Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania - zdjęcie

Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia. Stosunek seksualny powinien być źródłem przyjemności dla jednej i drugiej strony. O ile jednak wiele miejsca poświęca się zadowoleniu mężczyzn, o tyle znacznie mniej mówi się o tym, jak zadowolić kobietę. Oto pozycje seksualne uwielbiane przez kobiety i dające niezapomniane doznania.

 

Z artykułu dowiesz się:

  • czego pragną kobiety w łóżku,
  • jak przeprowadzić grę wstępną,
  • jakie są rodzaje orgazmu,
  • jakie gadżety erotyczne wzmagają doznania,
  • jakie są ulubione pozycje seksualne kobiet.

Zobacz także artykuł: Stosunek seksualny - przebieg i rodzaje

Czego pragną kobiety w łóżku – 5 sekretów co podnieca kobiety i daje przyjemność

Kobietę można podniecić na kilka sposobów - zarówno słowem, jak i gestem. Nie trzeba uciekać się do śmiałych zachowań, które - szczególnie podczas gry wstępnej - mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Jak sprawić, by kobieta chciała więcej? Oto 5 sekretów, które warto znać:

  • wiadomości sms - są idealnym sposobem na rozpoczęcie namiętnego wieczoru; można w nich używać fantazyjnych (lecz nie wulgarnych) opisów oraz czasowników w trybie rozkazującym, na przykład "dotknij";
  • pieszczoty - miejsca, które szczególnie warto czule dotykać, to kark, usta, szyja czy barki;
  • zapach - perfumy o zapachu wanilii, drzewa sandałowego czy jaśminu działają na kobiety podniecająco;
  • dotykanie każdej części ciała, a dopiero na końcu miejsc intymnych;
  • pieszczenie łechtaczki podczas stosunku.

Jak powinna wyglądać gra wstępna, czyli tajniki miłosnej rozgrzewki

O grze wstępnej w żadnym przypadku nie powinniśmy zapominać, bowiem to właśnie ona sprawia, że podniecenie u kobiet wzrasta. Warto pamiętać, że gra wstępna nigdy nie jest jednowymiarowa - wiele zależy tutaj od potrzeb konkretnej kobiety. Stosujmy różne triki dla większego urozmaicenia i podniecenia. Wypróbujmy:

  • wymianę wiadomości tekstowych jeszcze przed spotkaniem,
  • delikatne pieszczenie ciała partnerki,
  • wspólną kąpiel bądź namiętny prysznic,
  • gry erotyczne,
  • seks oralny - dla niektórych jest on wstępem do stosunku właściwego.

Pamiętajmy, aby skupić się przede wszystkim na własnych potrzebach i na tym, co sprawia nam przyjemność. O grze wstępnej i o seksie warto więc rozmawiać z partnerką, tak aby wiedzieć, czego pragnie.

Sposoby na jej orgazm. Bliskość z partnerem i intensywne doznania

Wiele kobiet twierdzi, że ich zdolność do szczytowania jest zależna od stanu emocjonalnego, dlatego też należy zadbać o właściwą atmosferę w sypialniBardzo ważna jest bliskość, która daje poczucie bezpieczeństwa. Cały stosunek powinien mieć charakter zmysłowy, a także przebiegać bezstresowo. Zastanawiając się, jak doprowadzić kobietę do orgazmu, należy mieć świadomość, że istnieje kilka jego rodzajów:

  • orgazm pochwowy - dochodzi do niego w momencie odbywania właściwego stosunku seksualnego,
  • orgazm łechtaczkowy - osiągany przez stymulację łechtaczki dłońmi bądź językiem (orgazm językowy),
  • orgazm sutkowy - osiągany przez stymulację sutków partnerki.

Mężczyźni powinni mieć na uwadze, że kobiety lubią osiągać różnego rodzaju orgazmy, a nie jak się powszechnie uważa - wyłącznie pochwowy. Na osiągnięcie przez kobietę orgazmu mają wpływ różne czynniki, jednak najczęściej udaje się to wtedy, gdy podczas stosunku partnerka czuje się zaopiekowana, kochana i pożądana.

Sposoby na urozmaicony i udany seks - gadżety erotyczne, które pokochacie oboje

Odpowiednia gra wstępna, dobrze dobrane pozycje seksualne czy właściwa atmosfera mogą sprawić, że kobieta przeżyje niezapomniane chwile. Niemniej jednak warto posiłkować się również gadżetami erotycznymi, które wzmagają odczuwanie przyjemności. Dobrym wyborem będzie wibrator, na przykład sterowany smartfonem - dzięki niemu mężczyzna może kontrolować doznania swojej partnerki. Kobiety i mężczyźni chętnie sięgają po nakładkę na penisa, tak zwany ring, który z jednej strony wzmacnia erekcję, z drugiej strony delikatnie stymuluje łechtaczkę podczas stosunku. Na wyobraźnię mocno działają też stroje erotyczne, które pozwalają odgrywać w sypialni różne role. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się też bielizna jadalna, która przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Może być ona ciekawym urozmaiceniem gry wstępnej.

Lepszy seks dla niej - przewodnik po strefach erogennych

Znajomość stref erogennych na ciele kobiety pozwala zapewnić jej lepsze doznania. Eksperci stworzyli nawet swoistą mapę stref erogennych, na której znajdują się:

  • srom - nazywany też "żeńskim ośrodkiem przyjemności",
  • sutki,
  • odbyt - choć wiele kobiet ma sceptyczne podejście do stosunku analnego, warto delikatnie pieścić okolice odbytu podczas gry wstępnej,
  • wargi - wyjątkowo wrażliwe na długie pocałunki,
  • uszy i miejsca za uszami,
  • krocze,
  • krzyż - pieszczenie skóry w tej okolicy może wywołać silne podniecenie.

Pieszczenie stref erogennych pozwala podniecić kobietę, jednak należy pamiętać, że są to miejsca wrażliwe, z którymi trzeba obchodzić się bardzo delikatnie. 

10 ulubionych pozycji seksualnych, które lubią kobiety

Kobiety mają swoje ulubione pozycje seksualne, które zapewniają im niezapomniane doznania i pozwalają odczuwać przyjemność przez dłuższy czas. Oto 10 ulubionych pozycji, które uwielbia każda kobieta i które spodobają się też mężczyznom

1. Pozycja seksualna klasyczna (misjonarska) - sposoby na jej urozmaicenie

Pozycja seksualna misjonarska to klasyczna pozycja seksualna - kobieta leży na plecach, na mężczyzna znajduje się na niej, między rozchylonymi udami. Klasyczną pozycję warto urozmaicić, na przykład poprzez włożenie poduszki pod biodra kobiety, zaplecenie nogami bioder i pleców partnera, czy poprzez zarzucenie nóg na ramiona partnera, co zapewnia bardzo głęboką penetrację.

2. Pozycja na jeźdźca - dająca nie mniej wrażeń niż popularna na pieska

Pozycja na jeźdźca daje nie mniej przyjemności, niż popularna pozycja seksualna na pieska. Polega ona na tym, że mężczyzna leży na plecach, kobieta zaś kobieta siada na nim okrakiem, obejmując nogami biodra partnera. Jest ona przeznaczona głównie dla kobiet, które chcą kontrolować głębokość penetracji bądź posiadają większe doświadczenie niż partner.

3. Pozycja kurtyzany - urozmaicone ruchy miednicy

Pozycja kurtyzany umożliwia głębokie doznania poprzez urozmaicone, kontrolowane ruchy miednicy. Wychodzi ona poza tradycyjne łóżko, bowiem kobieta ułożona jest na stole, blacie czy krześle, natomiast mężczyzna wchodzi w nią od przodu. Partnerka może objąć jego biodra nogami. Jest to pozycja dająca wiele przyjemności, jednak wymagająca dobrej kondycji od obojga partnerów.

4. Pozycja seksualna pająk – pozycja dająca kobiecie władzę

Pozycja seksualna pająk pozwala kobiecie dominować. Mężczyzna kładzie się na plecach, kobieta natomiast siada rozkrokiem na jego biodrach, kierując stopy w stronę jego dłoni i podpierając się rękami za plecami.  Tempo i siłę pchnięć reguluje kobieta, co niektórzy mężczyźni uważają za wadę tej pozycji. 

5. Pozycja na łyżeczkę dla szczególnej bliskości

Pozycja seksualna na łyżeczkę pozwala odczuwać szczególną bliskość pomiędzy partnerami - kobieta leży na boku, natomiast mężczyzna wchodzi w nią od tyłu, jednocześnie mogąc pieścić łechtaczkę i sutki. Jest to doskonała pozycja nie tylko do seksu klasycznego, ale również do analnego.

6. Pozycja śruby – wymarzona pozycja dla kobiet mających trudność z orgazmem

Pozycja śruby pozwala jednocześnie stymulować łechtaczkę oraz waginę. Kobieta leży na krawędzi łóżka i opiera nogi na torsie klęczącego przed nią na podłodze partnera. On ujmuje jej kostki, delikatnie wprowadza członek do pochwy i powoli zaczyna sterować biodrami kobiety. Kiedy oboje wpadną w odpowiedni rytm, mężczyzna może pieścić łechtaczkę partnerki.

7. Pozycja proste nachylenie - ułatwiająca stymulacje

W pozycji prostego nachylenia kobieta leży na plecach, opierając jedną nogę na ramieniu partnera. Ten wchodzi w nią przodem, przytrzymując jednocześnie obie nogi. Ręce partnerki pozostają wolne, może więc pieścić swoją łechtaczkę bądź jądra partnera. Jest to doskonała pozycja dla par, które potrzebują dodatkowej stymulacji. 

8. Pozycja tylna z oparciem - o co w niej chodzi? Dlaczego kobiety to lubią?

W pozycji tylnej z oparciem kobieta powinna znaleźć punkt podporu - na przykład mebel i pochylić się tak, aby jej wagina znajdowała się na wysokości penisa partnera. Ten natomiast wchodzi w nią od tyłu, kontrolując tempo pchnięć. Kobiety uwielbiają pozycję tylną z podparciem, ponieważ pozwala ona stymulować przednią ścianę pochwy oraz punkt G.

9. Pozycja na odwróconą kowbojkę – wady i zalety

W pozycji odwróconej kowbojki mężczyzna leży na plecach, kobieta natomiast siada okrakiem na jego biodrach, plecami do twarzy partnera. Pozwala ona kobiecie dominować, a wykonując koliste ruchy biodrami, może dodatkowo stymulować punkt G. Pozycja ta umożliwia głęboką penetrację nawet wtedy, gdy penis partnera nie jest zbyt dużych rozmiarów. Wadą jest natomiast ryzyko uszkodzenia prącia podczas bardzo głębokiej penetracji oraz fakt, iż pozycja sama w sobie jest bardzo wymagająca dla kobiety.

10. Pozycja na krześle – dlaczego warto ją włączyć do swojego zestawu?

Prosta pozycja, w której mężczyzna siedzi na krześle, zaś kobieta siada odwrócona do niego twarzą bądź plecami, może zapewniać obojgu niezapomniane doznania. Mężczyzna może pieścić łechtaczkę partnerki bądź dotykać inne strefy erogenne. Pozycja na krześle jest również idealnym rozwiązaniem dla par ze znaczną różnicą wzrostu. 


Źródło:

- Lelakowska, Karolina, and Zygmunt Zdrojewicz. "Płeć psychologiczna a preferowane bodźce seksualne." Journal of Sexual and Mental Health 6.1 (2008): 14-20.
- Maines, Rachel P., and Magdalena Madej. Technologia orgazmu:" histeria", wibrator i zaspokojenie seksualne kobiet. Wydawnictwo Aletheia, 2011.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Informacje dla pacjenta

Rumień zakaźny – przyczyny, objawy i leczenie
Rumień zakaźny to choroba wywoływana przez wirusa. Dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale dorośli też mogą się nim zarazić. Najbardziej charakterystycznym objawem rumienia zakaźnego u dzieci jest wysypka na ...

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Układ oddechowy

Krztusiec (koklusz) – jakie są objawy i jak leczyć?
Krztusiec jest ostrą w przebiegu chorobą zakaźną układu oddechowego wywoływaną przez bakterie. Głównym objawem klinicznym są nawracające napady silnego kaszlu, które prowadzą do utrudnienia oddychania.Czym jest krztusiec (koklusz)?Krztus...

Informacje dla pacjenta

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
Witamina B12 utrzymuje w dobrej kondycji układ krwionośny, nerwowy czy pokarmowy. Jej niedobór stanowi częsty problem, jednak właściwa suplementacja i dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego pozwolą go uniknąć.Czym charakteryzuje si...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Informacje dla pacjenta

Czym jest badanie krwi – ALT. Diagnoza uszkodzeń wątroby norma i wyniki
Badanie ALT nazywane jest także ALAT oraz GPT. Nazwy te dotyczą tego samego testu aminotransferazy alaninowej, a więc enzymu wewnątrzkomórkowego, który znajduje się przede wszystkim w tkankach wątroby. Z tego względu badanie ALT służy mię...

Zdrowy tryb życia

Czosnek niedźwiedzi – stosowanie, właściwości, uprawa. Co musisz wiedzieć o czosnku niedźwiedzim?
Każdy z nas wie, jak cenne właściwości lecznicze posiada czosnek pospolity. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pod względem zawartości pewnych substancji przewyższa go czosnek niedźwiedzi. Jeszcze do niedawna traktowany był jako ciekawostka prz...

Układ pokarmowy

Botulizm: objawy i przebieg zatrucia jadem kiełbasianym
Botulizm to poważna choroba porażeniowa wywołana przez neurotoksynę, zwaną jadem kiełbasianym oraz toksyną botulinową, produkowaną w czasie wzrostu bakterii Clostridium botulinum. Do zatrucia dochodzi przeważnie wskutek spożycia źle zakonserwowanej żyw...

Łysienie androgenowe – objawy i przyczyny. Jak zahamować wypadanie włosów?
Gęste, mocne i zdrowe włosy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wygląd i stan włosów to nie tylko aspekt estetyczny, ale również, a może i przede wszystkim zdrowotny. Zła kondycja kosmyków może świadcz...

Serce i układ krążenia

15 najczęstszych chorób układu krążenia: diagnostyka i leczenie
Choroby układu krążenia stanowią główną przyczynę zgonów w Polsce. Szybka diagnostyka, podejmowanie leczenia i działań profilaktycznych mogą ochronić pacjentów przed rozwojem najpoważniejszych dolegliwości i powikłań....

Dieta i odchudzanie

Choroby metaboliczne: rodzaje, objawy i leczenie. Czy można im zapobiec?
Choroby metaboliczne obejmują szeroki zakres dolegliwości spowodowanych zaburzeniami przemian biochemicznych w organizmie. W ostatnich kilkudziesięciu latach ich częstotliwość znacznie wzrosła....

Układ nerwowy

Choroby neurodegeneracyjne - jak nie przeoczyć pierwszych objawów?
Choroby neurodegeneracyjne są związane z postępującą degeneracją neuronów w mózgu lub rdzeniu kręgowym. Termin ten dotyczy wielu rodzajów schorzeń, które różnią się między sobą pod względem objawów....

Dieta i odchudzanie

Dieta FMD – na czym polega dieta imitująca post, która odmładza organizm?
Dieta FMD (Fasting Mimicking Diet – dieta imitująca post) została opracowana przez profesora Valtera Longo. To stosunkowo nowe podejście do tematu postu okresowego, którego celem jest odmłodzenie organizmu przy jednoczesnym zmniejszeniu ry...

Dieta i odchudzanie

Dzika róża – naturalne źródło witamin. Właściwości lecznicze i zastosowanie
Dzika róża od wieków wykorzystywana jest w medycynie tradycyjnej. Szczególną popularnością cieszyła się w Grecji i Rzymie. Współcześnie cenimy ją za wysoką zawartość kwasu askorbinowego oraz witamin z grupy B....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Berberys – właściwości zdrowotne i zastosowanie roślinnego antybiotyku
Naturalne metody leczenia i wzmacniania organizmu cieszą się coraz większą popularnością wśród osób dbających o zdrowie. Ciekawym uzupełnieniem codziennej diety może okazać się berberys. Bogaty skład fitochemiczny sprawia, że roślina wyr&...

Dieta i odchudzanie

Astaksantyna – królowa antyoksydantów, która działa jak eliksir młodości
Astaksantyna jest wyjątkowo silnym antyoksydantem. Skutecznie zwiększa odporność organizmu na promieniowanie słoneczne oraz zapobiega fotostarzeniu się skóry. ...

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem