Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Kosmetyki i uroda

Jak prawidłowo dbać o tatuaż?

tatuaz Tatuaż, jako forma ozdabiania ciała, znany jest od wieków. W wielu kulturach miał i nadal ma znaczenie rytualne. W dzisiejszych czasach jest niezwykle popularny. Decyzja na pozostawienie trwałego śladu na swoim ciele to poważny krok, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób tatuaż pielęgnować.

Tatuaż – decyzja na całe życie

Zanim zdecydujesz się dołączyć do grona wytatuowanych, warto ten krok dokładnie przemyśleć. Nie podejmuj zbyt pochopnej decyzji. Dobrze zastanów się, jaki chcesz wzór i w jakim miejscu. W kolorze czy czarny? Pamiętaj, że kolorowe barwniki trzymają się dłużej i mogą się prezentować znacznie bardziej okazale. Wybierz zaufane studio tatuażu. Zwracaj uwagę na czystość i sterylność pomieszczenia. Igły powinny być sterylne i jednorazowe, a barwniki pobierane z małych, również jednorazowych pojemników. Wszelkie narzędzia wielokrotnego użytku muszą być wysterylizowane w specjalnie do tego przeznaczonych urządzeniach– dokładnie takich samych, jakie są używane do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Specjalista od tatuażu musi mieć na sobie jednorazowe, lateksowe albo winylowe rękawiczki. Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi, nie bójmy się zapytać lub jeśli nasze wątpliwości nie dają nam spokoju, po prostu zrezygnujmy. Zagrożenia spowodowane zakażeniami podczas robienia tatuażu są naprawdę groźne. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, zrelaksujmy się i odprężmy. W końcu ma to być przyjemnością.

Pielęgnacja tatuażu

Świeży tatuaż należy starannie pielęgnować. Pamiętajmy, że jest to ingerencja w nasze ciało (to przecież rana i łatwo ją zainfekować). Po skończonym zabiegu, tatuażysta przykryje wytatuowane miejsce folią, którą należy zdjąć wkrótce po dotarciu do domu. Następnie, delikatnie musimy przemyć skórę ciepłą wodą z mydłem (najlepiej szarym) i osuszyć czystym ręcznikiem (w żadnym wypadku nie pocierajmy nim skóry, tylko delikatnie przykładajmy go do tatuażu), po czym – równie delikatnie – pokryć odpowiednią maścią, np. Bepanthen, Alantan. Świeży tatuaż powinien być przemywany i smarowany kilka razy dziennie. Nawilżanie jest kluczowe dla procesu gojenia. Po kilku dniach skóra może zacząć swędzić. Pod żadnym pozorem nie można się drapać! Pojawienie się strupów i schodzenie skóry to naturalne elementy procesu regeneracji uszkodzonego przez igłę naskórka. Mając świeży tatuaż, przez pierwsze kilka tygodni najlepiej unikać słońca. Wykluczone są także wizyty na basenie, siłowni czy w solarium. Długie kąpiele w ciepłej wodzie należy zastąpić letnim prysznicem. Tak pielęgnowana skóra szybko się zagoi, a tatuaż będzie się wspaniale prezentował.


Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.