zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Dieta i odchudzanie

Jak działają i co zawierają tabletki na odchudzanie w aptece?

 jak działają leki na odchudzanie

Otyłość i nadwaga to coraz częstszy problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest pośpiech, siedzący tryb życia, ograniczenie aktywności fizycznej oraz niewłaściwa dieta. Co więcej, stres znacząco wpływa na przemianę materii i odczucie łaknienia. Z tego powodu otyłość określana jest chorobą cywilizacyjną. Osoby, które zmagają się ze zbędnymi kilogramami ,coraz częściej decydują się na preparaty na odchudzanie, które dostępne są w aptece na receptę bądź bez recepty. Oczyszczanie i odchudzanie może być bowiem skuteczniejsze, jeżeli procesy te będą wspierane przez odpowiednią suplementację środkami, które włączone do diety blokują wchłanianie tłuszczy i węglowodanów oraz kontrolują apetyt. Powstaje jednak pytanie, jakie tabletki wybrać? Jak działają tabletki odchudzające? Co zawierają dobre leki przyspieszające odchudzanie?

Jak działają skuteczne tabletki na odchudzanie dostępne w aptece?

Suplementy diety na odchudzanie, które dostępne są w aptece, można podzielić na kilka kategorii:

preparaty odchudzające, hamujące łaknienie,

tabletki odchudzające, zmniejszające wchłanianie tłuszczu,

środki na odchudzanie, wytwarzające ciepło.

W zależności od rodzaju stosowanego specyfiku, lek wykazuje inne działanie.

W przypadku środków odchudzających, które hamują łaknienie ich działanie polega na absorbowaniu wody, dzięki czemu pęcznieją w żołądku. W ten sposób nadają uczucie sytości i zmniejszą tym samym apetyt. Co ważne, aby tabletki były skuteczne, należy je przyjąć pół godziny przed posiłkiem i popić dużą ilością niegazowanej wody. Z kolei działanie tabletek odchudzających, które zmniejszają wchłanianie tłuszczów, polega na wiązaniu specyfiku z tłuszczem już w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu jego nadmiar usuwany jest ze stolcem. Należy wskazać, że stosując leki z tej grupy, należy pić dużo wody. Ponadto, ze względu na fakt, że środki te skutecznie ograniczają wchłanianie tłuszczów przez organizm, ich stosowanie może przyczynić się do zmniejszenia przyswajania niezbędnych witamin, takich jak A, D i E. Tabletki odchudzające, pobudzające organizm do wytwarzania ciepła, przyczyniają się do wzrostu temperatury. Przekłada się to na lepsze, skuteczniejsze spalanie tłuszczu i przyspieszenie tempa metabolizmu. Co ważne, specyfiki te mogą również przyspieszać akcję serca lub wywoływać wzrost ciśnienia tętniczego, z tego powodu nie powinny z nich korzystać osoby ze schorzeniami układu krwionośnego i w podeszłym wieku.

Co zawierają preparaty wspomagające odchudzanie z apteki?

W składzie tabletek na odchudzanie najczęściej można znaleźć błonnik, który przyspiesza przemianę materii i odpowiada za uczucie sytości, dzięki czemu redukuje łaknienie. Ponadto, spowalnia opróżnianie żołądka, dzięki czemu do jelita i krwi dostają się mniejsze porcje glukozy. Skutecznym składnikiem tabletek na odchudzanie dostępnych w aptece jest również chitosan, który jest substancją wyizolowaną z pancerzy skorupiaków. Spełnia on podobne funkcje do błonnika. Chitosan wiąże w przewodzie pokarmowym kwasy żółciowe, cholesterol i tłuszcz, zapobiegając jego wchłanianiu i przyczyniając się do redukcji masy ciała. Składnikiem suplementów diety wspomagających odchudzanie jest także chrom, który reguluje poziom glukozy we krwi i przyczynia się do zmniejszenia apetytu. Ponadto, obniża stężenie złego cholesterolu LDL, zaś zwiększa ilość dobrego cholesterolu – HDL. Środki na odchudzanie zawierają też CLA – kwas rumenowy, który naturalnie występuje w tłuszczu mlecznym. Ma on zdolność redukowania tkanki tłuszczowej, zwiększania masy mięśniowej, a dodatkowo poprawia przemianę materii. W tabletkach odchudzających często zawarta jest również kofeina, która działa termogenicznie, przez co wpływa na zwiększenie ilości spalanych kalorii podczas wysiłku fizycznego. Popularnym środkiem wykorzystywanym w preparatach odchudzających jest  także L-karnityna, która korzystnie wpływa na pozyskiwanie energii z tłuszczów. Efektem tego jest zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, zapobiega powstawaniu nowych zapasów tłuszczu.

Warto podkreślić, że nawet dobre, skuteczne leki na odchudzanie nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej i dobranej diety oraz ćwiczeń. Preparaty dostępne w aptekach jedynie wspomagają odchudzanie. Należy również wskazać, że bez względu na skład tabletek odchudzających, przed ich zastosowaniem konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą bądź wnikliwe zapoznanie się z treścią ulotki, gdyż zawarte są na niej wszelkie informacje dotyczące wskazań i przeciwwskazań. Co więcej, wybierając środki na odchudzanie, należy przestrzegać zasad ich dawkowania.
Jak działają i co zawierają tabletki na odchudzanie w aptece? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.