zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 3

Producent LekAm
Adres


Pojemność 50 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Skutkami niedoboru magnezu są najczęściej skurcze mięśni, drganie powiek, nadpobudliwość, trudności z koncentracją i zasypianiem. Niedobór magnezu podnosi też ryzyko zawału serca i choroby wieńcowej. 

Magnez zawarty w leku Maglek B6 występuje w postaci mleczanu magnezu. Jest to forma magnezu odznaczająca się dużą wchłanialnością. Ze względu na jej wysoką dawkę w 1 tabletce, Maglek B6 ogranicza niedobory magnezu, eliminując tym samym występowanie związanych z tym skutków odczuwalnych przez człowieka. 

Maglek B6 zawiera także witaminę B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny, która również jest formą dobrze przyswajalną przez organizm i jednocześnie zwiększa wchłanialność magnezu. Dzięki zastosowanej dawce witaminy B6 Maglek łagodzi również objawy związane z niewystarczającą ilością tej witaminy w organizmie, do których należą: wymioty i nudności, stany zapalne, w tym wielonerwowe, uszkodzenia błon śluzowych oraz skóry, a także zaburzenia psychiczne i osłabienie u osób starszych.

Skład
1 tabletka zawiera substancje czynne: magnezu mleczan 500 mg (51 mg Mg 2+) i chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6) 5 mg. Inne składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana żelowana 1500, hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 4000 oraz magnezu stearynian. 
Wskazania
Produkt wskazany jest w profilaktyce niedoborów magnezu i witaminy B6, które wynikają z:
braku zbilansowanej diety;
diety ze zbyt dużą zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych;
stosowania leków o działaniu moczopędnym;
nadmiernego spożywania alkoholu, kawy oraz tytoniu;
długotrwałego stosowania środków antykoncepcyjnych, leków przeczyszczających.

Stosowanie Maglek B6 jako preparat wspomagający zalecane jest przy:
wzmożonym wysiłku intelektualnym i fizycznym;
w trakcie leczenia zwiększonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej, której towarzyszą skłonności do napadów tężyczkowych;
chorobie wieńcowej i zaburzeniach rytmu serca (suplementacja pod kontrolą lekarza);
podczas rekonwalescencji złamanych kości;
leczeniu osteoporozy;
stanach depresyjnych;
skurczach mięśni i drętwieniach kończyn.
Działanie
Maglek B6 to lek, który zawiera mleczan magnezu i witaminę B6. Magnez zawarty w preparacie ma postać soli, dzięki temu jest łatwo przyswajalny. Obecność witaminy B6 również poprawia wchłanianie magnezu. Prawidłowe stężenie tego związku w organizmie zależne jest od dwóch czynników – wchłaniania magnezu zależnego od jego podaży w diecie oraz procesu jego wydalenia przez przewód pokarmowy i nerki. Dieta wysokowapniowa i wysokofosforanowa upośledza wchłanianie się magnezu z przewodu pokarmowego

Magnez, wapń i fosfor biorą bowiem udział w tworzeniu struktur kostnych. Obecność witaminy B6 zwiększa jednak efektywność wchłaniania magnezu z układu pokarmowego do osocza o około 40%. Witamina B6 w postaci pirodoksyny (ester fosforanowy), bierze udział w procesach przemiany aminokwasów – w tym w powstawaniu neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Wpływa również na zwiększenie stężenia glukozy w mięśniach. Współuczestniczy także w syntezie hemoglobiny.

Maglek B 6 a alkohol

Alkohol, a także tytoń zmniejszają efektywność wchłaniania się magnezu przez układ pokarmowy. 
Dawkowanie
Maglek B6 dedykowany jest dorosłym oraz dzieciom po 12. roku życia. Zalecana dawka to 1-2 tabletki na dobę spożywane przed lub po posiłku. Przyjęcie większej dawki należy skonsultować z lekarzem.
Przeciwwskazania

Nadwrażliwości na składniki leku. Nie stosować w hipermagnezemii. Przeciwwskazaniem jest również ciężka niewydolność nerek oraz blok przedsionkowo-komorowy serca, a także niedociśnienie tętnicze i biegunka. Leku nie należy przyjmować w sytuacji, gdy pacjent stosuje lewodopę bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy L-DOPA

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Produkt wskazany jest w profilaktyce niedoborów magnezu i witaminy B6, które wynikają z:• braku zbilansowanej diety;• diety ze zbyt dużą zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych;• stosowania leków o działaniu moczopędnym;• nadmiernego spożywania alkoholu, kawy oraz tytoniu;• długotrwałego stosowania środków antykoncepcyjnych, leków przeczyszczających.Stosowanie Maglek B6 jako preparat wspomagający zalecane jest przy:• wzmożonym wysiłku intelektualnym i fizycznym;• w trakcie leczenia zwiększonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej, której towarzyszą skłonności do napadów tężyczkowych;• chorobie wieńcowej i zaburzeniach rytmu serca (suplementacja pod kontrolą lekarza);• podczas rekonwalescencji złamanych kości;• leczeniu osteoporozy;• stanach depresyjnych;• skurczach mięśni i drętwieniach kończyn.

Działanie

Maglek B6 to lek, który zawiera mleczan magnezu i witaminę B6. Magnez zawarty w preparacie ma postać soli, dzięki temu jest łatwo przyswajalny. Obecność witaminy B6 również poprawia wchłanianie magnezu. Prawidłowe stężenie tego związku w organizmie zależne jest od dwóch czynników – wchłaniania magnezu zależnego od jego podaży w diecie oraz procesu jego wydalenia przez przewód pokarmowy i nerki. Dieta wysokowapniowa i wysokofosforanowa upośledza wchłanianie się magnezu z przewodu pokarmowego. Magnez, wapń i fosfor biorą bowiem udział w tworzeniu struktur kostnych. Obecność witaminy B6 zwiększa jednak efektywność wchłaniania magnezu z układu pokarmowego do osocza o około 40%. Witamina B6 w postaci pirodoksyny (ester fosforanowy), bierze udział w procesach przemiany aminokwasów – w tym w powstawaniu neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Wpływa również na zwiększenie stężenia glukozy w mięśniach. Współuczestniczy także w syntezie hemoglobiny.Maglek B 6 a alkoholAlkohol, a także tytoń zmniejszają efektywność wchłaniania się magnezu przez układ pokarmowy. 

marta
ok

Basia
Zakupiłam produkt po zapoznaniu się ze zdaniem innych na forum- maglek b6 opinie. Muszę przyznać, że po miesięcznej terapii maglek moja drgająca powieka juz mi tak nie dokucza. Duży+ za tabletki, które łatwo się połyka. Dawkowanie, w moim przypadku to jedna tabletka dziennie, gdyż dodatkowo uzupełniam magnez spożywając migdały i gorzką czekoladę. Cena maglek b6 jest bardzo korzystna. Serdecznie polecam

Jula
produkt ok

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.