zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Niekontrolowana erekcja – w ciągu dnia i podczas badania u urologa

 niekontrolowana erekcja

Niekontrolowany wzwód to kłopotliwa i wstydliwa przypadłość, która jest przyczyną skrępowania i zażenowania u mężczyzn. Erekcja niezależna od woli może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Wielu mężczyzn doświadcza jej w życiu codziennym – pracy, szkole czy podczas spaceru. Ponadto, mimowolna erekcja pojawić się może również podczas badania u urologa, powodując wstyd i zakłopotanie. Należy jednak pamiętać, że dla lekarza sytuacja ta nie jest czymś dziwnym, a stanowi jedynie rutynowe badanie. Urolodzy na co dzień spotykają się z tego typu sytuacjami. Pojawia się jednak pytanie: co wywołuje erekcję? U kogo najczęściej dochodzi do niekontrolowanego wzwodu penisa?

Co wywołuje mimowolną erekcję?

Niekontrolowany wzwód może wystąpić u mężczyzn w wielu niespodziewanych sytuacjach – na basenie, w ciągu dnia, w pracy czy na uczelni. Ponadto, wielu mężczyzn skarży się również na występowanie erekcji w trakcie badania u lekarza urologa. Wzwód może być wywołany różnymi czynnikami. Erekcję mogą wywołać bodźce zmysłowe. W tym znaczeniu bodźcem stymulującym do pojawienia się wzwodu może być zapach perfum czy oddziaływanie feromonów, stymulacja wzrokowa (na widok atrakcyjnej kobiety), fantazje czy dźwięk usłyszanej piosenki. Ponadto, erekcja powstać może na skutek bodźca mechanicznego, którym może być dotyk i pieszczoty sfer erogennych, albo mocny ucisk bielizny. Warto również wskazać, że wiele mężczyzn mierzy się z problemem erekcji podczas badania lekarskiego. W takiej sytuacji, do niekontrolowanego wzwodu dochodzi najczęściej podczas badania prostaty. Erekcja wówczas wywołana jest najczęściej mechanicznym podrażnieniem tego gruczołu. Niemniej jednak mężczyźni mogą mieć również do czynienia z erekcją bez wyraźnego powodu. Badania wskazują, że u nastolatków do niekontrolowanego wzwodu dochodzi nawet 20 razy dziennie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są buzujące hormony, które trudno kontrolować.

W jakim wieku pojawia się niekontrolowany wzwód?

Niekontrolowany wzwód najczęściej pojawia się u młodych mężczyzn i nastolatków, u których nie występują problemy z erekcją. U mężczyzn w średnim wieku i starszych panów niekontrolowana erekcja występuje bardzo rzadko. Związane jest to z obniżonym poziomem testosteronu we krwi, do którego dochodzi na skutek starzenia się organizmu. Nie oznacza to jednak, że niekontrolowany wzwód w średnim i starszym wieku nie może wystąpić, niemniej jednak pojawia się on znacznie rzadziej, aniżeli u młodych mężczyzn. Ponadto, niekontrolowany wzwód bardzo rzadko występuje także u osób po ciężkich zawałach serca oraz rozległych udarach mózgu.

Warto również wspomnieć o dolegliwości, jaką jest priapizm. Schorzenie to polega na długotrwałym wzwodzie członka (zwykle trwającym powyżej 4 godzin), zazwyczaj bardzo bolesnym, który nie jest zależny od woli mężczyzny i nie jest wywołany podnieceniem seksualnym. Dolegliwość ta polega na uwięzieniu w penisie krwi, która do niego napłynęła. Co ważne, priapizm to dolegliwość wymagająca natychmiastowego leczenia, ponieważ może prowadzić do trwałego uszkodzenia tkanki, a w konsekwencji również do problemów ze sprawnością seksualną – osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Wyróżnić można dwa rodzaje tej dolegliwości, priapizm:

- wysokoprzepływowy wywołany urazem, który powoduje uszkodzenie tętnicy zlokalizowanej w członku,

- niskoprzepływowy, czyli niedokrwienny, o charakterze idiopatycznym.
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.