Kategoria Informacje dla pacjenta

Wakacyjny niezbędnik podróżnego

Wybierając się w wakacyjną podróż, trzeba koniecznie zadbać o to, aby być przygotowanym na każdą ewentualność. Z tego powodu podstawowym niezbędnikiem każdego wakacyjnego wyjazdu powinna być dobrze wyposażona apteczka. wakacyjne podróże Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż po Polsce, czy za granicę i czy planujemy urlop w luksusowym kurorcie, czy na polu biwakowym, warto wyposażyć się w podręczną apteczkę, w której znajdą się najbardziej przydatne lekarstwa i materiały pierwszej potrzeby. Co zatem powinno znaleźć się w turystycznej apteczce?

Komfortowa podróż do celu

Planując dłuższą podróż, powinniśmy zaopatrzyć naszą apteczkę w środki na chorobę lokomocyjną. Objawy choroby, takie jak wymioty, bóle i zawroty głowy oraz nadmierna potliwość potrafią popsuć przyjemność nawet z najbardziej wymarzonej podróży. Preparat Aviomarin skutecznie zwalczy dyskomfort spowodowany chorobą lokomocyjną. Jeżeli planujemy prowadzenie pojazdów w czasie podróży, to zaopatrzmy się w Lokomotiv, który jest równie skuteczny, ale nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i pozwala na bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy, że leki lokomocyjne przyjmuje się przed podróżą.

Bezpieczny żołądek

Podczas wycieczek urlopowych bardzo często dochodzi do różnego rodzaju sensacji ze strony układu trawiennego. Zmiana codziennego rytmu przyjmowania posiłków, spożywanie specjałów lokalnej kuchni, czy mieszanie różnego rodzaju produktów spożywczych, a także brak wystarczającej higieny, może doprowadzić nie tylko do bólów żołądka, ale także do wzdęć, ostrej biegunki czy wymiotów. Z tego powodu w każdej wakacyjnej apteczne powinny znaleźć się środki na dolegliwości żołądkowe. W przypadku biegunek doskonale radzi sobie Stoperan Plus, który dodatkowo przeciwdziała odwodnieniu organizmu oraz Nifuroksazyd lub węgiel. Natomiast na ból żołądka, zgagę i wzdęcia przyda się Alugastrin i Alugastrin Wzdęcia.

Ukąszenia przez owady

Ukąszenia przez owady i insekty potrafią skutecznie popsuć każde wakacje. Swędzące lub bolesne bąble, opuchlizna i stan zapalny skutecznie obniżają komfort naszego wypoczynku. Z tego powodu na każdy wyjazd wakacyjny trzeba zaopatrzyć się zarówno w środki odstraszające owady, jak i w preparaty łagodzące objawy i skutki ukąszeń. Skutecznym sposobem na odstraszenie komarów i innych owadów latających, oprócz areozolów takich jak KomarOff, są bezpieczne dla dzieci i alergików wodoszczelne opaski silikonowe – Komastop. Na łagodzenie skutków ukąszeń, takich jak swąd, pieczenie, ból i obrzęk doskonale działa specjalny areozol Allertec, a także żel na ukąszenia Entil Ukąszenia oraz plastry łagodzące ukąszenia – Entil Ukąszenia. Warto również wyposażyć apteczkę w tradycyjne wapno, które ma działanie odczulające. A jeżeli podróżuje z nami osoba wrażliwa na jad owadów, to koniecznie musimy zabrać ze sobą leki antyhistaminowe.

Urazy i skaleczenia

Drobne skaleczenia, rany i otarcia, skręcenia czy inne urazy zdarzyć się mogą również na urlopie. Dlatego nasza apteczka powinna zawierać kilka podstawowych środków, umożliwiających sprawne opatrywanie urazów. Na drobne skaleczenie wystarczy poręczny w użyciu opatrunek elastyczny w sprayu Akutol. Spray jest wodoodporny i skutecznie zabezpiecza ranę nawet na kilka dni. W przypadku bardziej rozległych ran przyda się środek odkażający do ran w areozolu oraz preparat wspomagający gojenie i zabezpieczający ranę – np. żel hydrokoloidowy na rany. Apteczka powinna zawierać także opatrunki z gazy jałowej i plaster na kółku. Przydać się może również bandaż tamujący krew Urgo S.O.S, który może powstrzymać krwotok z głębszej rany. Na skręcenia i stłuczenia przyda się Altacet, działający przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Do unieruchomienia skręconego miejsca potrzebny będzie bandaż elastyczny. Jeżeli nasz wakacyjny wyjazd obejmuje piesze wędrówki, to koniecznie w apteczce muszą znaleźć się plastry na pęcherze i otarcia stóp. I nie zapomnijmy o środkach przeciwbólowych, takich jak ibuprofen czy paracetamol. Wakacyjna apteczka w mniejszym lub w większym stopniu na pewno nam się przyda. A jeżeli szczęśliwe nie wykorzystamy jakichś środków, to nic straconego. Praktycznie wszystkie z nich znajdą zastosowanie w codziennym życiu i będziemy mogli je zużytkować po powrocie.


Wakacyjny niezbędnik podróżnego -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Wapteka

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.