tech. farm. Justyna Banaś-Wróbel

Choroby skóry Rumień guzowaty – jakie są objawy, przyczyny i przebieg leczenia?
Rumieniem guzowatym nazywamy zmiany skórne, które początkowo występują pod postacią małych guzków o barwie czerwonofioletowej. Często pojawiają się na przedniej stronie podudzi.
Ciąża i dziecko Cukrzyca ciążowa: przyczyny, objawy, leczenie i wpływ na poród
Niektóre z kobiet zmagają się z wieloma przykrymi dolegliwościami, a także powikłaniami podczas całego przebiegu ciąży, a nawet porodu. 
Serce i układ krążenia Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi?
Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najczęściej występujących schorzeń w populacji ogólnej. Regularne mierzenie ciśnienia pozwala na szybkie rozpoznanie nieprawidłowości oraz umożliwia kontrolowanie postępów leczenia.
Serce i układ krążenia Jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Kiedy jechać do szpitala?
Nadciśnienie to choroba cywilizacyjna, która dotyka przede wszystkim osoby starsze, jednak może zostać zdiagnozowana w każdym wieku. Jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Kiedy należy udać się do szpitala?
Układ oddechowy Płukanie zatok – kiedy i jak je wykonywać? Czy to bolesne?
Zapalenie zatok przynosowych to powszechnie występująca dolegliwość, która rozwija się w następstwie infekcji błon śluzowych nosa oraz alergii. Niekiedy związana jest z nieprawidłową budową anatomiczną. Jednym ze sprawdzonych sposobów lec
Układ pokarmowy Nudności – objawy i przyczyny. Jak sobie z nimi radzić?
Nudności i wymioty to bardzo nieprzyjemne doznania, ale pełnią dla nas ważną funkcję – są mechanizmem obronnym organizmu.
Alergia Uczulenie na komary – przyczyny, objawy i łagodzenie
Nadejście lata wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia reakcji uczuleniowej na owady. Schorzenia alergiczne mogą być wywoływane przez ukąszenia komarów, much, pluskiew, pcheł oraz kleszczy.
Układ oddechowy Przewlekły nieżyt nosa – jak leczyć przewlekłą niedrożność układu oddechowego?
Zapalenie błony śluzowej nosa, zwane potocznie katarem, jest jedną z najczęściej występującą dolegliwości w populacji ogólnej. W zależności od charakteru objawów możemy wyróżnić infekcyjny (ostry) oraz przewlekły nieżyt nosa. 
Układ pokarmowy Szkorbut – choroba marynarzy. Objawy, przyczyny i leczenie skrajnego niedoboru witaminy C
Szkorbut zaliczany jest do chorób spowodowanych przez awitaminozę. Współcześnie bardzo mało osób zmaga się ze szkorbutem i kojarzony jest on najczęściej z marynarzami. Najlepszą profilaktyką choroby jest zbilansowana dieta, kt&
Układ pokarmowy Botulizm: objawy i przebieg zatrucia jadem kiełbasianym
Botulizm to poważna choroba porażeniowa wywołana przez neurotoksynę, zwaną jadem kiełbasianym oraz toksyną botulinową, produkowaną w czasie wzrostu bakterii Clostridium botulinum. Do zatrucia dochodzi przeważnie wskutek spożycia źle zakonserwowanej żyw
Układ nerwowy Choroby neurodegeneracyjne - jak nie przeoczyć pierwszych objawów?
Choroby neurodegeneracyjne są związane z postępującą degeneracją neuronów w mózgu lub rdzeniu kręgowym. Termin ten dotyczy wielu rodzajów schorzeń, które różnią się między sobą pod względem objawów.
Układ pokarmowy Rozszerzanie diety niemowląt krok po kroku. Jak i kiedy zacząć?
Rozszerzanie diety niemowląt jest naturalnym procesem i kolejnym krokiem w rozwoju dziecka. Warto wiedzieć, w jaki sposób i kiedy wprowadzić dziecku nowe produkty, przy czym znaczenie ma nie tylko ich ilość, ale też jakość.
... 2