Odchudzanie w czasie wakacji – czy to możliwe? [INFOGRAFIKA]

baner

Odchudzanie w czasie wakacji – czy to możliwe? [INFOGRAFIKA]

Zdawać by się mogło, że lato powinny sprzyjać odchudzaniu. Przecież to zima jest porą roku, kiedy przysłowiowo gromadzimy dodatkowe kilogramy. Jednak nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że wakacje także sprzyjają zbędnym kilogra

Zdawać by się mogło, że lato powinny sprzyjać odchudzaniu. Przecież to zima jest porą roku, kiedy przysłowiowo gromadzimy dodatkowe kilogramy. Jednak nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że wakacje także sprzyjają zbędnym kilogramom. Dlaczego tak się dzieje i czy wakacyjne odchudzanie jest możliwe?

 

Wysoka temperatura, ogólne rozleniwienie i wakacyjne wyjazdy, bogate w degustacje lokalnych specjałów oraz spędzanie czasu w sposób raczej relaksacyjny niż aktywny nie sprzyjają naszej wadze. Nawet zwiedzanie turystycznych atrakcji czy nocna zabawa często nie są w stanie spalić nagromadzonych w ciągu dnia kalorii.

Dlaczego latem trudno schudnąć?

Wiosną, jesienią czy zimą niższe temperatury działają pobudzająco na metabolizm. Chłód raczej zachęca do aktywności fizycznej, a zapotrzebowanie organizmu na energię jest dużo wyższe niż latem, przez co organizm na bieżąco zużywa zgromadzone kalorie.

 

Dlatego też w chłodniejsze pory roku jest nam o wiele łatwiej schudnąć niż latem.

W okresie letnim chce się nam po prostu mniej, a wakacyjne spotkania towarzyskie przy grillu sprzyjają gromadzeniu niechcianych kilogramów.

 

Latem także można jednak zachować wzorową sylwetką, a nawet schudnąć, ważne jest aby przestrzegać kilku istotnych reguł.

Nie odpuszczaj diety na wakacje

Pierwsza zasada wakacyjnego odchudzania i trzymania formy brzmi – nie odpuszczaj całkowicie swojej zdrowej i zbilansowanej diety!

 

Grill, fast food, pyszne lody i szejki czy alkohol kuszą w czasie wakacyjnych podróży.  Jest to jednak pożywienie niezwykle kaloryczne. Nie proponujemy aby całkowicie zrezygnować z takich posiłków, raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na skosztowanie przysmaków z grilla czy wyjście na lody.

 

Jeśli jednak zdarzy nam się przesadzić,  warto wtedy wesprzeć się jakimiś suplementem diety w rodzaju Linea Detox. Tego typu ziołowe preparaty skutecznie wspomogą nasz zarzucony kaloriami i spowolniony przez wysoką temperaturę metabolizm, a dodatkowo oczyszczą nasz organizm z różnego rodzaju toksyn.

Pamiętaj o ruchu, nawet kiedy jest gorąco!

Ruch w czasie upałów, nie jest czymś przyjemnym. Z tego powodu bardzo często w wakacje odpuszczamy systematyczną aktywność fizyczną. Jednak warto zadbać o ruch także w upalnie dni, bo właśnie wtedy nasz metabolizm jest najwolniejszy.

 

Oczywiście wiadomo, że nie można w wysokich temperaturach doprowadzać się na skraj wyczerpania. Jednak zoptymalizowana aktywność poranna czy wieczorna jest jak najbardziej wskazana.

 

Z rana można wybrać się na wycieczkę rowerową, a wieczorem na dłuższy spacer.

Warto również skorzystać z wysokich, letnich temperatur i przypomnieć sobie, jak przyjemnie jest popływać na świeżym powietrzu w nagrzanej przez słońce wodzie.

 

Co ważne pływanie jest chyba jedyną, ze znanych letnich aktywności, przy której na pewno się nie spocimy. Wychodząc na słońce, pamiętajmy jeszcze o kremach ochronnych z filtrem UV, by zapobiec groźnym dla zdrowia poparzeniom.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Zatrzymanie się wody w organizmie w czasie letnich upałów to bardzo częsta dolegliwość. Wtedy pomimo aktywności fizycznej i utrzymywaniu optymalnej diety, wskazówka wagi zaczyna rosnąć i może nam przybyć kilka dodatkowych kilogramów.

 

Z tego powodu latem koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Kluczowa jest tutaj nie tylko ilość wypijanej wody i innych płynów, która powinna wynieść minimum 2-3 litry dziennie, ale także sposób picia. Zaleca się spożywanie stosunkowo niewielkich ilości wody, maksymalnie około 1 szklanki, z częstotliwością co 1-2 godziny.

 

Duża ilość wody zbyt szybko wypita przeleci przez nasz organizm, nie pozwalając organizmowi na jej wchłonięcie. Obok wody warto pić soki ze świeżo wyciśniętych owoców, ale należy unikać napojów gazowanych i kolorowych, które zawierają duże ilości cukrów. Cukry niestety utrudniają wchłanianie się wody do organizmu.

 

Dodatkowo można zażywać specjalne suplementy diety (np. Hydrominium) regulujące gospodarkę wodną organizmu, działające oczyszczająco i pomagające zredukować ilość zgromadzonej w ciele wody.

 

Podsumowując, odchudzanie latem jest jak najbardziej możliwe. Co prawa letnia pogoda i wakacyjne zwyczaje sprzyjają gromadzeniu się zbędnych kalorii, jednak zachowanie umiaru, regularna aktywność fizyczna i odpowiednia suplementacja pozwolą zarówno schudnąć, jak i utrzymać szczupłą sylwetkę przez całe wakacje.