zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 279.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Czy leki stosowane przy nadciśnieniu wpływają na potencję?

 leki na nadciśnienie a potencja

Zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże. Problemy z osiągnięciem pełnego wzwodu podyktowane mogą być chorobami, np. cukrzycą, przewlekłą chorobą nerek, marskością wątroby, a także problemami natury psychicznej. Warto podkreślić, że przyczyną zaburzeń erekcji coraz częściej jest miażdżyca oraz spowodowane nią nadciśnienie, szczególnie gdy jest nieleczone lub leczone niewłaściwie. Niemniej jednak, w świadomości mężczyzn istnieje przekonanie, że leki na nadciśnienie wpływają na potencję, obniżając sprawność seksualną. Czy stosowanie leków zatem na nadciśnienie, faktycznie wpływa na obniżenie potencji? Należy podkreślić, że przy odpowiednio dobranych lekach, nie pojawiają się problemy ze wzwodem, dlatego możliwe jest zachowanie pełnej sprawności seksualnej.

Nadciśnienie a problemy z erekcją

Nadciśnienie może stanowić przyczynę braku erekcji. Warto jednak wskazać, że bezpośrednim tego powodem jest wysoki poziom cholesterolu. W sytuacji kiedy, tego związku jest we krwi za dużo, następuje jego odkładanie w naczyniach krwionośnych. W wyniku tego, powstają blaszki miażdżycowe, które utrudniają przepływ krwi, co skutkuje zwiększeniem ciśnienia. Ma to bezpośrednie przełożenie na pojawienie się i utrzymanie erekcji, bowiem aby doszło do pełnego wzwodu, konieczne jest napłynięcie do prącia krwi. Dlatego też, jeżeli tętnice, które doprowadzają krew do penisa są zwężone, ciała jamiste nie zostaną wypełnione dostateczną jej ilością. Wynikiem tego jest całkowity brak wzwodu lub niepełna erekcja pomimo podniecenia.

Leki na nadciśnienie tętnicze a impotencja

Stosowanie odpowiednio dobranych leków na nadciśnienie tętnicze nie wpływa na potencję. Warto jednak wskazać, że niektóre środki mają skutki uboczne, które mogą powodować przejściową impotencję. Do tych leków zaliczane są środki lecznicze z grupy beta-blokerów. W sytuacji kiedy, przy stosowaniu leków na nadciśnienie pojawią się problemy z potencją, należy to zgłosić do lekarza, który przepisze inne środki lecznicze na nadciśnienie, niepowodujące impotencji. Niekiedy jednak, same leki obniżające ciśnienie nie wystarczają, dlatego też w celu zachowania pełnej sprawności seksualnej konieczna jest zmiana stylu życia, która pomoże w obniżeniu cholesterolu.

Leczenie nadciśnienia

W sytuacji kiedy, nadciśnienie jest leczone, a mimo to utrzymują się problemy z potencją, należy rozpocząć inną kurację. Możliwości jest wiele. Jedną z nich jest przyjmowanie doustnych leków zwiększających napływ krwi do prącia (stosowanie viagry lub innych tabletek o podobnym działaniu dostępnych nawet bez recepty). Inną metodą na zaburzenia erekcji przy nadciśnieniu jest interwencja chirurgiczna, która polega na udrożnieniu naczyń tętniczych i żylnych członka bądź wszczepieniu protez do ciał jamistych. Warto podkreślić, iż nie należy rezygnować ze współżycia seksualnego. Seks bowiem, aktywizuje układ oddechowo-krążeniowy, wzmacnia mięśnie i odporność na choroby. Ponadto, wyzwala pozytywne reakcje w mózgu oraz odmładza. 

Nadciśnienie tętnicze leczone jest różnymi lekami, dlatego też niezwykle istotne jest, aby pacjent zgłaszał lekarzowi wszystkie niepokojące objawy, które pojawiają się po zażyciu tabletek. W sytuacji występowania skutków ubocznych bowiem, lekarz może zmienić metodę leczenia, przepisując inne leki, które nie będą wywoływały niepożądanych objawów. Warto podkreślić, że leki starej generacji rzeczywiście mogły wpływać na kłopoty ze wzwodem – utrzymaniem lub brakiem erekcji. Obecnie jednak, odpowiednio dobrane farmaceutyki na nadciśnienie zapewniają pełną sprawność seksualną oraz eliminują problem braku wzwodu podczas stosunku. Dlatego też, przyczyną impotencji i brakiem erekcji u mężczyzn prędzej będzie udar, spowodowany nieleczeniem nadciśnienia, aniżeli same leki obniżające ciśnienie tętnicze.Czy leki stosowane przy nadciśnieniu wpływają na potencję? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.