Teva Asparaginian MagnoKal 50 tabletek

cena
9,42 zł
Ilość:
Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 50szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

1 tabletka zawiera: wodoroasparginian magnezu (Magnesium hydroaspartate) - 250 mg, wodoroasparginian potasu Kalium hydroaspartate - 250 mg 

Wskazania

Niedobory magnezu, także utajone, stany zmęczenia, w rekonwalescencji po chorobach zakaźnych i zabiegach chirurgicznych, zaburzeniach snu i koncentracji, uzupełniająco w hipokalemii, w czasie leczenia diuretykami.

Działanie

Magnokal jest lekiem o skojarzonym działaniu magnezu, potasu i kwasu asparaginowego. Uzupełnia niedobór tych substancji w organizmie oraz zapobiega rozwojowi ich deficytu zarówno w okresie zwiększonego zapotrzebowania, jak i w przypadku niedostatecznej ich podaży. Kwas asparaginowy bierze udział w metabolizmie komórek tkanki nerwowej, pełni rolę neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym oraz wpływa pobudzająco na aktywność organizmu. Potas i magnez są jonami biorącymi udział w wielu przemianach metabolicznych organizmu.

Dawkowanie

Przeciętnie 2-6 tabletek 2 razy dziennie po posiłku.

Przeciwwskazania

uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku , ciężka niewydolność nerek, zwiększone stężenie potasu lub magnezu w surowicy krwi
zakażenia dróg moczowych, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok) serca, zmniejszenie częstości akcji serca (bradykardia), myasthenia gratis - choroba charakteryzująca się osłabieniem i zmęczeniem mięśni, znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Teva Asparaginian MagnoKal 50 tabletek

Andrzej

OK,

Andrzej

OK,

Azune

ok,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Teva Asparaginian MagnoKal 50 tabletek kupili także:

Cetaphil Dermacontrol krem SPF30 nawilżająco matujący 118 ml

Krem nawilżająco-matujący SPF 30 to lekki krem o udowodnionym klinicznie działaniu

Vigantoletten 1000j.m. 90 tabletek

Witamina D3 (cholekalcyferolu)  wpływa na pracę mięśnia sercowego, stymuluje wydzielanie insuliny, zapobiega stanom zapalnym, reguluje ciśnienie krwi i wzrost komórek. Niedobór witaminy D może być przyczyną wielu schorzeń.

Jednym z powodów zmniejszonej produkcji endogennej witaminy D jest zbyt krótkie przebywanie na słońcu, dotyczy to głównie pracowników biurowych. Ponadto na stan ten może wpływać ograniczone spożycie z pokarmem, otyłość, która przyczynia się do zaburzenia metabolizmu witaminy D1.

Vigantoletten doskonale sprawdza się przy zwalczaniu niedoboru witaminy D, w uzupełniającym leczeniu osteoporozy i w profilaktyce krzywicy. 


Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.