Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Jak poprawić ukrwienie penisa?

 poprawa ukrwienia penisa

Osiągnięcie pełnego wzwodu stanowi efekt końcowy działania złożonego mechanizmu, które polega na wzajemnych oddziaływaniach układu nerwowego i naczyniowego. Erekcja jest możliwa poprzez uzyskanie stanu podniecenia, seksualnego, które powstaje w mózgu na skutek bodźców zmysłowych, mechanicznych lub w wyniku drażnienia zakończeń nerwowych, znajdujących się w penisie. Powstające w ośrodkowym układzie nerwowym impulsy, wysyłają sygnały, które powodują rozkurczenie mięśni gładkich w naczyniach krwionośnych. Wynikiem tego jest napływ krwi do tkanki gąbczastej w ciałach jamistych członka. Ciała jamiste, wypełnione krwią, powodują mechaniczne uciśnięcie żył wypustowych, dzięki czemu zmniejszony jest odpływ krwi. Mechanizm ten powoduje, że członek wypełnia się krwią, a także ulega wydłużeniu, stając się jednocześnie sztywny. Należy jednak wskazać, że wielu mężczyzn dotykają problemy z osiągnięciem pełnej erekcji lub utrzymaniem wzwodu. Zaburzenia funkcji seksualnych stanowią źródło poważnych kłopotów. Mężczyźni bowiem poza niemożnością odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego, zmagają się również z brakiem pewności siebie i obniżoną samooceną. Bardzo częstą przyczyną dysfunkcji seksualnych jest słabe ukrwienie penisa. Jak zatem wpłynąć na lepsze ukrwienie prącia? Czy jest to możliwe?

Jak zwiększyć ukrwienie penisa?

Poprawie ukrwienia członka sprzyja masowanie wędzidełka, czyli kawałka skóry, która znajduje się w dolnej części żołędzi. Co ważne, regularne masowanie tej części prącia umożliwia osiągnięcie długotrwałych efektów. Skutecznym sposobem zwiększenia ukrwienia penisa są także farmaceutyki. Najczęściej mężczyźni decydują się na farmakoterapię. Leki na potencję i suplementy, które poprawiają ukrwienie prącia, dostępne są w aptece na receptę lub bez recepty. Ich działanie polega na zwiększeniu produkcji tlenku azotu w śródbłonku naczyń. Dzięki czemu, mięśnie gładkie naczyń, które doprowadzają krew do penisa, rozluźniają się i krew zaczyna wypełniać ciała jamiste członka. Najpopularniejszymi lekami w terapii zaburzeń erekcji są inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które umożliwiają osiągnięcie i utrzymanie pełnej erekcji. Środki na potencję, należące do tej grupy leków, zawierają sildenafil (np. Viagra), wardenafil lub tadanafil.

Należy wskazać, że poprawa ukrwienia penisa możliwa jest również poprzez stosowanie odpowiedniej diety i uprawianie aktywności fizycznej. Mężczyźni, którzy chcą poprawić erekcję naturalnymi sposobami, powinni włączyć do jadłospisu szpinak, który poprawia krążenie krwi, a także banany, pomidory, pomarańcze bogate w potas. Ponadto, korzystne rezultaty może przynieść jedzenie imbiru i arbuza, który stymuluje produkcję tlenku azotu, wspomagającego krążenie krwi. Co ważne, warto zrezygnować z kawy i mocnej herbaty oraz używek – papierosów i alkoholu, które mają negatywny wpływ na pojawienie się i utrzymanie wzwodu.

Efekty poprawy ukrwienia penisa

Poprawa ukrwienia prącia w sposób znaczący wpływa na jakość stosunków seksualnych. Zwiększenie napływu krwi do penisa bowiem przyczynia się do lepszego, pełniejszego wzwodu. Dzięki temu, zbliżenia są w pełni satysfakcjonujące dla obojga partnerów. Należy również wskazać, że poprawa ukrwienia penisa przyczynia się także do zwiększenia pewności siebie mężczyzn. Panowie sprawność seksualną utożsamiają z męskością, dlatego też spełnianie oczekiwań partnerek podczas stosunku płciowego stanowi istotną rolę w budowie własnej samooceny.
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.