zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Informacje dla pacjenta

Syrop na kaszel dla cukrzyka

 syrop na kaszel a cukrzyca

Sezon jesienno-zimowy sprzyja infekcjom wirusowym i bakteryjnym. Przeziębieniu i grupie towarzyszą zazwyczaj spadek odporności, podwyższona temperatura ciała, bóle całego ciała oraz katar. Równie dolegliwym schorzeniem współtowarzyszącym infekcjom jest kaszel, który znacznie wpływa na obniżenie jakości codziennego funkcjonowania. Dodatkowo, męczący – suchy lub mokry – kaszel utrudniają wypoczynek i sen. W przypadku pojawienia się objawów przeziębienia lub grypy skutecznym preparatem okazać się mogą syropy – przygotowywane zarówno domowymi sposobami, jak i te dostępne w aptekach bez recepty. Niemniej jednak syropy zazwyczaj zawierają dużo cukru. Z tego powodu syropy nie są wskazane dla diabetyków. Pojawia się zatem pytanie, jakie syropy mogą być stosowane przez cukrzyków? Czy syropy są bezpieczne dla cukrzyków?

Cukrzyca a syropy

Cukrzyca stanowi powszechną chorobę, która dotyka coraz większej liczby osób w różnym wieku. Dolegliwość ta związana jest z niedostateczną ilością insuliny w organizmie. Zaburzenie to pojawia się w zależności od rodzaju cukrzycy. W typie drugim organizm uodparnia się na wydzielaną insulinę. Z kolei typ pierwszym oznacza niedostateczne wydzielanie insuliny przez organizm. Zapobieganie objawom choroby jest możliwe poprzez zewnętrzne podawanie insuliny i ścisłe przestrzeganie diety dla diabetyków, która polega na ograniczeniu produktów zawierających cukier. Dlatego w przypadku pojawienia się kaszlu – suchego lub mokrego – syropy nie są wskazane, gdyż zawierają duże ilości cukru. Nie należy stosować również syropów z cukrem prostym, który oznaczony jest jako Sirupus simplex. Z tego powodu powstały preparaty dedykowane dla diabetyków, które nie powodują skoków cukru w organizmie. Syropy te wykazują takie same właściwości, mają tylko jedną różnicę – nie zawierają cukru. Najlepszym rozwiązaniem są leki bezcukrowe bądź słodzone sorbitolem lub aspartamem.

Leki i syropy na kaszel dla cukrzyków

W przypadku męczliwego kaszlu – suchego lub mokrego – należy wybierać bezpieczne preparaty, które mogą być stosowane przez pacjentów z cukrzycą. W tym znaczeniu skuteczne w walce z dolegliwościami jest stosowanie leków i syropów na kaszel. Pojawia się jednak pytanie, które są bezpieczne dla diabetyków? Przeciwwskazań do stosowania przez cukrzyków nie stwierdzono w przypadku preparatów zawierających dekstrometorfan lub butamirat. Niemniej jednak należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania leków. Dodatkowo w przypadku kaszlu mokrego czy suchego można stosować syrop Herbapect, który nie zawiera cukru i może być w sposób bezpieczny stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

W aptekach dostępnych jest wiele leków i syropów na kaszel suchy, mokry lub takich, które działają zarówno na kaszel suchy i mokry. Nie każde specyfiki mogą być jednak stosowane przez diabetyków. Z tego powodu cukrzycy, udając się do apteki po syrop, tabletki lub inne specyfiki na kaszel suchy lub mokry powinni zasięgnąć opinii farmaceuty, który wskaże odpowiedni dla diabetyków preparat.
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.