Vitaminum B2 Hec 60 tabletek (2 blistry po 30 tabletek)

cena
5,48 zł
Ilość:
Producent HECPHARMA RADOSŁAW WIERCZEWSKI
Pojemność 60 szt.

Dostępna ilość
33% Complete

Skład

Substancje czynne: witamina B2 (ryboflawina) - 1,6 mg (100% RDA),
Substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu

Wskazania

Profilaktyka i uzupełnienie niedoboru witaminy B2 i w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na witaminę B2 takich jak: infekcje, gorączka, oparzenia, choroby układu pokarmowego i dróg żółciowych, nadczynność tarczycy. A także: przewlekłe stany stresowe, ciąża i karmienie piersią, leczenie pooperacyjne, a także w anemii i neuropatii. Pomocniczo witaminę B2 można stosować w przypadku pękania kącików ust, zapalenia błony śluzowej kątów ust i czerwieni warg oraz dermatozach. Wspomagająco w trakcie stosowania leków moczopędnych, przed i po zabiegach chirurgicznych, po przebytej antybiotykoterapii. Zawarta w preparacie witamina B2 może by stosowana w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką, w przewlekłych chorobach, m.in. w cukrzycy, zakażeniach, stanach zapalnych skóry, w chorobach układu nerwowego, w dystrofii mięśni, w alkoholizmie, w ciąży i podczas karmienia.

Działanie

Witamina B2 należy do witamin z grupy B rozpuszczalnych w wodzie. Najważniejszą funkcją ryboflawiny w organizmie jest jej udział w procesach oddychania tkankowego. Ryboflawina wspólnie z innymi substancjami bierze udział w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek, katalizując procesy utleniania glukozy, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Witamina B2 uczestniczy również w procesie widzenia o zmierzchu. Jest niezbędna do utrzymania prawidłowej funkcji błon śluzowych i nabłonka naczyń krwionośnych. Warunkuje również prawidłowe czynności układu nerwowego i skóry. Podawania witaminy B2 wymagają osoby spożywające dietę ubogowitaminową lub takie, u których z przyczyn fizjologicznych (np. ciąża, okres karmienia piersią, wysiłek fizyczny) lub z powodu choroby istnieje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę, a także pacjenci z zaburzeniami wchłaniania jelitowego.

Dawkowanie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka podczas posiłku. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Vitaminum B2 Hec 60 tabletek (2 blistry po 30 tabletek)

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Vitaminum B2 Hec 60 tabletek (2 blistry po 30 tabletek) kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone