Duphalac Fruit Syrop 500 ml

cena
22,49 zł
Ilość:
Producent SOLVAY PHARMA SA
Pojemność 500 ml
Postać leku Syrop
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Substancja czynna: 1 ml wodnego roztworu doustnego zawiera 667 g laktulozy na 1000 ml. Aromat śliwkowy  Substancje pomocnicze: Woda oczyszczona.

Wskazania

Zaparcia: regulacja fizjologicznej czynności okrężnicy. Przypadki konieczności zmiękczenia stolca ze względów medycznych (żylaki odbytu, po operacjach w obrębie jelita grubego lub odbytu). Encefalopatia wątrobowa (EW): leczenie i zapobieganie śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym.

Działanie

W okrężnicy laktuloza ulega rozkładowi przez bakterie jelita grubego do kwasów organicznych o niskiej masie cząsteczkowej. Kwasy te powodują obniżenie pH w świetle okrężnicy, a poprzez działanie osmotyczne – wzrost objętości treści okrężnicy. Działania te stymulują perystaltykę okrężnicy i prowadzą do przywrócenia prawidłowej konsystencji stolca. Dochodzi do ustąpienia zaparcia i przywrócenia fizjologicznego rytmu perystaltyki jelita grubego. U osób z encefalopatią w przebiegu nadciśnienia wrotnego lub w stanie śpiączki wątrobowej czy w stanie przedśpiączkowym działanie leku przypisywano zahamowaniu bakterii proteolitycznych w wyniku wzrostu liczby bakterii acidofilnych (np. pałeczek kwasu mlekowego), stabilizacji amoniaku w postaci jonowej w wyniku zakwaszenia treści okrężnicy, przeczyszczeniu w wyniku niskiego pH w okrężnicy oraz efektowi osmotycznemu, jak również zmianom metabolizmu azotu bakteryjnego w wyniku stymulacji bakterii do wykorzystywania amoniaku do syntezy białek bakteryjnych. W tym kontekście należy jednak pamiętać o tym, że sama hiperamonemia nie wyjaśnia neuropsychicznych objawów encefalopatii wątrobowej.

Przeciwwskazania

Lek Duphalac jest przeciwwskazany w przypadku: nadwrażliwości na laktulozę lub którykolwiek ze składników leku, galaktozemii, niedrożności jelit.

Duphalac Fruit Syrop 500 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Duphalac Fruit Syrop 500 ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone