Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Adres

ul, Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Pojemność 10szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Aviomarin 50mg 10 tabletek Opis

Aviomarin to lek, który pomoże Ci ograniczyć złe samopoczucie w trakcie jazdy samochodem, pociągiem, rejsu statkiem lub lotu samolotem. Przeciwdziała także w wypadku nudności i wymiotów innego pochodzenia np. z powodu migreny, infekcji, problemów żołądkowych czy hormonalnych, oraz nudności i wymiotów u dzieci od lat 6.

Aviomarin 50mg 10 tabletek Skład

1 tabletka zawiera:

substancja czynna: dimenhydramina 50mg

substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Aviomarin 50mg 10 tabletek Wskazania

Aviomarin to lek stosowany w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz przeciwdziałaniu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem tych wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów). 

Aviomarin 50mg 10 tabletek Działanie

Lek Aviomarin jako substancję czynną zawiera dimenhydraminę (dimenhydrynat). Jest to substancja charakteryzująca się działaniem przeciwwymiotnym, przeciwuczuleniowym i łagodnie uspokajającym.

Początek działania: Początek działania występuje po 30 minutach

Działanie: Efekty działania leku obserwowane są przez 3 do 6 godzin po podaniu

Aviomarin 50mg 10 tabletek Dawkowanie

Aviomarin przeznaczony jest do stosowania doustnego. Można go zażywać niezależnie od przyjmowanych posiłków. Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej na 30 minut przed planowaną podrożą lub zażyciem źle tolerowanego leku.

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 1-2 tabletki (50 mg do 100 mg). W razie konieczności można ją powtarzać co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 8 tabletek (400 mg).

Dzieci w wieku od 6. do 14 lat:  1 tabletka (50 mg). W razie konieczności można ją powtarzać co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa u dzieci nie powinna przekroczyć 5 mg/kg masy ciała, przy czym nie więcej niż 3 tabletki (150 mg) na dobę.

Aviomarin 50mg 10 tabletek Przeciwwskazania

Leku Aviomarin nie należy stosować jeśli:

- u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na dimenhydraminę, leki przeciwhistaminowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku

-  u pacjenta występują: ostry napad astmy, jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu w pęcherzu, padaczka.

Aviomarin ogranicza sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy go stosować u osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu.

Kategoria

Zdrowie dziecka

Postać

Stosowanie

Aviomarin to lek stosowany w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz przeciwdziałaniu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem tych wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów). 

Działanie

Lek Aviomarin jako substancję czynną zawiera dimenhydraminę (dimenhydrynat). Jest to substancja charakteryzująca się działaniem przeciwwymiotnym, przeciwuczuleniowym i łagodnie uspokajającym.Początek działania: Początek działania występuje po 30 minutachDziałanie: Efekty działania leku obserwowane są przez 3 do 6 godzin po podaniu

Kluczowy składnik

dimenhydramina

Rejestracja

lek

Jolanta
dla mnie jedyny skuteczny lek na chorobę lokomocyjną

Sylwia
aviomarin to najlepszy lek na chorobę lokomocyjną. znany i stosowany od lat jako aviomarin dla dzieci a i moja koleżanka stosuje go jako aviomarin dla psa. Duży plus że początek działania występuje już po 20 - 30 minutach, a efekt działania utrzymuje się do 6 godzin po podaniu leku. Cena jest przystępna, pastylki maleńkie, więc łatwo połknąć nawet małemu dziecku.Dawkowanie, tak jak sugeruje aviomarin ulotka. Szczerze polecam

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.