zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ pokarmowy

Suszone jagody na biegunkę

 suszone jagody a biegunka

Jagody, określane również jako borówka czarna, mają wiele właściwości, które wykazują pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Ich korzystne działanie wykorzystywane było w medycynie ludowej od najdawniejszych czasów. Borówka czarna powszechnie stosowana jest jako naturalny lek na biegunkę, gdyż wykazuje działanie zapierające. Co ważne, suszone jagody na rozwolnienie można stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Czy jagody rzeczywiście są dobre na biegunkę?

Czarne jagody – właściwości

Czarne jagody, nazywane również borówką czarną i jagodą czernicą, wykazują wiele pozytywnych właściwości. Substancje zawarte w jagodach przedłużają działanie witaminy C, a także – poprzez zwiększenie gęstości kolagenu – wzmacniają spójność tkanek, przyczyniając się do uszczelnienia naczyń krwionośnych. Dzięki czemu wykazują pozytywne działanie na obniżenie poziomu cholesterolu. Czarne jagody zawierają również przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki, odpowiedzialne za rozwój nowotworów. Ponadto borówka czernica ma pozytywne działanie na regulowanie poziomu cukru we krwi. Jest też bogatym źródłem witaminy C, A, B oraz PP, a także selenu, cynku i manganu. Co więcej, czarne jagody zawierają kwas foliowy, który wspomaga ochronę organizmu przed rakiem macicy.

Suszone jagody a biegunka

Biegunka stanowi jedną z najczęstszych dolegliwości, która pojawić się może zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Nierzadko jest ona objawem chorób, jednak może być również wynikiem zatrucia, stresu oraz infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Rozwolnienie jest reakcją organizmu na zatrucie substancjami toksycznymi. Dolegliwościom nierzadko towarzyszą nudności, a w niektórych przypadkach również wymioty. Zazwyczaj rozwolnienie ustępuje samoistnie, niemniej jednak warto zastosować naturalne sposoby, które umożliwią szybsze wyleczenie rozwolnienia. Skutecznym panaceum na biegunkę są jagody, które pozytywne działanie zawdzięczają garbnikom. Wykazują one właściwości przeciwzapalne, ściągające i bakteriobójcze. Co więcej, pozytywnie wpływają na motorykę jelit oraz błony śluzowe, które wyściełają przewód pokarmowy. Biegunka może być niwelowana poprzez zjedzenie suszonych jagód lub zastosowanie ich w postaci naparów, gdyż powodują one zmniejszenie przepuszczalności błon śluzowych. Borówka czernica podawana na rozwolnienie pozwala również uniknąć odwodnienia. Ponadto, suszone owoce czarnych jagód pomagają w łagodzeniu bólów brzucha oraz nudności. Warto również wskazać, że dzięki zawartym w czarnej jagodzie garbnikom, które mają zdolność wiązania się z toksynami jelitowymi – szkodliwymi produktami przemiany materii oraz solami metali ciężkich, możliwe jest wydalenie ich z organizmu oraz spowolnienie ruchów robaczkowych jelit.

Jagody – naturalny sposób na biegunkę u dziecka

Czarne jagody to skuteczny środek na biegunkę. Co ważne, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania owoców borówki czernicy, dlatego mogą one być wykorzystywane do leczenia rozwolnienia nie tylko u dorosłych, ale również dzieci. Należy jednak wskazać, że właściwości przeciwbiegunkowe mają przetworzone owoce ze słoika, gotowane czarne jagody oraz owoce suszone. Podczas biegunki można również pić sok lub napar z suszonych jagód. Należy podkreślić, że świeża borówka nie ma takiego działania, wskazana jest natomiast przy problemach z zaparciami, gdyż zjedzenie nieprzetworzonych jagód poprawia perystaltykę jelit.Suszone jagody na biegunkę -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.