zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Choroby i dolegliwości

Działanie prozdrowotne i skuteczność kompresjoterapii

 Działanie prozdrowotne i skuteczność kompresjoterapii

Działanie prozdrowotne i skuteczność kompresjoterapii jest niepodważalna. Czym ona jest i co warto o niej wiedzieć?

Kompresjoterapia jest uważana za podstawową metodę leczenia chorób układu żylnego i obrzęków o różnym podłożu. Wyroby kompresyjne różnią się od siebie klasami kompresji. Jest ich sześć i są przełożeniem ucisku, jakim cechuje się produkt na stopień zaawansowania choroby układu żylnego. Zerowa klasa kompresji to profilaktyka- odpowiednia dla osób odczuwających delikatny dyskomfort objawiający się uczuciem ciężkości i zmęczenia mięśni nóg. Pierwsza i druga klasa jest skierowana dla pacjentów z widocznymi pajączkami i żylakami, trzecia w przypadkach nawracających, odwracalnych obrzęków, czwarta i piąta obejmuje nieodwracalne obrzęki, owrzodzenia- otwarte lub zagojone. Ostatnia klasa dedykowana jest dla osób z zaawansowaną patofizjologią układu żylnego. Przy wyższych klasach kompresji wybór klasy i modelu produktu pozostaje w zakresie decyzji lekarza. Dostępne są nie tylko rajstopy uciskowe, ale także pończochy i podkolanówki w wersji z zakrytymi i odkrytymi palcami. Po stronie pacjenta pozostaje wybór koloru produktu (najpopularniejsze są kolory cieliste i czarne), a potem nauka odpowiedniego zakładania, zdejmowania i pielęgnacji produktu, aby nie stracił on swoich właściwości kompresyjnych. Modele dostępne na rynku mają różne kolory, struktury i pięknie prezentują się na nogach.

Kompresjoterapia to nie tylko niwelowanie dolegliwości i leczenie chorób żył, ale także profilaktyka. Siedzący lub przeciążający tryb pracy, w tym pozycje stateczne lub wymuszone negatywnie wpływają na kondycję nóg. Obrzęk, ból i uczucie ciężkości- problemy, z jakimi pacjenci najczęściej zwracają się do flebologa (chirurga naczyniowego specjalizującego się w chorobach żył) powodują spadek komfortu życia, a także zmniejszają ich wydajność w pracy. Przekonanie o posiadaniu nieatrakcyjnych nóg naznaczonych siecią pajączków i żylaków prowadzi do dyskomfortu psychicznego, rozbudza w pacjencie poczucie przygnębienia i osłabia jego poczucie własnej wartości*. Konsekwentne noszenie wyrobów uciskowych i regularne badania kontrolne u lekarza prowadzącego dają pewność poprawy jakości i komfortu życia, co stanowi główny cel rozpowszechniania kompresjoterapii wśród pacjentów z dolegliwościami i chorobami układu żylnego.

*Blazek C, Amsler F, Blaettler W, Keo HH, Baumgartner I, Willenberg T. Compression hosiery for occupational leg symptoms and leg volume: a randomized crossover trail in a cohort of hairdressers. Phlebology, 2012
Wapteka

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.