Aviomarin 50mg 10 tabletek

Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 10szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100%Complete

Spis treści:

Skład

Substancją czynną leku jest dimenhydramina. Każda tabletka zawiera 50 mg dimenhydraminy.

Wskazania

Lek stosuje się w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów). Początek działania występuje po 20 - 30 minutach. Efekty lecznicze obserwowane są przez 3 do 6 godzin po podaniu leku.

Działanie

Substancją czynną leku Aviomarin jest dimenhydramina, która ma działanie przeciwwymiotne, przeciwuczuleniowe i łagodnie uspokajające.

Dawkowanie

Aviomarin należy stosować doustnie. Zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku. Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: Zalecana dawka; od 50 mg do 100 mg. W razie konieczności można ją powtarzać co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 400 mg. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: Zalecana dawka; 50 mg. W razie konieczności można ją powtarzać co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa u dzieci nie powinna przekroczyć 5 mg/kg masy ciała, przy czym nie więcej niż 150 mg na dobę. Aviomarin jest przeznaczony dla dzieci, które są w stanie samodzielnie połknąć tabletkę. Ze względu na wielkość dawki (moc), lek Aviomarin, tabletki 50 mg, nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Aviomarin 50mg 10 tabletek

Jolanta

dla mnie jedyny skuteczny lek na chorobę lokomocyjną

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.