Xylogel 0.05% żel do nosa 0,5mg/g 15ml

cena
10,30 zł
Ilość:
Producent Polfa Warszawa
Pojemność 15 ml
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
66% Complete

Skład

Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1 g żelu do nosa zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Inne składniki leku to: sodu chlorek,disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian,benzalkoniowy chlorek roztwór,sorbitol,hydroksyetyloceluloza,glicerol,woda oczyszczona.

Wskazania

Lek Xylogel 0,05%w postaci żelu,zawiera ksylometazoliny chlorowodorek. Zastosowany na błonę sluzową nosa powoduje zwężenie naczyń krwionośnych,zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo- gardłowej oraz zmniejsza ilość wydzieliny tj. łagodzi katar. Dodatkowo lek,dzięki temu,że jest w postaci żelu nawilża błonę śluzową nosa oraz nie ścieka na dno jamy nosa i do gardła.

Działanie

 

Xylogel 0,05% stosuje się miejscowo do nosa w leczeniu pomocniczym: ostrego zapalenia błony śluzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego; ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych; alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa; ostrego zapalenia ucha środkowego- w celu udrożnienia trąbki słuchowej Jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Dawkowanie

Xylogel 0,05% jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa(również w zapaleniu ucha środkowego). Dzieci w wieku od 3 do 12 lat: Jedna dawka żelu do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin. Nie należy stosować większej dawki niż zalecana. Nie stosować dłużej niż 3 do 5 dni.

Xylogel 0.05% żel do nosa 0,5mg/g 15ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Xylogel 0.05% żel do nosa 0,5mg/g 15ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone