zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Kosmetyki i uroda

Jak działa krem do opalania z filtrem 50?

 krem do opalania 50 spf działanie

Krem do twarzy i balsam do opalania z wysokim filtrem to niezbędne i podstawowe kosmetyki podczas ekspozycji ciała na słońce. Chronią przed konsekwencjami szkodliwego działania promieni ultrafioletowych w postaci oparzeń słonecznych, przebarwień, fotostarzenia, a nawet przed rakiem skóry. Mimo że kremy do opalania z wysokim filtrem stanowią podstawę letniej pielęgnacji, wiele osób decyduje się na kosmetyki z niższą ochroną bądź niewłaściwie ich używa. Należy jednak wskazać, że na promienie UV skóra narażona jest nie tylko latem – kiedy słońce świeci najsilniej, ale również w ciągu całego roku. Z tego powodu, warto ją chronić i odpowiednio pielęgnować przez cały czas. Warto podkreślić, że niektóre powierzchnie odbijają promienie słoneczne – intensyfikując tym samym ich działanie. Wśród nich należy wskazać śnieg, wodę, a nawet piasek. Odpowiedni balsam do opalania na lato to kosmetyk o możliwie najwyższej ochronie – najlepsze będą produkty z filtrem SPF 50. Jak zatem działają i jak często stosować kosmetyki z wysokim faktorem przeciwsłonecznym?

Działanie kremów z filtrem SPF 50

Na skórze wystawionej na działanie szkodliwego promieniowania UVB, która nie jest chroniona żadnymi kosmetykami przeciwsłonecznymi, rumień pojawia się po około 20 minutach. Oznacza to, że jest to bezpieczny czas, kiedy na skórze nie pojawią się oparzenia i zaczerwienienia. Warto jednak wskazać, że okres ten może się różnić w zależności od karnacji. Osoby o jasnym fototypie skóry szybciej odczują skutki przebywania na słońcu, aniżeli te, o ciemnej karnacji. Konieczne jest zatem wybieranie balsamów do opalania z wysokimi filtrami – właściwe będą kosmetyki SPF 50, a nawet 50+. Skrót SPF określa zdolność, kremu lub balsamu do ochrony przeciwsłonecznej, zaś występująca po nim liczba oznacza wysokość filtra. Wskazuje ona, ile razy dłużej skóra ciała i twarzy może być wystawiona na działanie promieni słonecznych po zaaplikowaniu kosmetyku, w porównaniu z czasem przebywania na słońcu bez kosmetyku. Krem lub balsam do opalania z filtrem SPF 50 oznacza zatem, że skóra ciała może pozostać wystawiona na słońce (promieniowanie UV) 50 razy dłużej niż bezpieczny czas ekspozycji, który wynosi 20 minut. Należy jednak wskazać, że osoby o jasnej karnacji powinny sięgać po możliwie najwyższą ochronę i stosować kremy z filtrem SPF 50+ lub SPF 100.

Istotne jest nie tylko wybranie kosmetyku z wysoką ochroną – SPF 50, ale również dobranie odpowiedniego rodzaju filtrów. Należy zatem wskazać, że w kosmetykach stosuje się ochronę chemiczną i mineralną. Filtry chemiczne pochłaniają promienie UV, zamieniając je w nieszkodliwe ciepło, zaś filtry chemiczne tworzą na skórze niewidoczną barierę, która rozprasza i odbija promieniowanie ultrafioletowe.

Jak często stosować krem do opalania z filtrem SPF 50?

Kosmetyk do opalania z filtrem SPF 50 należy równomiernie nałożyć na całe ciało około 20-30 minut przed planowanym wyjściem na słońce. Warto podkreślić, że istotna jest również ilość stosowanego kosmetyku – należy zużyć go około 15-20 ml. Niemniej jednak nawet kremy i balsamy do opalania z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi nie zagwarantują odpowiedniej ochrony przez cały czas. Konieczne jest ich dodatkowe aplikowanie w ciągu dnia, szczególnie podczas ekspozycji ciała na słońce, celem uzyskania opalenizny. Działanie filtrów bowiem osłabia woda, pot i wycieranie się o ręcznik, leżak czy odzież. Smarowanie skóry należy zatem powtarzać co 2-3 godziny i po każdej kąpieli, nawet w sytuacji korzystania z balsamu wodoodpornego. Warto również zadbać o usta, stosując pomadkę z filtrem UV.

Nadmierna ekspozycja na promienie ultrafioletowe sprzyja pojawianiu się oparzeń, nieestetycznych przebarwień, a nawet zachorowaniu na raka. Na niekorzystne działanie promieni słonecznych szczególnie narażone są osoby o jasnej karnacji i te, z licznymi znamionami barwnikowymi. Z tego powodu stosowanie kremu lub balsamu z wysokim faktorem przeciwsłonecznym jest podstawą pielęgnacji nie tylko w trakcie opalania, ale również podczas całego roku.
Jak działa krem do opalania z filtrem 50? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.