zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Cytrulina na potencję

 cytrulina na potencję

Cytrulina (L-cytulina) to aminokwas, który najczęściej stosowany jest w celu poprawy osiągnięć sportowych. Dodatkowo, jest pomocna w zwalczaniu demencji, osłabienia mięśni i zmęczenia. Cytrulinę jednak coraz częściej wykorzystują mężczyżni w celu poprawy wzwodu. Jak zatem działa cytrulina? Jak ją dawkować i gdzie znaleźć?

Działanie cytruliny

Cytrulina ma szereg korzystnych właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i zwiększenie jego wydolności. Przyjmowana jako suplement zmniejsza poziom bólu mięśniowego, zmęczenia treningowego, a także zwiększa wytrzymałość podczas wysiłku fizycznego. Warto wskazać, że aminokwas zwiększa wytrzymałość zarówno tlenową, jak i beztlenową podczas długotrwałego wysiłku. Stosowanie cytruliny po treningu wpływa na poprawę jego długości, zmniejszenie bolesności mięśni oraz pozytywnie rzutuje na regenerację potreningową. Należy zatem wskazać, że po cytrulinę szczególnie chętnie sięgają sportowcy, którzy dzięki niej poprawiają wyniki sportowe. Ponadto, aminokwas wspomaga przyswajanie niektórych białek. Pomaga również w udrożnieniu żył oraz tętnic, co przyczynia się do poprawy przepływu krwi, zmniejsza jej ciśnienie, a także usprawnia wydolność organizmu.

Cutrulina a potencja

Cytrulina to aminokwas, który wpływa na poprawę procesu przetwarzania amoniaku oraz tlenku azotu w metabolizmie. Przyczynia się również do poprawy pompy mięśniowej, co wiąże się ze zwiększeniem tlenku azotu we krwi, powodując zwiększony przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Dodatkowo, cytrulina bierze udział w tworzeniu argininy, która przyczynia się do powstawania tlenku azotu (NO). Warto wskazać, że jednoczesna suplementacja cytruliną i argininą zwiększa drożność naczyń krwionośnych i przepływ krwi, co przekłada się na osiągnięcie lepszej sprawności seksualnej i wzmocnienie erekcji (wzwodu). Należy zatem wskazać, że cytrulina służy zmniejszeniu łagodnych zaburzeń erekcji, które spowodowane są przez zbyt wysokie ciśnienie krwi. Ponadto, cytrulina pozytywnie wpływa na libido, dlatego zaliczana jest do naturalnych afrodyzjaków.

Występowanie cytruliny – gdzie ją znaleźć?

Cytrulina to organiczny związek chemiczny, którego naturalnym źródłem jest arbuz. Niemniej jednak, aminokwas dostępny jest również w aptekach w postaci suplementu diety. Mężczyźni mogą wybrać czystą cytrulinę lub połączoną z kwasem jabłkowym – jabłczanem cytruliny. Należy podkreślić, że jabłczan cytruliny zawiera zazwyczaj 60-70% czystej cytruliny, co jest istotne przy dawkowaniu suplementu.

Dawkowanie cytruliny

Dawkowanie L-cytruliny powinno mieścić się w granicach 4-6 gram na dobę. W zaburzeniach erekcji skuteczna jest już dawka 1500-2000 mg czystej cytruliny przyjmowana raz na dobę, najlepiej około 1,5-2 godzin przed stosunkiem płciowym. Co ważne, badania wykazują, że najlepsze rezultaty przynosi połączenie L-cytruliny i L-argininy. Jednoczesna suplementacja argininą i cytruliną bowiem charakteryzuje się pewną synergią, co przekłada się na silniejsze działanie, szczególnie jeżeli chodzi o efekt pompy mięśniowej. Mężczyźni, którzy regularnie trenują powinni przyjmować suplement zarówno przed, jak i po treningu.mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.