zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Dieta i odchudzanie

Johimbina na odchudzanie – działanie, zastosowanie, przeciwwskazania

 odchudzanie a johimbina

Johimbina, zwana również yohimbiną, jest organicznym związkiem chemicznym – naturalnym alkaloidem, pochodzenia naturalnego. Pozyskiwana jest z liści i kory drzewa z gatunku johimbina lekarska, które rośnie na terenach Afryki. Środek, dzięki swym właściwościom znalazł zastosowanie w spalaczach i suplementach diety redukujących tkankę tłuszczową. Należy jednak podkreślić, że dawka chlorowodorku, wykazująca pozytywne działanie odchudzające, jest groźna dla życia i zdrowia człowieka. Jej przedawkowanie może doprowadzić do zawału, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Jak działa johimbina na odchudzanie?

Johimbina wykazuje silne działanie termogenne, które wpływa na efekty odchudzania. Właściwości naturalnego alkaloidu umożliwiają blokowanie w organizmie receptorów alfa-2-adrenergicznych przed połączeniem z adrenaliną i noradrenaliną. Wynikiem tego jest poprawienie działania układu współczulnego, w tym również zwiększenie wydzielania hormonów – adrenaliny i noradrenaliny do krwiobiegu. Johimbina poprzez wzrost produkcji adrenaliny, wpływa na podwyższenie ciśnienia i pulsu. Umożliwia to redukcję tkanki tłuszczowej z newralgicznych, najbardziej opornych rejonów ciała – brzucha, ud i pośladków. Przyjmowanie substancji skutkuje wzrostem noradrenaliny, efektem czego jest nasilenie lipolizy tłuszczy. Ponadto, do głównych właściwości johimbiny zalicza się również wzrost wydzielania epinefryny przez gruczoły nadnerczy, oraz rozkurcz i rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Zastosowanie johimbiny

Należy wskazać, że johimbina w postaci chlorowodorku johimbiny wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków i suplementów diety stosowanych na problemy z potencją. Mimo to, coraz częściej wykorzystywane jest również działanie odchudzające johimbiny. Należy jednak wskazać, że na rynku dostępne są preparaty z nielegalnych źródeł, a ich zażywanie wiąże się z niebezpieczeństwem – zagrożeniem zdrowia, a nawet życia osoby, która stosuje środek. W przypadku stosowania takich specyfików nie ma gwarancji, że w preparat zawiera odpowiednie i bezpieczne dawki substancji czynnej w postaci johimbiny. 

Co ważne, w Polsce zakazane jest stosowanie johimbiny jako środka odchudzającego. Spowodowane jest to tym, że w celu wyszczuplenia wybranych partii ciała, konieczne jest przyjęcie dużych dawek substancji. Wiąże się to z pojawieniem się objawów i skutków ubocznych, które w skrajnych przypadkach mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Niemniej jednak johimbina znalazła zastosowanie jako środek stosowany przy leczeniu zaburzeń potencji, który przepisywany jest wyłącznie na receptę. Na problemy z erekcją stosowany jest preparat o niewielkim, bezpiecznym stężeniu chlorowodorku johimbiny, który nie zagraża życiu i zdrowiu.

Johimbina a objawy niepożądane i przeciwwskazania

Johimbina mimo wielu korzystnych właściwości, jakie wykazuje na odchudzanie, może powodować nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne skutki uboczne. Należy wskazać, że działanie niepożądane uzależnione jest od indywidualnej tolerancji na środki, które zawarte są w johimbinie, a także jednoczesne przyjmowanie innych leków i suplementów diety.

U osób, które stosują johimbinę, mogą pojawić się objawy niepożądane w postaci obniżenia bądź podwyższenia ciśnienia krwi, bólów i zawrotów głowy, zaburzeń akcji serca, nudności i wymiotów, uczucia niepokoju, poliurii, a w niektórych przypadkach nawet ataków paniki. Skutkiem ubocznym stosowania johimbiny może być również nadmierne pobudzenie, uczucie nerwowości, zwiększona potliwość i drżenie mięśni. Należy podkreślić, że zażycie preparatu powoduje rozszerzenie źrenic, a w większych dawkach nawet halucynacje.

Przeciwwskazaniem do stosowania johimbiny jest nadciśnienie lub niedociśnienie, a także choroby serca, wątroby, nerek, jelit oraz wrzody żołądka i jelit. Ponadto, przyjmowanie johimbiny nie jest wskazane u osób z cukrzycą oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Należy podkreślić, że johimbina może mieć wpływ na działanie wielu leków. Niebezpieczne jest jednoczesne jej stosowanie ze środkami przeciwdepresyjnymi i hipotensyjnymi, a także uspokajającymi i przeciwalergicznymi oraz z tyraminą. Podczas kuracji johimbiną należy przestrzegać rygorystycznej diety. Konieczne jest unikanie żółtych serów, czerwonego mięsa, wina, ryb oraz czekolady, ze względu na dużą zawartość w nich tyraminy.Johimbina na odchudzanie – działanie, zastosowanie, przeciwwskazania -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.