zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Czosnek na potencję

 czosnek na potencję

Problemy ze sprawnością seksualną, czyli osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, stanowią częstą przypadłość wśród mężczyzn. Brak wzwodu, zanikająca erekcja czy niepełny wzwód to krępujący problemem wielu panów. Szacuje się, że w Polsce na zaburzenia erekcji cierpi niemal 2,5 miliona mężczyzn. Co ważne, przypadłości te mogą mieć różne podłoże. Mogą być bowiem spowodowane chorobami układu krążenia (nadciśnieniem, miażdżycą), zaburzeniami hormonalnymi czy neurologicznymi lub podłożem psychicznym (impotencja psychogenna). Ponadto, mogą być wywołane permanentnym stresem, złą dietą czy używkami. W aptekach dostępnych jest wiele leków i suplementów, których celem jest wyeliminowanie problemu. Niemniej jednak równie skuteczne mogą okazać się naturalne sposoby na dolegliwości związane ze sprawnością seksualną. Badania dowiodły, że włączenie czosnku do diety może przynieść zadowalające efekty. Należy jednak wskazać, że czosnek wykazuje pozytywne działanie na zaburzenia erekcji związane z podłożem fizycznym, jednak nie pomoże na dolegliwości o podłożu psychicznym. Czy czosnek rzeczywiście pomaga na potencję? Jakie właściwości ma czosnek na erekcję? Jak działa na zaburzenia wzwodu? Czy jest dobry na potencję?

Właściwości czosnku

Czosnek, a właściwie czosnek pospolity, stanowi znany środek leczniczy już od czasów starożytnych, wówczas poznano jego prozdrowotne właściwości. Co ważne, cenne właściwości tej rośliny cenione są do dzisiaj. W ząbkach czosnku zawarty jest ogrom substancji leczniczych. Roślina ta zawiera bowiem związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, cukry, a także związki śluzowe. Ponadto, czosnek jest bogatym źródłem witamin z grupy C, B (tiaminy i ryboflawiny), prowitaminy A oraz soli mineralnych (magnezu, wapnia i potasu). Co więcej, czosnek zawiera również rzadkie mikroelementy, takie jak chrom, kobalt czy nikiel. Należy wskazać, że najzdrowszy jest czosnek surowy – niepoddany żadnej obróbce, gdyż podany w takiej formie zachowuje wszystkie swoje lecznicze i prozdrowotne właściwości. Niemniej jednak, mimo że tak podany czosnek jest najzdrowszy, to niestety niechętnie spożywany ze względu na jego specyficzny, mocny zapach. Istnieje jednak wiele preparatów, które zawierają bezwonny czosnek. Jest on liofilizowany bądź w postaci maceratu olejowego.

Czosnek, dzięki swoim leczniczym właściwościom, znalazł szerokie zastosowanie. Roślina bowiem skutecznie wspomaga leczenie infekcji wirusowych układu oddechowego. Ponadto, wykazuje właściwości przeciwzakrzepowe. Wpływa na działanie śródnabłonka naczyniowego i powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych. Dzięki temu może zapobiec zawałowi serca i udarowi. Co więcej, czosnek wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Roślina znalazła również zastosowanie jako środek na pasożyty. Warto również wskazać, że czosnek świetnie wpływa na działanie układu trawiennego.

Właściwości czosnku na potencję

Problemy ze sprawnością seksualną (osiągnięciem i utrzymaniem erekcji) mogą być spowodowane chorobami układu krążenia. Z tego powodu zdrowe żyły oraz prawidłowy przepływ krwi pomagają w zachowaniu męskiej potencji. Dlatego należy wskazać, że czosnek jest źródłem allicyny, która wpływa na poprawę krążenia krwi. Dzięki temu możliwy jest prawidłowy napływ krwi do ciał jamistych prącia i osiągnięcie pełnej, silnej erekcji. Ponadto, czosnek ogranicza powstawanie nowych złogów tłuszczu, określanych jako nanopłytki, wewnątrz ścian tłuszczowych. To z kolei umożliwia prawidłowe krążenie krwi, chroni przed miażdżycą i chorobami niedokrwiennymi serca, a także obniża poziom złego cholesterolu i zwalcza nadciśnienie. Co ważne, choroby te mogą prowadzić do obniżenia sprawności seksualnej, a nawet impotencji. Z tego powodu, czosnek uznawany jest za naturalny środek umożliwiający utrzymanie sprawności seksualnej na właściwym poziomie.

Czosnek z miodem – mikstura na potencję

Czosnek i miód na potencję to prozdrowotna mikstura, która ma nie tylko właściwości wzmacniające, ale również wykazuje działanie usprawniające męską potencję. Należy wskazać, że czosnek na potencje najlepiej spożywać na surowo. Gotowanie czy smażenie bowiem niszczy zawartą w roślinie allicynę, czyli aktywny i bakteriobójczy związek chemiczny, nadający ząbkom tak wyraźny zapach. Miksturę na potencję przygotowuje się z 2-3 ząbków czosnku, które należy zmiażdżyć i odstawić na 15 minut. Po tym czasie do zgniecionego czosnku należy dodać łyżkę miodu. Dzięki temu zawarte w czosnku związki siarki łączą się ze składnikami zawartymi w miodzie, które poprawiają pracę układu krążenia. Warto również wskazać, że miód dodany do czosnku ułatwia jego trawienie. mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.