zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Kawa a potencja

 kawa a potencja

Problemy z potencją stanowią poważny problem wśród mężczyzn. Są one bowiem przyczyną dyskomfortu psychicznego, a także obniżonej samooceny i pewności siebie. Wśród najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji wymienić należy spożywanie alkoholu, brak aktywności fizycznej, źle dobraną i nieodpowiednio zbilansowaną dietę, a także stres. Równie niekorzystny wpływ na męską erekcję wykazują używki, niemniej jednak wyjątkiem jest kawa. Okazuje się bowiem, że zawarta w kawie kofeina ma pozytywne działanie na męski organizm. Ponadto, istnieją badania, które potwierdzają, że picie nie więcej, aniżeli dwóch filiżanek kawy dziennie w znaczny sposób poprawia zdolność osiągania i utrzymywania wzwodu. Z tego powodu panowie, którzy chcą utrzymać dobrą jakość stosunków seksualnych i sprawność seksualną powinni włączyć do codziennego menu 2-3 filiżanki kawy dziennie, co zdecydowanie poprawi erekcję i mocny wzwód członka. Niemniej jednak spożycie większej dawki kofeiny może przynieść odwrotny efekt. Jak zatem kawa wpływa na potencję? Jak kawa wpływa na seks – osiąganie i utrzymywanie erekcji pozwalającej na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego? Czy kawa szkodzi na potencję?

Wpływ kofeiny na erekcję

Kawa ma właściwości silnie pobudzające, znacznie zmniejsza bowiem senność oraz wzmacnia koncentrację. Dodatkowo, zawarta w kawie kofeina przyczynia się do poprawy krążenia krwi, które odgrywa ważną rolę w osiąganiu i utrzymywaniu wzwodu członka. Prawidłowe krążenie umożliwia prawidłowy napływ krwi do ciał jamistych członka, co warunkuje silną, mocną erekcję konieczną do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Warto również wskazać, że częstą przyczyną zaburzeń erekcji jest stres, kawa natomiast działa relaksująco, gdyż obniża napięcie mięśni gładkich, poprawia samopoczucie, ale jest również obowiązkowym elementem spotkań towarzyskich, które odprężają i są chwilą odpoczynku.

Należy podkreślić, że kawa (a właściwie zawarta w niej kofeina) i erekcja idą ze sobą w parze. Kofeina rozluźnia bowiem mięśnie gładkie ciał jamistych zlokalizowanych w prąciu, dzięki czemu umożliwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji penisa. Jest to niezbędny warunek, aby naczynia krwionośne zlokalizowane w członku mogły wypełnić się krwią, zapewniając pełny wzwód członka, konieczny do odbycia seksu. Niemniej jednak, kawa wykazuje pozytywny wpływ na męską erekcję jedynie wówczas, gdy zostanie odpowiednio dobrana dawka kofeiny przed seksem. Z tego powodu pozytywny duet – kawa i potencja – możliwy jest do osiągnięcia jedynie wtedy, gdy kawa będzie pita w umiarkowanych ilościach. W sytuacji nadmiernego spożycia kofeiny, efekt jest odwrotny do zamierzonego, pojawiają się bowiem problemy z erekcją i utrzymaniem wzwodu.

Ponadto, należy wskazać, że zawarta w kawie kofeina wpływa również na libido. Kofeina bowiem stymuluje te części mózgu, które odpowiedzialne są za stymulowanie pobudzenia seksualnego. Niemniej jednak kawa wpływa wyłącznie na libido u kobiet.

Należy wskazać, że o ile można mówić o korzystnym wpływie kawy na męską potencję, o tyle inne używki w negatywny sposób oddziałują na erekcję u mężczyzn. Duży wpływ na możliwość osiągnięcia i utrzymania wzwodu ma alkohol. Powstaje zatem pytanie, jaki wpływ ma alkohol na erekcję? Wysokoprocentowe trunki pite w nadmiarze uniemożliwiają bowiem osiągnięcie i utrzymanie wzwodu. Należy zatem wskazać, że alkoholicy często zmagają się z impotencją alkoholową.
mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.