Sposoby na gładkie ciało - jaką metodę depilacji wybrać?

Metody depilacji - zdjęcie

By w pełni korzystać z uroków upalnych dni i pozwolić sobie na bardziej skąpe ubrania, należy zadbać o wygląd skóry. Depilacja wydaje się niezbędna, jednak by nie pozostawiła po sobie jeszcze gorszego efektu w postaci podrażnień, musimy zadbać o dobór odpowiedniej metody. Metody depilacji należy dobrać do wrażliwości skóry, partii ciała oraz osobistych potrzeb. Trudno sobie bowiem wyobrazić depilację twarzy ostrym depilatorem. Inaczej depilują się również blondynki, a inaczej szatynki. W poniższym artykule przedstawiamy różne metody depilacji włosów.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najlepsze metody depilacji.
  • Jak stosować różne metody depilacji 
  •  Czym jest epilacja.
  • Czym jest depilacja laserowa.
  • Jakie są metody depilacji miejsc intymnych.

 Zobacz także artykuł: Nadmierne pocenie pod pachami - jakie są przyczyny i sposoby radzenia?

Pierwsza depilacja: kiedy, czym i jak się depilować?

Pierwsza depilacja to wielka rewolucja dla naszej skóry. Warto przeanalizować metodę w konfrontacji z poradnikami dostępnymi w sieci. Podobne wyszukiwania wskazują konkretne instruktaże. Najlepiej jest zacząć od tradycyjnych metod, czyli jednorazowej golarki. Z czasem poznamy naszą skórę i dobierzemy najodpowiedniejszy wariant dla swoich indywidualnych potrzeb. Warto dodać, że przed pierwszą depilacją należy wykonać dokładny peeling skóry.

Depilacja pach: maszynką, laserem czy woskiem?

Każda z tych metod ma zarówno zalety i wady. Maszynka to tani sposób i bezbolesny, jednak krótkotrwały. Efekt utrzymuje się w większości przypadku jedynie przez 24 godziny. Dodatkowo nietrudno w tym przypadku o podrażnienie. Wosk to skuteczniejszy sposób, ponieważ gwarantuje gładkie pachy przez dłuższy czas. Problem polega na tym, że dla wielu może okazać się zbyt bolesny. Metoda laserowa wydaje się być idealna, lecz to spora inwestycja, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Metody depilacji rąk i ramion - gładkie ramiona i przedramiona

Zbyt duże owłosienie na rękach to problem wielu kobiet, który skutecznie odpiera im pewność siebie. Golarki w tym przypadku mogą jedynie wzmocnić włoski i nastręczyć większych problemów. Włoski osłabiają kremy lub plastry do depilacji.

Krem do depilacji - jak stosować?

Krem do depilacji nie powinien sprawiać użytkownikom kłopotu. Wystarczy nanieść jego cienką warstwę na miejscu, z którego chcemy usunąć włoski. Po czasie wskazanym w instrukcji powinniśmy zmyć krem wodą - zwykle jest to 10 minut, wraz z nim znikną włoski. To zdecydowanie szybki i wygodny sposób!

Jak wybrać odpowiedni wosk do depilacji poszczególnych partii ciała

Każda partia ciała odznacza się inną wrażliwością. W celu dobrania wosku do konkretnych zabiegów należy sugerować się opakowaniem. Producent zawsze wskazuje do czego używać produktu. Warto zaopatrzyć się w zestawy, które oprócz wosku lub plastrów zawierają oliwkę łagodzacą.

Depilacja twarzy woskiem jak wygląda w praktyce

Depilacja twarzy woskiem różni się od depilacji tą metodą innych partii ciała. Wosk do depilacji twarzy jest delikatniejszy i dedykowany bardziej wrażliwym miejscom. Plastry rozgrzewa się w dłoniach, nakleja na skórę i odrywa zdecydowanym ruchem, co ważne - w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa. Depilacja twarzy czy włosy odrastają grubsze? Prawidłowe wykonanie zabiegu i jego regularność gwarantuję, że włosy zamiast grubsze odrosną o wiele słabsze. Jeśli zbyt bardzo obawiamy się o ból alternatywą pozostaje krem do depilacji twarzy lub depilacja twarzy depilatorem. Po zabiegu warto użyć kosmetyków łagodzących na bazie żelu aloesowego lub innych.

Depilacja woskiem w domu a w gabinecie kosmetycznym

Depilacja woskiem to niełatwy zabieg. Należy dokładnie dobrać jego temperaturę: za wysoka poparzy skórę, za zimna nie pozwoli rozprowadzić się substancji na skórze tak łatwo. Dodatkowo oderwanie plastra z wszystkimi włoskami bez pozostawienia wosku na skórze to również duże wyzwanie. Dlatego w niektórych przypadkach lepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Tym bardziej, kiedy jest to depilacja twarzy woskiem - cena w salonie nie jest wygórowana, a mamy pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy. Dla doświadczonych polecamy domowe zabiegi plastrami woskowymi.

Jak depilować się domowym sposobem?

Domowe sposoby depilacji mogą okazać się tak samo skuteczne, jak te wykonywane w profesjonalnym salonie. Samodzielnie wykonana pasta cukrowa to sposób na gładkie nogi bez zacięć i ubytków w budżecie.

Epilacja a depilacja

Depilacja usuwa włoski widoczne, natomiast epilacja niszczy macierz włosa. To oznacza, że ten włos już nie odrośnie. Epilacje wykonuje się najczęściej laserowo, ale również za pomocą impulsów świetlnych lub  ultradźwiękowych.

Depilacja laserowa - fakty i mity

Faktem jest skuteczność depilacji - tylko ta metoda usuwa włoski bezpowrotnie. Jednak nie staje się to po pierwszym zabiegu, ich ilość zależy głównie od struktury włosa, czyli grubości i koloru. Należy jednak z ostrożnością podchodzić do mitów wykreowanych przez przeciwników tej metody, na przykład o tym, że takiej depilacji bezwzględnie nie można wykonywać podczas lata. Można, ale należy chronić skórę. Wysokie filtr wydają się wystarczające.

Zabiegi kosmetyczne na zimę, o których warto pamiętać?

Mimo tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, by depilacje laserową wykonać podczas sezonu letniego, wygodniej zdecydować się na nią w trakcie zimy. Dzięki małej ekspozycji ciała na promienie słoneczne UVA i UVB nie musimy dbać o nakładanie filtrów. 


Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży, które są bezpieczne?

Podczas ciąży nie trzeba rezygnować z depilacji. Wosk, depilator i maszynki do golenia nie stanowią zagrożenia. Inaczej jest jednak z depilacją laserową. Ultradźwięki emitujące energię z urządzenia laserowego mogą zaszkodzić ciąży i lepiej nie wykonywać zabiegu w czasie jej trwania.

Depilacja miejsc intymnych - którą metodę wybrać?

Wszystko zależy od oczekiwać i osobistych preferencji. Jeżeli jesteśmy odporni na ból możemy sięgnąć po plastry do depilacji dla mężczyzn lub kobiet. Jeśli nie zależy nam na kosztach, a problem chcemy zażegnać na długo - laser będzie idealny. Niektórzy nie lubią eksperymentów i nadal pozostają wierni golarką. Produktów do pielęgnacji ciała jest na rynku naprawdę dużo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Czym są metody depilacji brazylijskiej i hollywoodzkiej

To metody depilacji miejsc intymnych. Depilacja brazylijska polega na usunięciu włosków z miejsc intymnych prawie w całości, pozostawiając jedynie mały wąski paseczek lub inny wzór na wzgórku łonowym. Hollywoodzka depilacja to depilacja całkowita - bez pozostawiania jakichkolwiek włosków. Depilacja hollywoodzka w domu czy w salonie? Usunięcie wszystkich włosków samodzielnie to z pewnością nie lada wyzwanie. Jeśli chcemy mieć pewność o skuteczności całkowitej depilacji, lepiej oddać się w ręce profesjonalisty.

Jakie są najlepsze metody męskiej depilacji?

Depilacja odbytu męskiego czy depilacja jąder to trudne miejsca. Nie tylko ze względu na dużą wrażliwość na ból tych partii ciała, ale również duży potencjał do wrastania włosków. Wosk może być zbyt bolesny, a jednorazowa golarka za mało skuteczna. Warto zainwestować w depilację laserową. Jeżeli chcemy wykonywać ją w domu możemy zaopatrzyć się w Philips Lumea, depilacja jąder z tym urządzeniem pozwala zażegnać wszelkie niedogodności.


Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Informacje dla pacjenta

Rumień zakaźny – przyczyny, objawy i leczenie
Rumień zakaźny to choroba wywoływana przez wirusa. Dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale dorośli też mogą się nim zarazić. Najbardziej charakterystycznym objawem rumienia zakaźnego u dzieci jest wysypka na ...

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Szkarlatyna - objawy, przyczyny. Jak leczyć szkarlatynę?
Jedną z typowych chorób wieku dziecięcego, rozpowszechnioną na całym świecie, jest szkarlatyna. Zazwyczaj pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym, w okresie jesienno-zimowym. Wywołuje poważne objawy, a w jej późnym okresie może nawet d...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Dieta i odchudzanie

Owoc kaki (persymona): wartości odżywcze, prozdrowotne i składniki aktywne
Owoc kaki, czyli persymona, to niesamowity produkt spożywczy, który wciąż bardzo rzadko gości na europejskich talerzach. To egzotyczny owoc o charakterystycznym smaku, który stale zyskuje na popularności wśród dietetyków ora...

Układ pokarmowy

Bulgotanie w brzuchu i przelewanie w jelitach – objawy, przyczyny, leczenie
Bulgotanie, przelewanie się, dziwne, głośne burczenie i przewracanie w brzuchu to nie tylko kłopotliwe i krępujące, ale również niepokojące objawy. Mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. Zazwyczaj stanowią całkowicie niegroźny ...

Informacje dla pacjenta

Wysoki puls – przyczyny, objawy jak prawidłowo zmierzyć?
Puls, inaczej tętno, określa ilość uderzeń serca na minutę, czyli częstotliwość bicia serca. Jego wartość jest dla człowieka zdrowego ściśle określana i nie powinna być ani za niska, ani zbyt wysoka. Każde odchylenie od normy wymaga ...

Serce i układ krążenia

Niewydolność krążenia - przyczyny, objawy, diagnostyka. Czym różni się ostra od przewlekłej?
Niewydolność krążenia oznacza zaburzenia w przepływie krwi przez narządy. Jest to schorzenie, które z roku na rok stanowi coraz większy problem....

Układ pokarmowy

RWS (referencyjne wartości spożycia) – jak je czytać i jakie znaczenie mają dla twojego organizmu?
Pod skrótem RWS kryje się ważna informacja o wartościach odżywczych zawartych w produktach, jakie można nabyć w sklepach spożywczych. Referencyjne Wartości Spożycia ułatwiają komponowanie zdrowych, zbilansowanych posiłków oraz kontrolę li...

Alergia

Sterydy - działanie, zastosowanie i skutki uboczne terapii sterydowej
Terminem sterydy (lub steroidy) określa się potocznie grupę leków produkowanych na wzór kortykosteroidów, czyli hormonów występujących naturalnie w ludzkim organizmie. Wykorzystywane są w leczeniu wielu chorób....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie. Wpływ tarczycy na psychikę
Niedoczynność tarczycy to jedna z często diagnozowanych chorób, polegająca na niewystarczającej produkcji hormonów tarczycy. Jej objawy mają charakter dermatologiczny, neurologiczny, a nawet psychiczny, dlatego też choroba ta nie jest łat...

Układ pokarmowy

Czym jest maltodekstryna - właściwości, zastosowanie i wpływ na zdrowie
Maltodekstryna to substancja, która powszechnie stosowana jest jako dodatek do żywności, leków, suplementów diety i odżywek. Substancja jest łatwo przyswajalna przez organizm....

Układ nerwowy

Tryptofan - aminokwas na dobry sen i nastrój. Działanie, występowanie, właściwości
Odkryj potencjał tryptofanu – aminokwasu egzogennego, który nie tylko skutecznie poprawia samopoczucie i łagodzi stres, ale także odgrywa istotną rolę w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Dowiedz się, dlaczego tryptofan jest niezbędny d...

Układ oddechowy

Chrypka: przyczyny, leczenie, pomoc przedlekarska. Jak pomóc sobie domowymi sposobami?
Chrypka jest jednym z najczęściej występujących objawów stanów zapalnych i przewlekłych chorób krtani. Matowy głos może pojawić się także wskutek palenia papierosów, nadużywania głosu oraz stresu, znacznie utrudniając codzie...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Seler naciowy – nie tylko na odchudzanie. Właściwości zdrowotne i wartości odżywcze
Seler naciowy to jeden z ulubionych produktów spożywczych miłośników zdrowego odżywiania. Charakteryzuje się wysoką gęstością odżywczą, stając się istotnym źródłem witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowan...

Przeziębienie i grypa

Anyż: przyprawa o licznych właściwościach i zastosowaniach zdrowotnych
Właściwości zdrowotne i zastosowanie anyżu jako cennego elementu zdrowej diety. Dzięki swoim właściwościom smakowym i odżywczym, anyż stanowi niezastąpiony składnik kulinarny oraz inspirację dla wielu potraw na całym świecie....

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.