Smukła i atrakcyjna aparycja - jak skutecznie schudnąć z twarzy?

Smukła i atrakcyjna aparycja - jak skutecznie schudnąć z twarzy? - zdjęcie
Twarz to nasza wizytówka. Nic więc dziwnego, że chcemy, by prezentowała się jak najpiękniej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie poddają się przeróżnym zabiegom, by twarz wyglądała zdrowiej, promienniej czy... szczuplej. Co może znacząco wpłynąć na jej wygląd? Właśnie poziom tkanki tłuszczowej: przybieranie lub tracenie na wadze. Twarz wtedy staje się pełniejsza lub - co interesuje zdecydowaną większość - smuklejsza. Wtedy właśnie uwidaczniają się kości policzkowe, a owal staje się bardziej zarysowany. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak schudnąć z twarzy.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  • jakie są przyczyny tycia na twarzy;
  • czy dieta może wpłynąć na utratę tkanki tłuszczowej właśnie w tej partii ciała;
  • jakie ćwiczenia możesz wykonywać, by wysmuklić twarz;
  • co można zrobić, gdy mimo diety i ćwiczeń Twoja buzia wciąż jest zaokrąglona.

Przeczytaj również: "Diety odchudzające – najlepsze diety na skuteczne chudnięcie. Jak wybrać odpowiednią dietę, aby schudnąć?"

Tycie na twarzy - przyczyny utraty owalu twarzy i gromadzenia tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzony na twarzy to częsty kompleks, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tycie na twarzy sprawia, że skóra staje się mniej jędrna, może pojawić się drugi podbródek, zmieniają się rysy twarzy. Warto zaznaczyć, że niektórzy mają naturalnie pełniejsze policzki lub okrągłą twarz ze względu na indywidualne cechy anatomiczne - wszystko to mimo właściwego BMI. U innych twarz będzie stawać się okrągła z innych przyczyn. Jakich?

Oto kilka czynników:

  • niezdrowa dieta, pełna bogatych w sól i konserwanty żywności przetworzonej (fast-food i półprodukty);
  • geny i tendencja do gromadzenia tkanki tłuszczowej w tej partii ciała;
  • regularne spożywanie alkoholu;
  • brak aktywności spożywczej;
  • picie małej ilości wody.

Należy zaznaczyć, że utarta owalu twarzy może być kwestią zbyt szybkiej utraty wielu kilogramów (podczas zbyt szybkiej redukcji masy ciała skóra nie ma czasu się odpowiednio wchłonąć i dopasować do ilości tkanki tłuszczowej/mięśniowej). Za jedną z przyczyn uznaje się również starzenie, gdy skóra staje się wiotsza i traci swoją jędrność.

Dieta na schudnięcie z twarzy - jakie produkty pomogą Ci wyszczuplić owal twarzy?

Okrągła twarz może być powodem wielu kompleksów, dlatego też wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się tłuszczu z twarzy, jedząc określone produkty spożywcze. Prawidłowe odchudzanie sprawia, że tracimy tkankę tłuszczową dość równomiernie. Dobra wiadomość jest taka, że twarz to jedna z tych części ciała, po których najszybciej można zauważyć utratę kilogramów. Na samym początku, gdy chudniemy 2-3 kg, najczęściej tracimy nadmiar wody - obrzęk, który zanika, gdy zaczynamy więcej się ruszać i spożywać więcej produktów zdrowych/nieprzetworzonych, niezawierających dużej ilości soli czy glutaminianu sodu. Potem tracimy właśnie tkankę tłuszczową.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak wyszczuplić twarz poprzez dietę, pamiętaj że najważniejszy jest rozsądny deficyt kaloryczny i dieta oparta o produkty, które dostarczą Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W ich skład wchodzą oczywiście białka, tłuszcze i węglowodany. Najlepiej czerpać je z warzyw, owoców, nasion strączkowych, orzechów, jaj, produktów mlecznych, kasz i produktów pełnoziarnistych. Wybieraj w zależności od Twoich preferencji smakowych. Do tego pamiętaj o dużych ilościach wody, szczególnie latem. Im mniej wody pijesz, tym bardziej Twój organizm będzie zatrzymywał ją w sobie na zapas. Nie szukaj "magicznych" sposobów na to, jak schudnąć z szyi czy innych partii ciała, unikaj jak ognia szemranych specyfików, które mogą wyrządzić Ci więcej szkody niż pożytku. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość.

Dieta niskosodowa a wygląd twarzy - dlaczego zbyt duża ilość soli może przyczyniać się do powstawania opuchlizny?

Być może zauważyłeś, że po każdym wieczorze filmowym z pizzą, popcornem, chipsami, które popijasz piwem lub słodkimi napojami, Twoja twarz rano jest wyjątkowo napuchnięta. Ten niechciany efekt zwykle znika po kilku godzinach, gdy dobrze się nawodnisz, zrobisz trening, weźmiesz chłodny prysznic, a podczas pielęgnacji użyjesz masażera (np. z kamieniem jadeitowym). Ale dlaczego właściwie tak się dzieje? Wszystko przez sól - tę, którą dodajesz do wody na makaron czy którą posypujesz pomidory na kanapce. Niestety składnik ten w przerażającej ilości znaleźć też można w żywności wysokoprzetworzonej. Jej nadmiar w diecie zauważysz chociażby po swojej twarzy.

Sól ma tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. Wszystko przez pierwiastek, jakim jest sód - główny składnik soli, który odpowiedzialny jest za utrzymywanie równowagi płynów w ciele człowieka. Dieta niskosodowa to właśnie dieta oparta na założeniu, że spożywamy jak najmniejszą ilość produktów zawierających sól kuchenną.

Jak zlikwidować drugi podbródek? Skuteczne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Jak schudnąć z twarzy i zlikwidować drugi podbródek? Najprostsza droga to zróżnicowana, zdrowa dieta i oczywiście ruch, który pozwoli Ci nie tylko schudnąć, ale i poczuć się lepiej. Jeśli jesteś zdrowy, masz prawidłową wagę i uważasz na ilość soli i konserwantów w diecie, a na dodatek Twoja buzia od zawsze jest nieco bardziej okrągła, prawdopodobnie taki Twój urok, który odziedziczyłeś po przodkach. Redukcja drugiego podbródka w takim przypadku - naturalnymi sposobami - może być trudna.

Co jeśli mimo zastosowanej diety i ćwiczeń nasza twarz wciąż nie chce się wysmuklić? Być może to moment, by odwiedzić lekarza i wykonać niezbędne badania. Drugi podbródek może być również związany z powiększoną tarczycą.

Ćwiczenia na wysmuklenie twarzy - joga twarzy i ćwiczenia ujędrniające buzię

Chcąc wyrzeźbić mięśnie brzucha lub ud, wykonujemy ćwiczenia skoncentrowane właśnie na tych partiach ciała. Na twarzy również są mięśnie, które możemy ćwiczyć. Jeśli więc zastanawiasz się, jak schudnąć z twarzy szybko, możesz wprowadzić do codziennej rutyny pewne ćwiczenia na wysmuklenie twarzy.

Popularność zyskuje między innymi joga twarzy. Na czym ona polega? Joga twarzy to zestaw ćwiczeń, który koncentruje się na mięśniach twarzy i szyi. Wykonywanie odpowiednich ruchów wzmacnia, a jednocześnie rozluźnia mięśnie twarzy, co wpływa pozytywnie na jej wygląd.

Wyszczuplający masaż twarzy - domowe techniki, które poprawią kontur linii żuchwy i ujędrnią szyję

Chcesz wyszczuplić swoją twarz? Wypróbuj limfatyczny masaż DRE, który wykonasz samodzielnie w domu (pomaga pozbyć się obrzęków i zastojów). Jeśli domowe sposoby nie przynoszą spodziewanych rezultatów, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Z pomocą przyjdzie Ci taki zabieg jak masaż Kobido, który od dawna dba o rysy twarzy Japonek (rozluźnia mięśnie głębokie twarzy i ujędrnia twarz).

Nie wiesz, jak schudnąć z policzków? Możesz usunąć poduszeczki tłuszczowe bichata. Dzięki temu zabiegowi kości policzkowe znacząco się uwypuklają, twarz wydaje się dłuższa i smuklejsza. Zabieg ten jest jednak stosunkowo drogi, a bardzo dobre rezultaty uzyskasz również dzięki odpowiedniemu konturowaniu (nałożenie bronzera, korektora i rozświetlacza w odpowiednie miejsca).

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Informacje dla pacjenta

Rumień zakaźny – przyczyny, objawy i leczenie
Rumień zakaźny to choroba wywoływana przez wirusa. Dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale dorośli też mogą się nim zarazić. Najbardziej charakterystycznym objawem rumienia zakaźnego u dzieci jest wysypka na ...

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Szkarlatyna - objawy, przyczyny. Jak leczyć szkarlatynę?
Jedną z typowych chorób wieku dziecięcego, rozpowszechnioną na całym świecie, jest szkarlatyna. Zazwyczaj pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym, w okresie jesienno-zimowym. Wywołuje poważne objawy, a w jej późnym okresie może nawet d...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Dieta i odchudzanie

Owoc kaki (persymona): wartości odżywcze, prozdrowotne i składniki aktywne
Owoc kaki, czyli persymona, to niesamowity produkt spożywczy, który wciąż bardzo rzadko gości na europejskich talerzach. To egzotyczny owoc o charakterystycznym smaku, który stale zyskuje na popularności wśród dietetyków ora...

Układ pokarmowy

Bulgotanie w brzuchu i przelewanie w jelitach – objawy, przyczyny, leczenie
Bulgotanie, przelewanie się, dziwne, głośne burczenie i przewracanie w brzuchu to nie tylko kłopotliwe i krępujące, ale również niepokojące objawy. Mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. Zazwyczaj stanowią całkowicie niegroźny ...

Informacje dla pacjenta

Wysoki puls – przyczyny, objawy jak prawidłowo zmierzyć?
Puls, inaczej tętno, określa ilość uderzeń serca na minutę, czyli częstotliwość bicia serca. Jego wartość jest dla człowieka zdrowego ściśle określana i nie powinna być ani za niska, ani zbyt wysoka. Każde odchylenie od normy wymaga ...

Serce i układ krążenia

Niewydolność krążenia - przyczyny, objawy, diagnostyka. Czym różni się ostra od przewlekłej?
Niewydolność krążenia oznacza zaburzenia w przepływie krwi przez narządy. Jest to schorzenie, które z roku na rok stanowi coraz większy problem....

Układ pokarmowy

RWS (referencyjne wartości spożycia) – jak je czytać i jakie znaczenie mają dla twojego organizmu?
Pod skrótem RWS kryje się ważna informacja o wartościach odżywczych zawartych w produktach, jakie można nabyć w sklepach spożywczych. Referencyjne Wartości Spożycia ułatwiają komponowanie zdrowych, zbilansowanych posiłków oraz kontrolę li...

Alergia

Sterydy - działanie, zastosowanie i skutki uboczne terapii sterydowej
Terminem sterydy (lub steroidy) określa się potocznie grupę leków produkowanych na wzór kortykosteroidów, czyli hormonów występujących naturalnie w ludzkim organizmie. Wykorzystywane są w leczeniu wielu chorób....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie. Wpływ tarczycy na psychikę
Niedoczynność tarczycy to jedna z często diagnozowanych chorób, polegająca na niewystarczającej produkcji hormonów tarczycy. Jej objawy mają charakter dermatologiczny, neurologiczny, a nawet psychiczny, dlatego też choroba ta nie jest łat...

Układ pokarmowy

Czym jest maltodekstryna - właściwości, zastosowanie i wpływ na zdrowie
Maltodekstryna to substancja, która powszechnie stosowana jest jako dodatek do żywności, leków, suplementów diety i odżywek. Substancja jest łatwo przyswajalna przez organizm....

Układ nerwowy

Tryptofan - aminokwas na dobry sen i nastrój. Działanie, występowanie, właściwości
Odkryj potencjał tryptofanu – aminokwasu egzogennego, który nie tylko skutecznie poprawia samopoczucie i łagodzi stres, ale także odgrywa istotną rolę w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Dowiedz się, dlaczego tryptofan jest niezbędny d...

Układ oddechowy

Chrypka: przyczyny, leczenie, pomoc przedlekarska. Jak pomóc sobie domowymi sposobami?
Chrypka jest jednym z najczęściej występujących objawów stanów zapalnych i przewlekłych chorób krtani. Matowy głos może pojawić się także wskutek palenia papierosów, nadużywania głosu oraz stresu, znacznie utrudniając codzie...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Seler naciowy – nie tylko na odchudzanie. Właściwości zdrowotne i wartości odżywcze
Seler naciowy to jeden z ulubionych produktów spożywczych miłośników zdrowego odżywiania. Charakteryzuje się wysoką gęstością odżywczą, stając się istotnym źródłem witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowan...

Przeziębienie i grypa

Anyż: przyprawa o licznych właściwościach i zastosowaniach zdrowotnych
Właściwości zdrowotne i zastosowanie anyżu jako cennego elementu zdrowej diety. Dzięki swoim właściwościom smakowym i odżywczym, anyż stanowi niezastąpiony składnik kulinarny oraz inspirację dla wielu potraw na całym świecie....

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.