Fervex 12 saszetek

Nowa cena
cena
19,94 zł
Ilość:
Producent USP Zdrowie
Pojemność 12 szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Opis produktu

Fervex jest produktem leczniczym na bazie paracetamolu, kwasu askorbowego i maleinianu feniraminy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Stosuje się doraźnie przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, w stanach przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa oraz gardła, nieżytów nosa na tle alergicznym oraz w przypadkach grypy połączonych z gorączką. Przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 15 r.ż. 

Składniki leku: 

- paracetamol - działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe; 
- maleinian feniraminy - działanie przeciwhistaminowe, zmniejszające przekrwienie i obrzęk błon śluzowych; udrażniające zatoki i przewody nosowe; hamuje odruch kichania oraz łzawienie oczu; 
- kwas askorbowy - działanie redukujące dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą. 


Skład

Paracetamol 500mg, kwas askorbowy 200mg, maleinian feniraminy 25mg.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.

Działanie

Fervex jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrożniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organiźmie.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Fervex 12 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Fervex 12 saszetek kupili także:

SUDOCREM Krem 125 g

Antyseptyczny i hipoalergiczny krem stanowiący doskonałą barierę i ochronę skóry uszkodzonej lub cierpiącej na świąd, przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Chroni przed wszelkimi czynnikami i substancjami zdolnymi do podrażnień (takimi jak mocz czy kał) a dodatkowo przyspiesza i wspomaga proces regeneracji, odnowy i pielęgnacji skóry. 

Doskonale sprawdza się przy rozmaitych problemach skórnych, tj.: 

- odpieluszkowe odparzenie skóry u dzieci; 

- odleżyny; 

- pielęgnacja skóry narażonej na odparzenia; 

- obtarcia i zadrapania naskórka; 

- oparzenia słoneczne; 

- odmrożenia niewielkiej skali oraz spierzchnięcia; 

- podrażnienia po zabiegach kosmetycznych (goleniu, depilacji i regulacji brwi); 

- ukąszenia owadów; 

- faza gojenia opryszczki; 

- zmiany ospowe.  


Sudocrem to krem barierowo-ochronny dla dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Sudocrem wspomaga regenerację, łagodzi zaczerwienioną i wrażliwą skórę. Działa ochronnie tworząc barierę zabezpieczającą skórę przed drażniącymi czynnikami np. moczem w przypadku odpieluszkowego odparzenia skóry. Sudocrem jest również skuteczny w łagodzeniu skóry popękanej i podrażnionej.

Magne B6 50 tabletek

Preparat służący uzupełnieniu niedoborów magnezu wywołanego zmęczeniem, stresem, wysiłkiem umysłowym i fizycznym. 

Magnez, jako kation wewnątrzkomórkowy, przyczynia się do zmniejszenia pobudliwości komórek nerwowych i poprawia przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Jego rolą jest pomoc w procesach skurczów mięśnia sercowego oraz uczestniczenie w reakcjach enzymatycznych w organizmie. Magnez jest ponadto budulcem kości, a dodatkowe wsparcie ze strony witaminy B6 sprawia, że pierwiastek wchłania się o 20-40% szybciej. 

Lek stosuje się celem wyrównania niedoborów magnezu: drażliwość, apatia, nerwowość, wahania nastrojów, lęk o łagodnym przebiegu, uczucie zmęczenia, senność, kurcze przewodu pokarmowego i kołatanie serca powstałe w wyniku niepokoju, drganie powiek, kurcze mięśni, niewielkie zaburzenia snu. 


© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.