Ibufen mini Junior 15 kapsułek

cena
6,89 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 15 szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

Substancją czynną leku jest Ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 100 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; osłonka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący (E 420), maltitol ciekły (E 965), woda oczyszczona.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bólu głowy (również migrenowe), bóli zębów, bóli mięśniowe, stawowe i kostne, bóli po urazach, nerwobólach, bólach towarzyszących przeziębieniu i grypie, bolesnych miesiączkach, bólach uszu występujących w stanach zapalnych ucha środkowego, stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, rzeziębienia lub innych chorób zakaźnych)

Działanie

Ibufen mini Junior należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne i jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów.

Dawkowanie

Lek stosuje się podczas lub po posiłkach. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać. Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeśli zachodzi konieczność stosowania tego leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Dzieci od 4 do 5 lat (16 -19 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (400 mg ibuprofenu).

Dzieci od 6 do 9 lat (20 - 29 kg):  dawka początkowa 1-2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1-2 kapsułki co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (600 mg ibuprofenu).

Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 39 kg):  dawka początkowa 1-2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1 - 2 kapsułki co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 kapsułek (800 mg ibuprofenu). Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ibufen mini Junior 15 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Ibufen mini Junior 15 kapsułek kupili także:

ENTitis 30 pastylek do ssania smak truskawkowy

Entitis to preparat do postępowania dietetycznego zabezpieczający dzieci powyżej 3. r.ż. oraz dorosłych przed infekcjami i wspierający organizm po antybiotykoterapii. 

Jeśli Ty lub Twoje dziecko przebyliście anginę, przyjmowaliście antybiotyk podany w następstwie infekcji gardła/nosa/ucha i dość często ulegacie wirusom i infekcjom - preparat Entitis jest doskonałym rozwiązaniem. 

Entitis świetnie radzi sobie w przypadkach: 

- nawracających infekcji ucha/nosa/gardła; 
- następstw antybiotykoterapii; 
- przebytej anginy. 

Dodatkowe zalety preparatu: 

- nie powoduje skutków ubocznych; 
- nie przyczynia się do rozwoju próchnicy; 
- dostępny w dwóch smakach - truskawkowym i miętowym.

ENTitis 30 pastylek do ssania smak miętowy

Entitis to preparat do postępowania dietetycznego zabezpieczający dzieci powyżej 3. r.ż. oraz dorosłych przed infekcjami i wspierający organizm po antybiotykoterapii. 

Jeśli Ty lub Twoje dziecko przebyliście anginę, przyjmowaliście antybiotyk podany w następstwie infekcji gardła/nosa/ucha i dość często ulegacie wirusom i infekcjom - preparat Entitis jest doskonałym rozwiązaniem. 

Entitis świetnie radzi sobie w przypadkach: 

- nawracających infekcji ucha/nosa/gardła; 
- następstw antybiotykoterapii; 
- przebytej anginy. 

Dodatkowe zalety preparatu: 

- nie powoduje skutków ubocznych; 
- nie przyczynia się do rozwoju próchnicy; 
- dostępny w dwóch smakach - truskawkowym i miętowym.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.