zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Zaburzenia erekcji podczas stosunku

 zaburzenia erekcji podczas stosunku

Brak lub problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku, stanowi jedno z najczęstszych zaburzeń natury seksualnej wśród mężczyzn. Nagły zanik erekcji w trakcie stosunku nie stanowi powodu do niepokoju, gdyż może pojawić się u każdego mężczyzny, problemem natomiast jest permanentny brak wzwodu. Warto jednak wskazać, że istnieją skuteczne sposoby podtrzymania wzwodu, który zanika podczas stosunku seksualnego. Jakie są zatem przyczyny braku erekcji pomimo podniecenia? Jakie są metody wspomagania erekcji? Jak wywołać wzwód i go utrzymać?

Co to jest erekcja?

Erekcją określane jest zesztywnienie i powiększenie męskiego członka, które następuje w wyniku napełniania budujących go ciał jamistych krwią. Erekcja (wzwód) umożliwia penetrację – odbycie stosunku płciowego oraz osiągnięcie orgazmu u obojga partnerów. Należy wskazać, że wzwód jest złożonym procesem, który osiągany jest poprzez działanie czynników fizycznych – stymulację mechaniczną (np. masturbację), bodźce zmysłowe i psychogenne.

Problemy ze wzwodem podczas stosunku

Wzwód (erekcja) jest wynikiem pośrednictwa czynników hormonalnych i neurogennych, które powodują poszerzanie się naczyń krwionośnych i wzmożony napływ krwi tętniczej do prącia. Wynikiem tego jest rozluźnienie mięśni gładkich i ucisk naczyń żylnych, dzięki czemu krew ulega zatrzymaniu w obrębie członka. Problem z erekcją pojawia się w momencie, kiedy mechanizm ten zawodzi. Skutkuje to tym, że penis nie osiąga pełnej sztywności (brak pełnego wzwodu). Słaby wzwód może być również wynikiem niewydolnego systemu utrzymującego krew w obrębie ciał jamistych, skutkiem tego jest krótka erekcja (opadanie członka podczas stosunku). Ponadto zbyt szybki wytrysk również uniemożliwia utrzymanie erekcji.

Przyczyny problemów z utrzymaniem, zanikiem lub brakiem erekcji w trakcie stosunku

Podłoże problemów ze słabą erekcją lub utratą wzwodu podczas stosunku może być różne. Przyczynę braku potencji stanowić mogą czynniki psychogenne, wymienić tu należy m.in. stres, przemęczenie, a nawet nieporozumienia z partnerem. Ponadto, powodem braku wzwodu lub zaniku erekcji podczas stosunku może być także brak odpowiedniego napięcia między partnerami. Warto podkreślić, że u młodych mężczyzn głównym powodem zaburzeń erekcji są czynniki psychiczne w postaci stresu związanego z inicjacją seksualną, niekomfortową sytuacją lub miejscem odbywania stosunku. 

Zaburzenia erekcji a choroby

Przyczyną zaburzeń wzwodu, czyli utrzymaniem erekcji mogą być choroby somatyczne, szczególnie jeśli dotyczą mężczyzn w wieku średnim lub starszym. Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej i używki mogą stanowić powód braku potencji. Do zaburzeń erekcji mogą prowadzić choroby, takie jak: miażdżyca, choroba wieńcowa, cukrzyca, niewydolność nerek lub wątroby, choroby prostaty, zaburzenia hormonalne, urazy rdzenia kręgowego, a nawet nadużywanie alkoholu i papierosów.

U mężczyzn, którzy cierpią na powyższe schorzenia mogą pojawić się problemy z utrzymaniem erekcji, gdyż dochodzi do zaburzeń krążenia krwi w naczyniach, znajdujących się w członku, a także rozregulowania gospodarki hormonalnej. W sytuacji pojawienia się zaburzeń erekcji podczas stosunku konieczne jest postawienie odpowiedniej, trafnej diagnozy, a także podjęcie skutecznego leczenia podstawowej choroby. Dopiero w momencie kiedy podstawowe leczenie zawodzi, można zacząć stosować leki wspomagające utrzymanie erekcji,

Należy podkreślić, że problemy z erekcją – brak, słaby lub zanikający wzwód, które występuje raz na kilka bądź kilkanaście stosunków jest zjawiskiem zupełnie normalnym i nie stanowi powodu do obaw. Dopiero w momencie, kiedy brak potencji pojawia się raz na 3 lub 4 stosunki, można mówić o zaburzeniach erekcji. Rozwiązaniem problemów z utratą lub brakiem pełnej erekcji podczas stosunku jest stosowanie środków farmaceutycznych. W tabletkach na potencje zawarte są zazwyczaj pochodne testosteronu, inhibitory fosfodiesterazy oraz apomorfina. Preparaty takie umożliwiają osiągnięcie pełnego wzwodu i długiej erekcji, po około 20-30 minutach od zażycia środka. Leki takie wydawane są jednak na receptę, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do stosowania i pojawienie się skutków ubocznych. Ogólnie dostępne są natomiast suplementy na potencję (m.in. tabletki Braveran), które wydawane są bez recepty. 

Bibliografia:

Rabijewski M., Papierska L., Etiopatogeneza i leczenie zaburzeń erekcji, Geriatra Polska 2007, nr 3

Rabijewski M., Zaburzenia erekcji – etiologia i leczenie, Przegląd Urologiczny 2006, nr 4mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.