zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Jama ustna

Jak zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej w podróży?

 Jak zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej w podróży?

Higiena jamy ustnej podczas podróży bywa utrudniona – w czasie wyjazdu nie zawsze mamy możliwość swobodnego skorzystania z łazienki, problemem bywa także spakowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów, zwłaszcza kiedy musimy ograniczyć się do niewielkiego bagażu podręcznego. Rozwiązaniem są akcesoria higieniczne tworzone z myślą o podróżujących. 

MYCIE ZĘBÓW

Szczoteczka do zębów (obok – rzecz jasna – pasty) to bezwarunkowo podstawa wyposażenia kosmetyczki wyjazdowej. Spakowanie szczoteczki elektrycznej czy nawet tradycyjnej – manualnej może jednak stwarzać trudności przy niewielkiej pojemności bagażu. Ze względu na podłużny kształt, nie są to akcesoria zbyt poręczne, i mimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru, często brakuje na nie miejsca.

Rozwiązaniem są specjalne szczoteczki do zębów dla podróżujących, zaprojektowane w taki sposób, by istniała możliwość złożenia konstrukcji do rozmiarów pozwalających na swobodne zmieszczenie ich nawet w małych saszetkach. W nowoczesnych modelach główka wygodnie wsuwa się w uchwyt wentylowany dzięki otworom odprowadzającym nadmiar wilgoci. Zapobiega to namnażaniu na jej powierzchni mikrobów, które podczas szczotkowania mogłyby zostać przeniesione do wnętrza jamy ustnej. Utrzymaniu czystości sprzyja także antybakteryjne włosie.

Alternatywą pozostają jednorazowe szczoteczki turystyczne, na których główce znajduje się niewielka ilość pasty. Akcesoria tego typu mogą być przydatne np. podczas wielogodzinnych lotów samolotem, jednak nie nadają się do ponownego użycia. 

NITKOWANIE ZĘBÓW

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną stanowi bardzo ważne uzupełnienie czynności higienicznych w obrębie jamy ustnej. Usuwa osad nazębny i pozostałości pokarmów z miejsc, do których włosie szczoteczki ma utrudniony dostęp. Przy użyciu tradycyjnych nici jest to czynność dość czasochłonna, dla niektórych wręcz męcząca, dlatego podczas wyjazdu wakacyjnego czy podróży służbowej nie zawsze uwzględniamy ją wśród zabiegów pielęgnacyjnych.

Przed rozpoczęciem pakowania, warto zaopatrzyć się w narzędzia ułatwiające ten proces. Jednym z nich jest flosser – niewielki, wygodny w użyciu uchwyt do nici pozwalający na usunięcie płytki bakteryjnej bez konieczności nawijania nitki na palce. Aby dobrze spełniał swoją rolę, nić powinna być dobrej jakości, odporna na strzępienia.

PŁUKANIE JAMY USTNEJ

Zwieńczeniem procesu czyszczenia zębów jest płukanie jamy ustnej specjalistycznym płynem dentystycznym. Nie warto pomijać tego etapu pielęgnacji nawet w czasie letniego wypoczynku. To właśnie wtedy – gdy rezygnujemy z przestrzegania zasad zdrowej diety – nasze zęby w większym niż zawsze stopniu narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dobrze dobrany preparat nie powinien zawierać działającego drażniąco alkoholu. Cennym składnikiem jest natomiast fluor niezbędny w procesie remineralizacji i wzmacniania szkliwa. W połączeniu z izomaltem tworzy wewnątrz ust środowisko niesprzyjające namnażaniu bakterii próchniczych, dzięki czemu działa ochronnie na zęby i dziąsła.

Płyn GUM®ActiVital zawiera dodatkowo koenzym Q10 oraz wyciąg z granatu wykazujące właściwości przeciwutleniające. Preparat wyróżnia zawartość innowacyjnego składnika LAE, który przeciwdziała przywieraniu płytki do powierzchni zębów, co wzmacnia jego właściwości przeciwpróchnicze. Wyciąg z rumianku działa natomiast kojąco i sprzyja regeneracji błony śluzowej.

Akcesoria i preparaty do mycia zębów można nabyć w formie higienicznego zestawu podróżnego. W kompaktowej kosmetyczce znajdziemy wszystkie akcesoria niezbędne podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością można przetransportować je nawet w bagażu podręcznym. Dzięki temu podręczna higiena jamy ustnej staje się kompleksowa i efektywna. mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.