zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Informacje dla pacjenta

Okulary na chorobę lokomocyjną

 okulary na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna to przypadłość, która może dotyczyć pasażerów w różnym wieku. Pojawia się nie tylko wtedy, gdy wzrok jest skupiony na czytaniu książki czy patrzeniu w ekran telefonu, ale również wówczas, kiedy pasażer siedzi na tylnym siedzeniu. Nieprzyjemne dolegliwości – nudności i wymioty – pojawiają się wtedy, gdy ucho środkowe i oczy wysyłają do układu nerwowego sprzeczne sygnały o tym, co w danej chwili dzieje się z ciałem. W aptekach dostępnych jest wiele tabletek na nieprzyjemne dolegliwości, które należy przyjąć na około pół godziny przed planowaną podróżą. Niemniej jednak ostatnim wynalazkiem są okulary przeciw chorobie lokomocyjnej. Pojawia się zatem pytanie: jak działają okulary na dolegliwości w trakcie podróży? Kto może z nich korzystać?

Choroba lokomocyjna a okulary

Rozwiązaniem przykrych dolegliwości podczas podróży są okulary na chorobę lokomocyjną. Specjalny gadżet został zaprojektowany tak, by odtwarzać linię horyzontu, dzięki czemu pozwala rozwiązać konflikt sensoryczny, który jest przyczyną choroby lokomocyjnej. Okulary przeciw chorobie w trakcie podróży są pozbawione szkieł. W ich pierścieniach wokół oczu umieszczony został specjalny płyn o niebieskim zabarwieniu, który porusza się w kierunku czołowym oraz wzdłużnym – umieszczony jest w tzw. „peryferyjnym widzeniu” oka, dzięki czemu umożliwia mózgowi określenie, gdzie znajduje się horyzont. Dzięki temu harmonizuje informacje wizualne z pozostałymi sygnałami wysyłanymi przez błędnik w uchu. Warto wskazać, że aby okulary prawidłowo spełniały swoją funkcję, należy je założyć w momencie, kiedy pojawią się pierwsze nieprzyjemne dolegliwości tj. nudności. Po upływie kilkunastu minut od założenia okularów, symptomy ustępują, gdyż gadżet ułatwia synchronizację pracy mózgu z ruchem odbieranym przez ucho wewnętrzne, w momencie, gdy oczy koncentrują się na nieruchomym przedmiocie. Co ważne, potrzebny do skupienia wzroku przedmiot po chwili można odłożyć. Z okularów na chorobę lokomocyjną mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Dodatkowo, można je stosować jako okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne. Warto wskazać, że badania wykazują, iż okulary na chorobę lokomocyjną są skuteczne w około 95%.

mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.