Smukła i atrakcyjna aparycja - jak skutecznie schudnąć z twarzy?

Smukła i atrakcyjna aparycja - jak skutecznie schudnąć z twarzy? - zdjęcie
Twarz to nasza wizytówka. Nic więc dziwnego, że chcemy, by prezentowała się jak najpiękniej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie poddają się przeróżnym zabiegom, by twarz wyglądała zdrowiej, promienniej czy... szczuplej. Co może znacząco wpłynąć na jej wygląd? Właśnie poziom tkanki tłuszczowej: przybieranie lub tracenie na wadze. Twarz wtedy staje się pełniejsza lub - co interesuje zdecydowaną większość - smuklejsza. Wtedy właśnie uwidaczniają się kości policzkowe, a owal staje się bardziej zarysowany. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak schudnąć z twarzy.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  • jakie są przyczyny tycia na twarzy;
  • czy dieta może wpłynąć na utratę tkanki tłuszczowej właśnie w tej partii ciała;
  • jakie ćwiczenia możesz wykonywać, by wysmuklić twarz;
  • co można zrobić, gdy mimo diety i ćwiczeń Twoja buzia wciąż jest zaokrąglona.

Przeczytaj również: "Diety odchudzające – najlepsze diety na skuteczne chudnięcie. Jak wybrać odpowiednią dietę, aby schudnąć?"

Tycie na twarzy - przyczyny utraty owalu twarzy i gromadzenia tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzony na twarzy to częsty kompleks, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tycie na twarzy sprawia, że skóra staje się mniej jędrna, może pojawić się drugi podbródek, zmieniają się rysy twarzy. Warto zaznaczyć, że niektórzy mają naturalnie pełniejsze policzki lub okrągłą twarz ze względu na indywidualne cechy anatomiczne - wszystko to mimo właściwego BMI. U innych twarz będzie stawać się okrągła z innych przyczyn. Jakich?

Oto kilka czynników:

  • niezdrowa dieta, pełna bogatych w sól i konserwanty żywności przetworzonej (fast-food i półprodukty);
  • geny i tendencja do gromadzenia tkanki tłuszczowej w tej partii ciała;
  • regularne spożywanie alkoholu;
  • brak aktywności spożywczej;
  • picie małej ilości wody.

Należy zaznaczyć, że utarta owalu twarzy może być kwestią zbyt szybkiej utraty wielu kilogramów (podczas zbyt szybkiej redukcji masy ciała skóra nie ma czasu się odpowiednio wchłonąć i dopasować do ilości tkanki tłuszczowej/mięśniowej). Za jedną z przyczyn uznaje się również starzenie, gdy skóra staje się wiotsza i traci swoją jędrność.

Dieta na schudnięcie z twarzy - jakie produkty pomogą Ci wyszczuplić owal twarzy?

Okrągła twarz może być powodem wielu kompleksów, dlatego też wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się tłuszczu z twarzy, jedząc określone produkty spożywcze. Prawidłowe odchudzanie sprawia, że tracimy tkankę tłuszczową dość równomiernie. Dobra wiadomość jest taka, że twarz to jedna z tych części ciała, po których najszybciej można zauważyć utratę kilogramów. Na samym początku, gdy chudniemy 2-3 kg, najczęściej tracimy nadmiar wody - obrzęk, który zanika, gdy zaczynamy więcej się ruszać i spożywać więcej produktów zdrowych/nieprzetworzonych, niezawierających dużej ilości soli czy glutaminianu sodu. Potem tracimy właśnie tkankę tłuszczową.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak wyszczuplić twarz poprzez dietę, pamiętaj że najważniejszy jest rozsądny deficyt kaloryczny i dieta oparta o produkty, które dostarczą Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W ich skład wchodzą oczywiście białka, tłuszcze i węglowodany. Najlepiej czerpać je z warzyw, owoców, nasion strączkowych, orzechów, jaj, produktów mlecznych, kasz i produktów pełnoziarnistych. Wybieraj w zależności od Twoich preferencji smakowych. Do tego pamiętaj o dużych ilościach wody, szczególnie latem. Im mniej wody pijesz, tym bardziej Twój organizm będzie zatrzymywał ją w sobie na zapas. Nie szukaj "magicznych" sposobów na to, jak schudnąć z szyi czy innych partii ciała, unikaj jak ognia szemranych specyfików, które mogą wyrządzić Ci więcej szkody niż pożytku. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość.

Dieta niskosodowa a wygląd twarzy - dlaczego zbyt duża ilość soli może przyczyniać się do powstawania opuchlizny?

Być może zauważyłeś, że po każdym wieczorze filmowym z pizzą, popcornem, chipsami, które popijasz piwem lub słodkimi napojami, Twoja twarz rano jest wyjątkowo napuchnięta. Ten niechciany efekt zwykle znika po kilku godzinach, gdy dobrze się nawodnisz, zrobisz trening, weźmiesz chłodny prysznic, a podczas pielęgnacji użyjesz masażera (np. z kamieniem jadeitowym). Ale dlaczego właściwie tak się dzieje? Wszystko przez sól - tę, którą dodajesz do wody na makaron czy którą posypujesz pomidory na kanapce. Niestety składnik ten w przerażającej ilości znaleźć też można w żywności wysokoprzetworzonej. Jej nadmiar w diecie zauważysz chociażby po swojej twarzy.

Sól ma tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. Wszystko przez pierwiastek, jakim jest sód - główny składnik soli, który odpowiedzialny jest za utrzymywanie równowagi płynów w ciele człowieka. Dieta niskosodowa to właśnie dieta oparta na założeniu, że spożywamy jak najmniejszą ilość produktów zawierających sól kuchenną.

Jak zlikwidować drugi podbródek? Skuteczne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Jak schudnąć z twarzy i zlikwidować drugi podbródek? Najprostsza droga to zróżnicowana, zdrowa dieta i oczywiście ruch, który pozwoli Ci nie tylko schudnąć, ale i poczuć się lepiej. Jeśli jesteś zdrowy, masz prawidłową wagę i uważasz na ilość soli i konserwantów w diecie, a na dodatek Twoja buzia od zawsze jest nieco bardziej okrągła, prawdopodobnie taki Twój urok, który odziedziczyłeś po przodkach. Redukcja drugiego podbródka w takim przypadku - naturalnymi sposobami - może być trudna.

Co jeśli mimo zastosowanej diety i ćwiczeń nasza twarz wciąż nie chce się wysmuklić? Być może to moment, by odwiedzić lekarza i wykonać niezbędne badania. Drugi podbródek może być również związany z powiększoną tarczycą.

Ćwiczenia na wysmuklenie twarzy - joga twarzy i ćwiczenia ujędrniające buzię

Chcąc wyrzeźbić mięśnie brzucha lub ud, wykonujemy ćwiczenia skoncentrowane właśnie na tych partiach ciała. Na twarzy również są mięśnie, które możemy ćwiczyć. Jeśli więc zastanawiasz się, jak schudnąć z twarzy szybko, możesz wprowadzić do codziennej rutyny pewne ćwiczenia na wysmuklenie twarzy.

Popularność zyskuje między innymi joga twarzy. Na czym ona polega? Joga twarzy to zestaw ćwiczeń, który koncentruje się na mięśniach twarzy i szyi. Wykonywanie odpowiednich ruchów wzmacnia, a jednocześnie rozluźnia mięśnie twarzy, co wpływa pozytywnie na jej wygląd.

Wyszczuplający masaż twarzy - domowe techniki, które poprawią kontur linii żuchwy i ujędrnią szyję

Chcesz wyszczuplić swoją twarz? Wypróbuj limfatyczny masaż DRE, który wykonasz samodzielnie w domu (pomaga pozbyć się obrzęków i zastojów). Jeśli domowe sposoby nie przynoszą spodziewanych rezultatów, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Z pomocą przyjdzie Ci taki zabieg jak masaż Kobido, który od dawna dba o rysy twarzy Japonek (rozluźnia mięśnie głębokie twarzy i ujędrnia twarz).

Nie wiesz, jak schudnąć z policzków? Możesz usunąć poduszeczki tłuszczowe bichata. Dzięki temu zabiegowi kości policzkowe znacząco się uwypuklają, twarz wydaje się dłuższa i smuklejsza. Zabieg ten jest jednak stosunkowo drogi, a bardzo dobre rezultaty uzyskasz również dzięki odpowiedniemu konturowaniu (nałożenie bronzera, korektora i rozświetlacza w odpowiednie miejsca).

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Serce i układ krążenia Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...
Pierwsza pomoc Udar słoneczny: objawy, leczenie i pierwsza pomoc przy porażeniu cieplnym
Udar słoneczny jest jedną z najczęstszych odmian udaru cieplnego. Stanowi konsekwencję nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. W następstwie przegrzania organizmu dochodzi do odwodnienia, zaburzeń gospodarki elektrolitowej oraz mechanizmów t...
Układ rozrodczy i moczowy Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych. Najlepsze i ciekawe pozycje
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....
Informacje dla pacjenta Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o <span...
Choroby zakaźne i pasożytnicze Jęczmień na oku: objawy, przyczyny oraz leczenie. Czy istnieją domowe sposoby na jęczmień?
Jęczmień to nic innego jak torbielowata infekcja powieki, która pojawia się w bardzo nieoczekiwanych momentach w formie ropnia. W większości wypadków spowodowana jest zarażeniem gronkowcem na brzegach powiek, a także gruczołach ...
Serce i układ krążenia Jakie są domowe sposoby na opuchnięte kostki u nóg?
Niemal każdemu dorosłemu przynajmniej raz w życiu dolegały opuchnięte kostki u nóg. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele: od upału, poprzez choroby układu krążenia, na chorobach endokrynologicznych kończąc. Co s...
Informacje dla pacjenta Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
Witamina B12 utrzymuje w dobrej kondycji układ krwionośny, nerwowy czy pokarmowy. Jej niedobór stanowi częsty problem, jednak właściwa suplementacja i dieta bogata w produkty pochodzen...
Dieta i odchudzanie Cholesterol – jakie są normy oraz dieta i leczenie? Czym się różni dobry i zły cholesterol?
W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w prasie i mediach odbywała się prawdziwa nagonka na cholesterol. Należało go unikać, spożywając pokarmy ubogie w masło, jaja i inne tłuszcze z...
Odporność, wzmocnienie organizmu Eozynofilia: o czym świadczą podwyższone eozynofile? Objawy, przyczyny, normy
Badanie krwi to jedno z podstawowych metod diagnostycznych wielu chorób. Za jego pomocą możliwe jest oznaczenie wielu parametrów, w tym eozynofilów. To jeden z rodzajów białych krwinek, które pełnią istotną funkcję w...

Mięśnie i kości Lumbago (postrzał) – czym jest, ile trwa i jak leczyć? Jakie mogą być przyczyny występowania i z czym walczyć?
Lumbago to określenie stosowane w przypadku nagłego i ostrego bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej. Oto podstawowe informacje na temat tego bolesnego i utrudniającego funkcjonowanie zesp...
Układ rozrodczy i moczowy Upławy: przyczyny, rodzaje, choroby, leczenie. Co oznacza ich kolor?
Wydzielina z pochwy, powszechnie określana jako upławy, fizjologicznie występuje w drogach rodnych każdej kobiety. Obecność śluzu jest oznaką posiadania zdrowej błony śluzowej miejsc intymnych, a także prawidłowo przebiegającego cyklu miesiączkowego....
Układ rozrodczy i moczowy Torbiel: gdzie występuje i jak się pozbyć cysty? Przyczyny powstawania, diagnoza i skuteczne leczenie
Torbiele, zwane inaczej cystami, to przestrzenie wypełnione treścią galaretowatą bądź płynem. Choć mogą pojawić się w niemal każdym miejscu, najczęściej diagnozowane są w jajnikach, piersiach...
Sport i fitness Nocne skurcze nóg, łydek i stóp - przyczyny, zapobieganie i leczenie bolesnych skurczów mięśni nóg
Może być to efekt znacznego wysiłku fizycznego, ale w niektórych przypadkach skurcze oznaczają pierwsze objawy poważnych chorób - sprawdź jakich....
Układ rozrodczy i moczowy Bakterie w moczu: przyczyny, objawy, interpretacja wyników i sposoby leczenia zakażeń układu moczowego
W prawidłowo funkcjonującym układzie moczowym nie występują bakterie, dlatego ich obecność świadczy o rozwoju stanu patologicznego. W medycynie ten stan określa się jako bakteriomocz....
Układ pokarmowy Zapalenie żołądka – objawy, badania, dieta, leczenie. Co pomaga?
Zapalenie żołądka to często występujący stan zapalny, który może charakteryzować się ostrym lub przewlekłym charakterem. Specjaliści podają kilka kryteriów, dzięki którym...
Informacje dla pacjenta Choroba Hashimoto – jakie są objawy, przyczyny i leczenie? Co warto wiedzieć o zespole Hashimoto?
Choroba Hashimoto to najczęstsza przyczyna niedoczynności tarczycy, będąca przewlekłym schorzeniem układu immunologicznego. Oto najważniejsze informacje na temat jej objawów, ...
Układ pokarmowy Kwas alfa-liponowy (ALA) w walce z cukrzycą. Gdzie występuje i jak działa?
Jaki jest związek pomiędzy kwasem alfa-liponowym a cukrzycą? Kwas ten jest jednym z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy, obniża także poziom cukru we krwi i usprawnia pracę wątroby, dzięki czemu jest zalecanym suplementem dla osób bo...
Serce i układ krążenia Choroba Kawasaki – jak wygląda i przebiega? Co warto wiedzieć o zespole Kawasaki?
Choroba Kawasaki to poważna choroba układowa dotykająca głównie dzieci, mogąca doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Oto najważniejsze objawy, zalecane sposoby leczenia oraz inne istotne informacje na jej temat. Z tego artykułu d...

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem