zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Problemy z erekcją w młodym wieku – przyczyny, leczenie

 problemy z erekcją w młodym wieku

Problemy z potencją, wbrew powszechnej opinii, nie są jedynie domeną starszych mężczyzn. Słaba erekcja, jej zanik bądź kłopoty z utrzymaniem wzwodu coraz częściej dotyczą również osób w młodym wieku. Przyczyny problemów w tym przypadku mają zazwyczaj inne podłoże. Niezależnie jednak od tego, czy są spowodowane względami medycznymi, psychicznymi, czy niezdrowym trybem życia stanowią poważny problem młodych mężczyzn. Należy również wskazać, że zawsze są powodem dyskomfortu psychicznego i wpływają na obniżenie pewności siebie. Jakie zatem są możliwe przyczyny problemów z potencją w młodym wieku? Jakie są sposoby leczenia zaburzeń erekcji u młodych mężczyzn?

Problemy z potencją u młodych mężczyzn

Potencja stanowi określenie ogólnej zdolności do podjęcia prawidłowego stosunku seksualnego. Akt płciowy obejmuje moment rozpoczęcia, utrzymania oraz zakończenia satysfakcjonującego współżycia. Problemy z potencją w młodym wieku związane są ze stałą lub nawracającą niemożnością uzyskania (braku wzwodu) i/lub utrzymania erekcji podczas stosunku seksualnego. Problemy z potencją zatem mogą obejmować obniżone libido, zaburzenia erekcji (słaby wzwód lub jego brak), nieprawidłowy przebieg aktu seksualnego, a także kłopoty w osiągnięciu orgazmu. Mimo że rzadko związane są z przewlekłymi chorobami, to nie można ich wykluczyć. Z tego powodu problemy z erekcją w młodym wieku powinny być skonsultowane z lekarzem. Poznanie przyczyn słabego wzwodu bądź niemożności utrzymania erekcji bowiem umożliwi wdrożenie odpowiedniego leczenia i wyeliminowanie źródła problemu.

Przyczyny problemów z utrzymaniem erekcji w młodym wieku

Problemy ze wzwodem w młodym wieku mogą mieć różne podłoże. Przyczyną zaburzeń erekcji u młodych mężczyzn mogą być zarówno czynniki fizyczne, jak i psychiczne, odgrywające ogromną rolę. Niemniej jednak nie można wykluczyć, że powodem słabej potencji lub braku erekcji jest poważna choroba. Z tego względu, zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn powinny stanowić przesłankę do konsultacji lekarskiej.

Niemniej jednak, należy wskazać, że problemy z potencją w młodym wieku mogą mieć podłoże psychiczne. Psychogenne źródła kłopotów z erekcją u młodych mężczyzn mogą być związane z inicjacją seksualną, ale również nierzadko mają charakter nabyty. Zazwyczaj związane są z kompleksami i brakiem doświadczenia w sferze seksualnej, a także mają źródło w niskim poczuciu własnej wartości i samoocenie. Warto również podkreślić, że problemy z potencją mogą być związane z permanentnym stresem, przemęczeniem, nerwicami, a często są też wynikiem niewystarczającej ilości snu. Impotencja w młodym wieku może być również związana z traumatycznymi przeżyciami, do których zaliczyć można wcześniejsze niepowodzenia seksualne czy molestowanie.

Przyczyną kłopotów z potencją u młodych mężczyzn mogą być również choroby. W tym znaczeniu zaburzenia erekcji wynikają z problemów z:

układem krążenia (m.in. z wysokim ciśnieniem bądź miażdżycą),

cukrzycą, gdyż wysoki poziom glukozy we krwi negatywnie wpływa na stan naczyń krwionośnych,

zaburzeniami hormonalnymi, głównie z niskim poziomem testosteronu bądź zwiększoną produkcją prolaktyny. 

Dodatkowo, problemy z erekcją mogą wynikać z przyjmowania steroidów i niektórych leków. Należy również podkreślić, że kłopoty z potencją często towarzyszą chorobom, które powodują zmęczenie i osłabienie. Z tego powodu problemy ze wzwodem mogą pojawić się nawet przy zwykłym przeziębieniu.

Ponadto, przyczyny słabej potencji w młodym wieku mogą być związane także z niezdrowym stylem życia. Najczęściej za zaburzenia erekcji w tym przypadku odpowiada otyłość, niewłaściwa dieta oraz używki – palenie papierosów czy nadmierne spożycie alkoholu.

Leczenie problemów z erekcją u młodych mężczyzn

Problemy z potencją u młodych mężczyzn powinny być skonsultowane z lekarzem. Dokładny, szczegółowy wywiad lekarski umożliwi poznanie przyczyny słabego wzwodu lub jego braku. W sytuacji, kiedy zaburzenia erekcji mają podłoże psychogenne, lekarz zazwyczaj kieruje pacjenta do psychologa. Natomiast w przypadku, kiedy problemy z potencją związane są z chorobami, konieczne jest wyeliminowanie źródła problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Mężczyźni zmagający się na co dzień z silnym stresem mogą rozpocząć suplementację tabletkami na potencję, które dostępne są w aptece bez recepty. Farmaceutyki przyjmowane na krótko przed stosunkiem, poprawiają jakość erekcji i długość wzwodu, umożliwiając odbycie satysfakcjonującego zbliżenia. Dużą popularnością wśród mężczyzn cieszy się Viagra i leki zawierające sildenafil. Pozytywne efekty wpływające na poprawę erekcji mają również tabletki zawierające l-argininę, gdyż związek ten znacząco wpływa na zwiększenie produkcji tlenku azotu, co przekłada się na większy dopływ krwi do członka. Niemniej jednak, należy podkreślić, że przyjmowanie leków na potencję powinno być skonsultowane z lekarzem, który dobierze odpowiednie farmaceutyki, wykluczając ryzyko pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych.mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.