieczności można zwiększyć do 15 mg/dobę (w dawce jednorazowej). W reumatoidalnym zapaleniu stawów i zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa stosuje się 15 mg/dobę (w dawce jednorazowej), a jeśli skuteczność terapeutyczna jest wystarczająca dawka może być zmniejszona do 7,5 mg/dobę. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych leczenie należy rozpocząć od dawki 7,5 mg/dobę. 

Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 mg meloksykamu (2 tabletki po 7,5 mg lub 1 tabletka po 15 mg).

U osób w podeszłym wieku zaleca się w długotrwałym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa przyjmowanie meloksykamu w dawce 7,5 mg/dobę. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych leczenie należy rozpocząć od dawki 7,5 mg/dobę. Niewydolność nerek: u pacjentów dializowanych z ciężką niewydolnością nerek dawka meloksykamu nie powinna przekraczać 7,5 mg. Zmniejszenie dawki nie jest konieczne u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością nerek (jeśli klirens kreatyniny jest większy niż 25 ml/min). Niewydolność wątroby: zmniejszenie dawki nie jest konieczne u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby.

Dzieci: nie należy podawać produktu leczniczego Opokan osobom w wieku poniżej 15 lat.

Przyjmowanie produktu przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

Przeciwwskazania

Stosowanie produktu leczniczego Opokan jest przeciwwskazane w poniższych przypadkach: nadwrażliwość na meloksykam lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, nadwrażliwość na inny produkt należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), kwas acetylosalicylowy, jeśli podczas podawania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. kwasu acetylosalicylowego) wystąpiły napady duszności bądź astmy, pokrzywka, polipy nosa lub obrzęk naczynioruchowy, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek u pacjentów niedializowanych, czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, jeśli kiedykolwiek wystąpił wylew krwi do mózgu lub inne krwawienia np. z przewodu pokarmowego,ciężka niekontrolowana niewydolność serca,okres ciąży (III trymestr) i okres karmienia piersią, dzieci poniżej 15 lat.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opokan 7,5mg 30 tabletek

ok,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Opokan 7,5mg 30 tabletek kupili także:

SUDOCREM Krem 125 g

Antyseptyczny i hipoalergiczny krem stanowiący doskonałą barierę i ochronę skóry uszkodzonej lub cierpiącej na świąd, przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Chroni przed wszelkimi czynnikami i substancjami zdolnymi do podrażnień (takimi jak mocz czy kał) a dodatkowo przyspiesza i wspomaga proces regeneracji, odnowy i pielęgnacji skóry. 

Doskonale sprawdza się przy rozmaitych problemach skórnych, tj.: 

- odpieluszkowe odparzenie skóry u dzieci; 

- odleżyny; 

- pielęgnacja skóry narażonej na odparzenia; 

- obtarcia i zadrapania naskórka; 

- oparzenia słoneczne; 

- odmrożenia niewielkiej skali oraz spierzchnięcia; 

- podrażnienia po zabiegach kosmetycznych (goleniu, depilacji i regulacji brwi); 

- ukąszenia owadów; 

- faza gojenia opryszczki; 

- zmiany ospowe.  


Sudocrem to krem barierowo-ochronny dla dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Sudocrem wspomaga regenerację, łagodzi zaczerwienioną i wrażliwą skórę. Działa ochronnie tworząc barierę zabezpieczającą skórę przed drażniącymi czynnikami np. moczem w przypadku odpieluszkowego odparzenia skóry. Sudocrem jest również skuteczny w łagodzeniu skóry popękanej i podrażnionej.

Scorbolamid 40 drażetek

Scorbolamid to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w przypadkach infekcji połączonych z gorączką i bólem związanym z przeziębieniem i/lub grypą; stosowany też przy bólach głowy i nerwobólach. 

Preparat stworzony na bazie salicylamidu, który łagodzi objawy przeziębienia i grypy, działając przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego szybko i precyzyjnie trafia w źródło bólu. 

Obecny w preparacie rutozyd wzmacnia ściany naczyń krwionośnych zmniejszając ich łamliwość i przepuszczalność. 
Scorbolamid wykazuje działanie przeciwwirusowe i immunostymulujące. Stabilizuje działanie witaminy C, która bierze udział w procesach oksydacyjno-redukcyjnych oraz metabolicznych i działa również przeciwzapalnie i przeciwwirusowo. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.