1 tabl. powl. zawiera 20 mg dichlorowodorku trimetazydyny. Preparat zawiera czerwień koszenilową.
Wskazaniem do stosowania preparatu Metazydyna jest zapobieganie napadom bólów dławicowych. Wspomagająco w leczeniu zawrotów głowy i szumów usznych oraz w zmniejszonej ostrości wzroku i zaburzeniach pola widzenia pochodzenia naczyniowego.
Metazydyna działa ochraniająco na komórki mięśnia sercowego.
Doustnie. Lek należy przyjmować w trakcie posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.
Zazwyczaj Dorośli: 1 tabl. 3 razy na dobę, podczas posiłków.
U pacjentów z umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek zalecana dawka wynosi 1 tabl. 2 razy na dobę, tzn. raz rano i raz wieczorem, podczas posiłków.
U pacjentów w podeszłym wieku ustalanie dawki należy przeprowadzać z zachowaniem ostrożności; ekspozycja na trimetazydynę może być zwiększona wskutek związanego z wiekiem pogorszenia czynności nerek.
Poinformuj lekarza jeśli masz nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Jeśli chorujesz na chorobę Parkinsona lub masz objawy parkinsonizmu, drżenia, zespół niespokojnych nóg oraz inne powiązane zaburzenia ruchowe. Ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min). Brak odpowiednich badań dotyczących stosowania w ciąży - unikać stosowania. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka matki - nie stosować w okresie karmienia piersią.
Do często spotykanych działań niepożądanych preparatu Metazydyna należą: zawroty głowy, ból głowy, ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności i wymioty, wysypka, świąd, pokrzywka, astenia.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy