Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Kosmetyki i uroda

Jakie właściwości mają matujące kremy z filtrem?

 właściwości matujących kremów z filtrem

Nadmierna ekspozycja ciała i twarzy na działanie promieni ultrafioletowych ma negatywny wpływ na stan i kondycję skóry. Na promieniowanie UVB skóra narażona jest szczególnie w okresie letnim, ten rodzaj promieniowania odpowiada za opaleniznę, ale również za poparzenia i reakcje alergiczne. Należy jednak wskazać, że na szkodliwe promienie słoneczne UVA skóra narażona jest przez cały rok. Działanie tego promieniowania przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry – fotostarzenia, ale także na przebarwienia oraz nowotwory. Z tego powodu konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i ochrona skóry kremami przeciwsłonecznymi. Szczególnego traktowania wymaga cera, która ma skłonność do błyszczenia się. W takiej sytuacji właściwym wyborem są matujące kremy z filtrem. Jaki filtr wybrać? Jakie właściwości mają kremy matujące i do jakiej skóry są przeznaczone?

Do jakiej cery przeznaczone są matujące kremy z filtrem?

Cera mieszana lub tłusta może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Należy wskazać, że są to najczęściej występujące rodzaje cer, wymagające odpowiedniej pielęgnacji. Ich cechą charakterystyczną jest duża aktywność gruczołów łojowych, które odpowiadają za produkcję sebum. Wynikiem tego jest tworzenie się na powierzchni skóry nieestetycznej, tłustej warstwy. Powstający na cerze film ma skłonność do błyszczenia się. Z tego powodu konieczne jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji skóry skłonnej do przetłuszczania się. Dedykowanym kosmetykiem do tego rodzaju cery są matujące kremy z filtrem, które zapobiegają tworzeniu się na jej powierzchni błyszczącego filmu.

Właściwości i działanie matujących kremów z filtrem

Światło odbija się od każdej powierzchni – od skóry twarzy również. Intensywność odbijania światła uzależniona jest od gładkości powierzchni – im gładsza, tym więcej promieni odbija. W przypadku cery mieszanej i tłustej istotnym czynnikiem, który wpływa na świecenie się skóry, jest nadprodukcja serum i tworzenie się przez to błyszczącego filmu na twarzy. Należy zatem podkreślić, że tłusta warstwa wzmaga świecenie się twarzy, dlatego konieczne jest jej znormalizowanie odpowiednimi kosmetykami. Kremy matujące z filtrem UV nie dość, że zapewniają odpowiednią ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, to zawierają cząsteczki, które po aplikacji na skórę przyczyniają się do rozproszenia światła. Dodatkowo, w kremach matujących bardzo często zawarte są również substancje, absorbujące łój skórny. Zastosowanie ich powoduje, że skóra się nie błyszczy i ma jednolitą, gładką powierzchnię. Należy również wskazać, że poprzez ograniczenie produkcji sebum, kremy matujące wydłużają trwałość nałożonego makijażu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji cera wygląda świeżo, a dodatkowo kosmetyk uniemożliwia namnażanie się mikroorganizmów, które mogą powodować nieestetyczne zaskórniki i krostki.

Jaki wybrać filtr kremu matującego do twarzy?

Skóra twarzy narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych nie tylko latem i wiosną, ale również w okresie jesienno-zimowym. Konieczna jest zatem odpowiednia ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, które powodują oparzenia i przebarwienia słoneczne, a także są przyczyną fotostarzenia skóry. Kremy do twarzy powinny mieć wysoki filtr – SPF 50, a nawet 50+, który zapewni jej odpowiednią ochronę. Ponadto, neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry oraz zabezpieczają przed powstaniem przebarwień i podrażnień słonecznych. W okresie jesienno-zimowym odpowiednią ochronę zapewnią już kremy z filtrem SPF 30.Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.