zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Kosmetyki i uroda

Jaki powinien być dobry krem nawilżający z filtrem?

 dobry krem nawilżający z filtrem

Skóra ciała wystawiona jest na ciągłe działanie szkodliwych czynników zewnętrz-nych. Nieodpowiednia pielęgnacja, zanieczyszczenie środowiska, zła dieta i nieko-rzystny wpływ promieniowania słonecznego UVA i UVB powoduje, że skóra starzeje się szybciej – wiotczeje i traci elastyczność. Czynniki te mają nie tylko negatywny wpływ na jej kondycję, ale doprowadzają również do nadmiernego wysuszenia, a nawet odwodnienia. Wynikiem tego jest znaczące spowolnienie odnowy komórko-wej skóry twarzy oraz pojawienie się nieestetycznych zmarszczek i bruzd. Z tego powodu skóra twarzy wymaga specjalnej pielęgnacji – nawilżenia i ujędrnienia, po-nieważ jest szczególnie cienka, wrażliwa i delikatna. Konieczne jest zatem regularne stosowanie kosmetyków silnie nawilżających. Należy jednak podkreślić, że krem po-za właściwościami nawilżającymi powinien zawierać również wysoki faktor przeciw-słoneczny. Promieniowanie UVA i UVB bowiem ma niezwykle szkodliwy wpływ na stan i kondycję delikatnej skóry twarzy. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając do-bry krem nawilżający z filtrem? Jaki faktor wybrać do twarzy?

Dlaczego nawilżenie skóry i ochrona przed promieniami słonecznymi są tak ważne?

Woda stanowi podstawy składnik budowy wszystkich komórek, dlatego jest niezbędna do prawidłowego rozwoju, zachowania odpowiedniej struktury i sprężystości. Dotyczy to również komórek skóry twarzy. Przesuszona lub odwodniona cera traci elastyczność, przez co pojawiają się na niej nieestetyczne zmarszczki i bruzdy. Dlatego odpowiednie nawilżenie jest niezbędne, jeśli chcemy utrzymać dobrą kondycję skóry, jej młody wygląd i nieskazitelną cerę. Należy wskazać, że dla skóry charakterystyczny jest proces transepi-dermalnej utraty wody (TEWL). Polega on na tym, że woda migruje z głębokich warstw skóry w kierunku tych zewnętrznych, w których następuje odparowywanie. Proces ten ulega szczególnemu nasileniu wtedy, gdy otaczające powietrze jest bardzo suche. Warto zatem zwrócić uwagę, że promienie słoneczne znacznie nasilają odparowywanie wody z wierzchnich warstw skóry. Należy jednak podkreślić, że proces transepidermalnej utarty wody można znacząco ograniczyć, dzięki czemu poziom nawilżenia cery będzie odpo-wiednio wysoki, komórki będą mogły prawidłowo funkcjonować, a procesy starzenia zo-staną opóźnione.

Promienie słoneczne mają negatywny wpływ na kondycję skóry, gdyż uszkadzają włókna kolagenowe. Promieniowanie UVA przyczynia się do przyspieszonego starzenia się (fo-tostarzenia), które sygnalizowane jest poprzez pojawienie się przebarwień (plam pigmen-tacyjnych), głębokich zmarszczek, związanych z utartą gęstości i elastyczności skóry, a nawet nowotworów. Promieniowanie UVB zaś powoduje oparzenia i zaczernienia, do-datkowo wnika głęboko w skórę, uszkadzając komórki. Z tego powodu konieczna jest ochrona skóry odpowiednimi kosmetykami nawilżającymi z wysokimi filtrami SPF (Sun Protection Factor), które poza właściwościami nawilżającymi będą zapewniały odpowied-nią barierę dla szkodliwego promieniowania. 

Cechy dobrego kremu nawilżającego z filtrem na dzień

Krem nawilżający z filtrem na dzień powinien mieć przede wszystkim lekką, nietłustą konsystencję, która będzie nadawała się pod makijaż. Warto jednak wskazać, że krem powinien być podyktowany potrzebami skóry, dlatego w przypadku cery suchej warto się-gnąć po intensywnie nawilżający krem o tłustszej konsystencji, aniżeli w przypadku cery mieszanej i tłustej. Niemniej jednak należy podkreślić, że tłuste bądź półtłuste kosmetyki stanowią ciężkie podłoże do rozprowadzania makijażu.

Niezwykle istotną cechą nawilżających kremów na dzień jest obecność w nich wysokich filtrów przeciwsłonecznych, gdyż skóra na twarzy jest narażona na niekorzystne działanie słońca przez cały rok. Emitowane przez słońce promieniowanie UV przyczynia się do uszkodzeń komórek skóry i przyspiesza jej starzenie. Ponadto, pod wpływem jego działa-nia często dochodzi do odwodnienia i nadmiernego wysuszenia skóry. Krem z wysokim filtrem będzie temu skutecznie zapobiegał. Dlatego też, kosmetyk nawilżający do twarzy powinien mieć współczynnik ochrony SPF nie niższy niż 15. Warto jednak sięgać po możliwie najwyższe filtry ochronne, które zapewnią barierę przed szkodliwym promienio-waniem przez dłuższy czas, właściwe będą zatem faktory o współczynniku SPF 30 lub 50.

Ponadto, wybierając krem nawilżający do twarzy, warto zwrócić uwagę, czy kosmetyk po-siada kompleks odpowiednich substancji, które zapobiegają utracie wody przez skórę. Substancje takie jak hydrolizaty protein, glikole oraz algi czy morszczyn, wykazują działa-nie silnie nawilżające.

Dobry krem nawilżający na dzień będzie nie tylko dbał o odpowiednie nawilżenie skóry, ale również ochroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Z tego powodu warto sięgać po specjalistyczne kosmetyki dostępne w aptece.
Jaki powinien być dobry krem nawilżający z filtrem? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.