zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Problem z seksem w prezerwatywie

 problem z seksem w prezerwatywie

Problemy z potencją to stosunkowa częsta przypadłość wśród mężczyzn w różnym wieku. Brak lub zanik erekcji może być spowodowany przez różne czynniki. Przyczyny problemów ze sprawnością seksualną mogą być związane z podłożem psychogennym, chorobami (m.in. sercowo-naczyniowymi) albo wiekiem. Niemniej jednak coraz więcej mężczyzn uskarża się na problem z seksem w prezerwatywie. Z czym związany jest brak erekcji w prezerwatywie? Jakie są tego przyczyny? Należy wskazać, że problem ze wzwodem w prezerwatywie nie jest nietypowy i może wystąpić u każdego mężczyzny. Nakładanie prezerwatywy może spowodować jedynie chwilowe osłabienie i zanik wzwodu albo całkowite tracenie erekcji po jej założeniu.

Przyczyny problemów z brakiem erekcji w prezerwatywie

Problem z seksem w prezerwatywie nie jest nietypową sytuacją. Zazwyczaj u mężczyzn podczas gry wstępnej pojawia się mocny wzwód, niemniej jednak po założeniu prezerwatywy dochodzi do zaniku erekcji. W tym przypadku istnieje kilka przyczyn tego problemu. Moment zakładania prezerwatywy zakłóca niejako podniecenie i intymne zbliżenie, rozproszenie to może skutkować utratą wzwodu, związaną z utratą podniecenia. Niekiedy przyczyną zaniku erekcji w prezerwatywie jest brak doświadczenia w jej zakładaniu. Osłabienie wzwodu może być związane z irytacją i rozdrażnieniem związanym z koniecznością ubrania prezerwatywy bądź nieprawidłowym jej założeniem. Problem może być również uwarunkowany psychicznie i związany ze złymi doświadczeniami seksu w prezerwatywie – utrwaleniem reakcji nerwicowej.

Przyczyny problemów z seksem w prezerwatywie mogą być również związane z:

- reakcją alergiczną (uczuleniem) na lateks, wówczas rozwiązaniem problemu może być prezerwatywa poliuretanowa, 

- zbyt ciasną prezerwatywą, powodującą ucisk, co może wiązać się z odpływem krwi z członka,

- stresem związanym ze stosunkiem, wówczas brak erekcji ma podłoże psychiczne, rozwiązaniem problemu w tym przypadku może być psychoterapia.

W sytuacji problemów z seksem w prezerwatywie warto skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem, który pomoże w ustaleniu przyczyny zaniku wzwodu.

mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.