Calperos 500 mg 200 kapsułek

cena
36,28 zł
Ilość:
Producent PLIVA KRAKÓW Z.F. S.A.
Pojemność 200 szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
66% Complete

Skład

1 kapsułka zawiera: 500 mg węglanu wapnia, co odpowiada 200 mg jonów wapnia.

Wskazania

Preparat polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń: okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz w przebiegu ciąży i podczas laktacji, w profilaktyce i leczeniu osteoporozy, w zaburzeniach wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych, w zmniejszonym stężeniu wapnia we krwi z podwyższonym stężeniem fosforu u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom i zapobieganiem wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Preparat wskazany również w przypadku długotrwałego unieruchomienia i w okresie rekonwalescencji po złamaniach kości, wspomagająco w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych.

Działanie

Węglan wapnia zawarty w preparacie pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń, zmniejsza utratę wapnia z układu kostnego u kobiet w okresie około- i postmenopauzalnym oraz u wszystkich osób w podeszłym wieku. Zapobiega wystąpieniu zmian kostnych w przebiegu przewlekłej niewydolności nerek. Wpływa łagodząco na odczyny alergiczne na powierzchni skóry i błon śluzowych. Dzięki właściwości zmniejszania przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie.

Dawkowanie

Doustnie. 1 do 2 kapsułek 2-3 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki 6 kapsułek dziennie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na skłądniki preparatu. Nie stosować w przypadku: zwiększonego stężenia wapnia we krwi i nadmiernego wydalania wapnia w moczu (np. w nadczynności tarczycy, przytarczyc, przedawkowaniu witaminy D3, nowotworach odwapniających, takich jak szpiczaki i nowotwory dających przerzuty do kości, w ciężkiej niewydolności nerek nie leczonej dializami), kamicy nerkowej, leczenia glikozydami nasercowymi, ciężkiej hiperkalciurii (mocz z nadmierną ilością wydalanego wapnia).

Calperos 500 mg 200 kapsułek

Produkt dobry.,

spełnia moje oczekiwania,

Produkt dobry.,

spełnia moje oczekiwania,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Calperos 500 mg 200 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone