zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Kosmetyki i uroda

Skuteczny antyperspirant bez aluminium – czy taki istnieje?

 antyperspirant bez aluminium

Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym organizmu. W warunkach spoczynku i komfortu, gruczoły potowe wydzielają niewielką ilość potu. Nasilenie pocenia się następuje w wyniku działania bodźców – cieplnego lub emocjonalnego. Należy podkreślić, że zjawisko pocenia się umożliwia nie tylko utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, ale również usunięcie z organizmu toksyn. Dodatkowo pot, poprzez tworzenie na skórze kwaśnej warstwy umożliwia regulowanie ilości bakterii na ciele. Może on mieć jednak przykry zapach i pozostawiać na ubraniach nieestetyczne plamy. Z tego względu, konieczne jest stosowanie dobrego antyperspirantu. Powstaje jednak pytanie, czy dezodorant bez soli glinu może być skuteczny?

Skład naturalnych antyperspirantów i dezodorantów

Zazwyczaj w składzie naturalnych antyperspirantów znajdują się ekologiczne składniki.

Ałun, który jest naturalnym minerałem górskim. Składa się z naturalnie występujących w przyrodzie soli potasu i glinu, które nie wnikają, a jedynie pozostają na skórze. Co ważne, ałun jest hipoalergiczny, bakteriobójczy i bezzapachowy.

Woda kwiatowa, odpowiada za uczucie czystości i świeżości. Zazwyczaj naturalne kosmetyki zawierają wodę różaną lub z pomarańczy.

Sole srebra.

Puder z bambusa, który jest bogaty w krzemionkę, posiadającą właściwości antybakteryjne

Substancje pielęgnujące i łagodzące skórę m.in. d-pantenol, witaminy C i E, alantoinę, ceramidy, masło shea, olej jojoba lub kokosowy bądź wyciąg z aloesu.

Dlaczego warto wybrać naturalny antyperspirant bez soli aluminium i parabenów? 

Naturalne antyperspiranty to kosmetyki, które stanowią element codziennej pielęgnacji, gdyż chronią skórę przed potem i jego przykrym zapachem. Co ważne, nie zawierają szkodliwej chemii – soli aluminium, parabenów i ftalanów, glikolu propylenowego i triklosanu. Glin może wnikać przez skórę, wpływając na działanie estrogenu i wchodząc w reakcje z DNA, co może przyczyniać się do zmian nowotworowych. Ponadto, zwykłe antyperspiranty z solami aluminium mogą zaburzać procesy termoregulacji i oczyszczania organizmu z toksyn, gdyż blokują wydzielanie potu. Z tego względu naturalne kosmetyki, bez szkodliwych substancji chemicznych, uznawane są za bardziej bezpieczne, gdyż nie wywołują podrażnień i alergii. Korzystać mogą z nich nie tylko dorośli, kobiety i mężczyźni, ale również dzieci. Dodatkowo bardzo często takie dezodoranty nie mają w składzie alkoholu, który może wysuszać i podrażniać delikatną skórę pach. Dlatego też, mogą być stosowane przez osoby, które mają wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień.

Czy antyperspiranty bez aluminium są skuteczne? 

Naturalne antyperspiranty i dezodoranty są skutecznymi preparatami, hamującymi rozmnażanie bakterii, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach potu. W normalnych warunkach gwarantują odpowiednią ochronę i pielęgnację. Warto jednak podkreślić, że preparaty takie jedynie częściowo blokują wytwarzanie potu. Dlatego też, dla osób intensywnie trenujących i znajdujących się w permanentnym stresie, mogą okazać się niewystarczająco dobre. Z tego powodu, wybór antyperspirantu powinien być podyktowany indywidualnymi cechami organizmu i stylu życia.

Dezodorant bez aluminium na nadmierne pocenie się

Naturalne antyperspiranty, podobnie jak chemiczne, są preparatami, które hamują rozmnażanie się bakterii, odpowiedzialnych za przykry zapach potu. Należy jednak wskazać, że w sytuacji wyjątkowo silnej potliwości mogą one okazać się zbyt słabe i mało skuteczne. Warto podkreślić, że nadmierne pocenie się może mieć chorobowe podłoże i wiązać się np. z cukrzycą, nadczynnością tarczycy lub być wynikiem niewłaściwego trybu życia. Dlatego też, jeśli problem nadmiernego pocenia się, mimo stosowanych preparatów nie ustępuje, należy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty.

Naturalne dezodoranty i antyperspiranty bez aluminium dostępne są w różnych formach: sprayu, kremu, sztyftu lub w kulce pod pachy. Co ważne, naturalny antyperspirant jest najlepszym wyborem dla dzieci i młodzieży, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji i chroni ich delikatną skórę.mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.