zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Jak sobie poradzić z przedwczesnym wytryskiem?

 jak powstrzymać przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk jest stosunkowo częstym problemem. Stanowi on jeden z najczęściej diagnozowanych zaburzeń funkcji seksualnych wśród mężczyzn. Przyczyny problemów z przedwczesnym wytryskiem mogą mieć różne podłoże. Zazwyczaj związane są z czynnikami fizycznymi, psychogennymi, a także somatycznymi. Przedwczesny wytrysk zatem może być objawem poważnych chorób i niedyspozycji. Z tego powodu mężczyźni zmagający się z problemem szybkiej ejakulacji powinni zgłosić się po poradę do lekarza. Nierzadko kłopoty z przedwczesnym wytryskiem wynikają ze stresu, zmęczenia lub niezdrowej diety i trybu życia. Niemniej jednak, problemy ze zbyt szybkim wytryskiem wpływają nie tylko na niemożność odbycia w pełni satysfakcjonującego stosunku seksualnego, ale przyczyniają się również do obniżenia samooceny panów i ich pewności siebie. Czy istnieją zatem sposoby kontrolowania przedwczesnego wytrysku? Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?

Czy kontrola wytrysku jest możliwa?

Kontrola nad wytryskiem jest możliwa. Niemniej jednak stanowi subiektywne odczucie, dotyczące możliwości decydowania o ejakulacji i osiągnięciu orgazmu. Niektórzy mężczyźni decydują się na stosowanie leków lub suplementów diety przedłużających stosunek, które dostępne są w aptece bez recepty. Dodatkowo, przedwczesny wytrysk skutecznie pozwalają kontrolować i opóźnić maści znieczulające z lidokainą i prylokainą, które aplikuje się na żołędzi penisa około 15 minut przed planowanym stosunkiem. Niemniej jednak, seksuolodzy podkreślają, że dla mężczyzn dotkniętych problemem szybkiej ejakulacji, korzystniejszym rozwiązaniem jest kontrolowanie przedwczesnego wytrysku. Owa kontrola polega na umiejętności odczytywania sygnałów, które wysyła ciało mężczyzny oraz rozpoznaniu momentu, który zwiastuje ejakulację.

Jak kontrolować przedwczesny wytrysk?

Istnieje kilka sposobów kontrolowania zbyt szybko pojawiającej się ejakulacji. Popularną techniką kontroli nad wytryskiem jest metoda start/stop. Polega ona na masturbacji, czyli pocierania członka w górę i w dół, regularnymi, delikatnymi ruchami. Ta metoda ćwiczeń jest najbardziej zbliżona do stymulacji, jakiej doświadczają mężczyźni podczas penetracji pochwy. Podczas masturbacji panowie nie powinni skupiać myśli na przedwczesnym wytrysku lub chęci przedłużenia podniecenia. Należy się skupić na doznaniach, odczuwanych w penisie i w okolicy miednicy. Konieczne jest zauważenie, wyczucie momentu łaskotania, które poprzedza wytrysk. Na tym właśnie etapie można zatrzymać ejakulację. W sytuacji, kiedy odczuwane jest łaskotanie, należy zrobić co najmniej 15 sekund przerwy, koncentrując się na opadającym podnieceniu. Następnie panowie powinni przystąpić do ponownej masturbacji.

Sposobem kontrolowania przedwczesnego wytrysku są również ćwiczenia mięśni Kegla. Ćwiczenia w tym przypadku polegają na jak najmocniejszym zaciskaniu mięśni krocza tak, gdyby celem było powstrzymanie się od oddania moczu. Trening mięśni dna miednicy polega na naprzemiennym ich zaciskaniu i rozluźnianiu. Warto pamiętać, że mięśnie powinny być zaciskane podczas wydechu, a rozluźniane w trakcie wdechu. Optymalny czas skurczów dna miednicy powinien trwać 5-10 sekund, po czym trzeba rozluźnić mięśnie.

Należy jednak wskazać, że kontrola nad wytryskiem nie jest najłatwiejsza, jednak możliwa. Co ważne, aby ćwiczenia przyniosły satysfakcjonujące efekty, muszą być wykonywane regularnie, najlepiej codziennie.

W przypadku zaburzenia funkcji seksualnej, którą jest przedwczesny wytrysk, należy zgłosić się do lekarza – pierwszego kontaktu seksuologa bądź urologa, który pomoże w odnalezieniu przyczyn kłopotów z szybko pojawiającą się ejakulacją. Postawienie trafnego rozpoznania i diagnozy umożliwi wdrożenie odpowiedniego leczenia, które wyeliminuje problem. Co ważne, leczenie w tym przypadku polega zazwyczaj na połączeniu farmakoterapii i terapii seksualnej.
Jak sobie poradzić z przedwczesnym wytryskiem? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.