Wapteka

Układ pokarmowy Dyspepsja – rozpoznanie, objawy i metody leczenia zaburzeń poposiłkowych
Dyspepsja, nazywana potocznie niestrawnością, to jedno z najczęściej spotykanych zaburzeń trawienia. Choć większość z nas doświadczyła kiedyś uczucia ciężkości, wzdęć lub bólu brzucha
Układ nerwowy Kraniotomia – wskazania, przebieg, rekonwalescencja i możliwe powikłania
Kraniotomia jest poważnym zabiegiem neurochirurgicznym, umożliwiającym chirurgowi dostęp do mózgu w przypadku problemów takich jak guzy mózgu, krwiaki czy tętniaki.
Układ pokarmowy Nieprawidłowa tolerancja glukozy (IGT) – przyczyny, objawy, leczenie i znaczenie profilaktyki
Nietolerancja glukozy staje się coraz powszechniejszym problemem w społeczeństwie, na co wpływ mają dieta oparta na wysokoprzetworzonych produktach, nadwaga czy siedzący tryb życia.
Dieta i odchudzanie Dieta eliminacyjna – kto i kiedy powinien ją stosować? Zasady, rezultaty, bezpieczeństwo
Dieta eliminacyjna w wielu przypadkach może okazać się koniecznością, aby móc utrzymać swoje zdrowie i samopoczucie psychofizyczne na satysfakcjonującym poziomie.
Choroby i dolegliwości Jak wygląda zapalenie gruczołu Bartholina? Przyczyny i objawy
Zapalenie gruczołu Bartholina to bolesna dolegliwość dotykająca kobiety, szczególnie w wieku rozrodczym. Objawia się głównie obrzękiem i bólem w okolicy wejścia do pochwy. Może prowadzić do powstania
Dieta i odchudzanie Polifenole – dobroczynne związki w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. W czym je znajdziemy?
Są takie substancje, których obecność w diecie jest nie do przecenienia. Należą do nich polifenole, które znaleźć można w warzywach i owocach.
Mięśnie i kości Szczękościsk – przyczyny, objawy, leczenie. Czy może ustąpić samoistnie?
Szczękościsk to problem, który dotyka coraz więcej osób, wywołując dyskomfort i dolegliwości bólowe. Często jest on bagatelizowany, jednak jego przewlekła forma może prow
Układ oddechowy Astma alergiczna: przyczyny, leczenie i łagodzenie objawów
Astma oskrzelowa należy do najczęściej występujących chorób układu oddechowego. Najczęściej diagnozowana jest postać atopowa o podłożu alergicznym.
Układ oddechowy Astma oskrzelowa u dzieci – jak ją rozpoznać i leczyć?
Astma zaliczana jest do najczęściej występujących przewlekłych chorób dróg oddechowych. Z artykułu dowiesz się, jak rozwija się astma oskrzelowa u dzieci i na czym polega leczenie.
Odporność, wzmocnienie organizmu Długo utrzymujący się, przewlekły katar u dziecka i niemowlaka – najlepsze metody leczenia
Co zrobić, kiedy katar u dziecka i niemowlaka utrzymuje się zaskakująco długo? Czy przewlekły nieżyt nosa u pociechy to powód do niepokoju? Sprawdźmy, jak sobie z tym poradzić.
Choroby wieku dziecięcego Ropny katar u dziecka – jak skutecznie go leczyć?
Ostry nieżyt błon śluzowych nosa, zwany potocznie katarem, należy do najczęściej występujących chorób. Infekcja może mieć charakter wirusowy lub bakteryjny. Szczególny niepokój rodziców budzi ropny katar u dziecka.
Choroby skóry Czy egzema jest zaraźliwa? Czynniki sprzyjające i dziedziczenie
Mianem egzemy określa się swędzące suche plamy występujące najczęściej na skórze twarzy i dłoni, jednak mogą się one pojawiać na całym ciele.
2 3 4 ... 18