zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Odporność, wzmocnienie organizmu

Wojna z infekcją na bańki

W chwili złapania przeziębienia czy grypy w pierwszej kolejności sięgamy najczęściej po różnego rodzaju leki. Zapomnieliśmy o starych i sprawdzonych sposobach na tego typu choroby. A są one skuteczniejsze, niż nam się wydaje.Najwyższa pora, by sobie o nich przypomnieć i do walki z infekcjami wykorzystać bańki!

Stawianie baniek jest naturalną terapią medyczną stosowaną od tysięcy lat zarówno w medycynie arabskiej, jak i chińskiej. W Polsce metoda ta spotykana była już w XVI wieku. Co sprawia, że jest ona skuteczna?

W chwili wessania skóry do pozbawionej tlenu bańki powstają w niej mikrouszkodzenia, przez które niewielka ilość krwi przedostaje się do warstw skóry (powstaje siniak lub zaczerwienienie). W ten sposób zostaje pobudzony do działania układ immunologiczny organizmu, który reaguje na uwolnioną krew, jak na ciało obce. Reakcja obronna przy okazji zwalcza również stan zapalny spowodowany infekcją. Dodatkowo bańki pobudzają krążenie i receptory nerwowe w skórze, co również jest niezwykle korzystne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Bańki bezogniowe

Jeśli budzi w nas przerażenie samo wspomnienie babcinych baniek, których stawianie przypominało cyrkową sztuczkę z ogniem w roli głównej, z pewnością ucieszy nas fakt, że istnieje dla nich bezpieczna alternatywa. Dzisiaj w każdej aptece dostępne są bańki bezogniowesprawdź produkty,które także działają na zasadzie próżniowej, ale są zupełnie inaczej stawiane.Kiedyś tlen wyciągano z bańki za pomocą ognia, dzisiaj robi to specjalna pompka, dołączona do zestawu lekarskich baniek próżniowych.

Chińskie bańki w akcji

Alternatywą dla szklanych baniek mogą być tzw. gumowe bańki chińskie, takie jak np. Bańka akupunkturowa bezogniowa. W takim zestawie znajdują się zazwyczaj 4 bańki o różnej wielkości. Nadają się one świetnie nie tylko do walki z infekcjami, ale przede wszystkim do masażu całego ciała, a także do miejscowej terapii w przypadku bólów mięśni, kręgosłupa czy ataku korzonków nerwowych.

Zanim jednak postawimy pierwszą bańkę,warto poznać kilka zasadach ich stosowania. Po pierwsze nie wolno baniek stawiać na podrażnionej skórze. Po drugie nie mogą być one umiejscowione bezpośrednio na kręgosłupie i łopatkach. Powinniśmy wybierać miejsca w obszarze pleców czy klatki piersiowej, które są dobrze umięśnione lub pokryte tkanką tłuszczową.

Bańki trzymamy na ciele ok. 15-20 minut. Natomiast masaż bańką przeprowadzamy zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych. Istnieją również przeciwwskazania do stawiania baniek,którymi są m. in.: choroby układu krążenia, ciąża, wysoka gorączka czy hemofilia.

Wapteka.pl – apteka internetowa oferuje wszystkie akcesoria niezbędne do przeprowadzenia zabiegu stawiania baniek bezogniowych
mgr fizjoterapii Sylwia Szymańska

Tytuł magistra otrzymała na Wydziale Fizjoterapii w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Ukończyła również Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku Farmacja medyczna. Dodatkowo posiada wiele kursów i szkoleń z zakresu badań klinicznych oraz prowadzenia biznesu w sektorze farmaceutyczno-medycznym.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.